Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 17:07, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aż mnie ręce rozbolały od samego patrzenia Ale krajobraz zimowy bajecznie piękny


Oj tam oj tam
____________________
Bawarka
Kasiek 17:08, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Agania napisał(a)
Tyle śniegu, piękna biała kraina ... od razu wspominam pobyty zimą na szuszu we Włoszech i w Austrii
Podziwiam foczki


Aganiu, gdzie w Austrii?
____________________
Bawarka
Kasiek 17:16, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Agania napisał(a)

Próbuj, pomiędzy trawami i czochami powinno być im dobrze
Ja swoje powinnam przesadzić, nie mam tak dobrej przepuszczalnej ziemi i słonecznego stanowiska, jak wykopać z gliny żeby nie uszkodzić bulw, boję się że je za bardzo zniszczę.


Te bulwy sa dosc elastyczne, wiec moze pomalutku, ostroznie mozna by je wykopac? One lubia rzeczywiscie tereny otwarte ( tak o nich pisza) podloze kamienne, przepuszczalna i bogata w skladniki odzywcze glebe. Sadzone w grupie, powinno sie je sadzic co 60 cm.

Podgladne je w tym roku u ogrodnika Kusza mnie, szczegolnie te pomaranczowe...I, nigdzie ich nie widzialam w ogrodach prywatnych, ani tu, ani w Polsce....A robia wrazenie, niesamowite sa...
____________________
Bawarka
Kasiek 17:24, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
SlonecznyOgrod napisał(a)
No nieźle zasypało okolicę

W Polsce morsowanie też jest bardzo popularne, nie tylko w tym roku


Oczywiscie ze jest popularne, ale takiego bum na morsowanie jak w tym roku, dawno nie bylo. Tutaj zreszta tez. Przez te kilka lat co morsuje, nie widzialam tylu ludzi w jeziorkach Rowniez, coraz wiecej ludzi, zaczelo morsowac na sucho, i to tez jest fajne
Dla mnie, ogromnym autorytetem jest, Wim Hof, wiec korzystajac z pieknej zimy ktora mamy, probuje go nasladowac...Ku uciesze calej gawiedzi z mojej wsi I utrapieniu mojego Zona spod oltarza...
____________________
Bawarka
Kasiek 17:34, 24 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mysza napisał(a)
Witaj Kasiu

Jaka to hortensja z bordowymi listkami??



Myszko, sprawdzilam nazwe tej hortki, to Wims Red
____________________
Bawarka
Mysza 17:45, 24 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Kasiu, dziękuję ślicznie za nazwę.

Zima u Was niesamowita, masz bajkowe widoki, jak w Narnii
Zdjęcia cudowne, wszystkie bez wyjątków.
____________________
Gosia
ElzbietaFranka 20:16, 24 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Witam Kasiu

W jakim ty raju żyjesz. O każdej porze roku u ciebie pięknie. Tyle śniegu tylko raz widziałam u nas. Mój najmłodszy syn z kolegami igloo robili na osiedlu takie sterty śniegu były.
Nie widzę u was aby ten śnieg z ulic był specjalnie usuwany.
U nas jakby tak było to psy by wieszali na prezydencie miasta. Zaraz wyjeżdżają stolarki i praca wre.
Co można zauważyć chodników nie solą tylko piaskiem sypia albo odgarniając.

Te góry te sterty śniegu przypominają mi się lata z dzieciństwa. Teraz to dziadostwo nie zimy.
U nas już śniegu nie ma ledwo gdzieś tam w cieniu plusowe temperatury.

To ty się tam taplasz w tym przeręblu? Ciarki przechodzą. Więcej morsów bo ludzie z tego siedzenia w domu wariują. W głowach się przewraca.
Ja w życiu tyle kilometrów w styczniu nie przeszłam co w czasach cowidu. Nogi odpadają ale prawie codziennie ok 10 km. Znam wszystkie drzewa w Kabatach. Myślałam że dzisiaj odpocznę bo padał deszcz. Deszcz przestał EM chodź nie bądź mięczakiem i dalej. Myślałam,że zrzucę po świętach a tu guzik miska po spacerach lepiej smakuje.

U was szczepią? Już się zaszczepilas. Merkel taka obrotna. U nas cyrk. Starzy ludzie czekali pod przychodniami na zapusy kolejki po kilkadziesiąt metrow a szczepionek 30 szt.
Ale się rozpisalam

Pozdrawiam Kasiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 20:33, 24 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiek napisał(a)


Aganiu, gdzie w Austrii?

Kaprun - Kitzteinhorn. ... i okolice
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:06, 24 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiek napisał(a)


Te bulwy sa dosc elastyczne, wiec moze pomalutku, ostroznie mozna by je wykopac? One lubia rzeczywiscie tereny otwarte ( tak o nich pisza) podloze kamienne, przepuszczalna i bogata w skladniki odzywcze glebe. Sadzone w grupie, powinno sie je sadzic co 60 cm.

Podgladne je w tym roku u ogrodnika Kusza mnie, szczegolnie te pomaranczowe...I, nigdzie ich nie widzialam w ogrodach prywatnych, ani tu, ani w Polsce....A robia wrazenie, niesamowite sa...

Ja miałam u siebie pustynniki olbrzymie, może powinno się je wykopywać tak jak tulipany po kwiknieniu, spróbuję swojego przesadzić nie będę czekała na jego kwitnienie, wczesną wiosną kiedy wilgotne podłoże, posadzę do donicy, potem robi się gąszcz i o nim zapominam

Te pomarańczowe są śliczne i tak świecą w słońcu że aż miło popatrzeć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eda 22:08, 24 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Idz do sasiadki i pozycz jedno jajko...Trudno. Najwyzej bede kobieta bez jaj. Jakkolwiek to brzmi


No takie labirynty jaaa to dopiero musi się śnić po nocach iii tak jajo tylko na wielkanoc na królika czekać

trzymaj się zdrowo Kasiunia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies