Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Wizytówka- podwórko Ryski 18:55, 11 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry

Clematis Maria Skłodowska Curie ( 3 sztuki kwiecień 2021)


Clematis Prince Charles (3 sztuki kwiecień 2021)
Ogród z zegarem 18:53, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Sylwia, ja akurat lubię czytać, więc u mnie możesz pisać elaboraty bez końca .

Celuję w rabaty drzewiasto - krzaczaste z dodatkiem traw i bylin . Wokół oczka chciałam same trawy i byliny, albo nawet same trawy, o tym będę myślała później .
Ale chyba łatwiej będzie (łatwiej w sensie późniejszej "opieki" nad tym) pomyśleć o większych rabatach.
I chyba się będę skłaniać ku temu:



i trochę "odleciałam" (pomyślę nad tym jeszcze )

powiedzmy nr 10.


i nr 11.



Edit: W każdej z tych wersji powinna być jeszcze rabatka wokół oczka i wzdłuż ścieżki do oczka. Ale już mi się nie chciało rysować
Wizytówka- podwórko Ryski 18:52, 11 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Clematis Princess Red - pachnący(1 sztuka VII 2020)



Clematis Pink Swing(1 sztuka VII 2020)



Clematis Matka Siedliska (1sztuka VII 2020)
Ptasi gaj 18:35, 11 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
Alija napisał(a)
Elu! Masz piękny ogród, są brzozy, sosny, hortensje i woda, wszystko, co lubię. Podziwiam i pozdrawiam.



Dziękuję że zajrzałam.

U nas tyle śniegu.

Ogrodowe marzenie Mrokasi 17:42, 11 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mrokasia napisał(a)
Pokażę Wam coś. Lojalnie uprzedzam - tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Moi nowi sąsiedzi z domu w ostrej granicy od momentu wprowadzenia się robią czystki na działce. Najpierw usunęli wszystkie krzewy, tuje i jałowce i zerwali bluszcz ze ścian. Na jesieni wycięli dwa orzechy (jeden miał z 10 metrów, został po nim pień i kilka konarów w formie kikutów, całość ma może ze 2 metry). A dziś zabrali się za morelę:


Otworzyli mi widok na swój dom i działkę. I zabrali cień... W lato z tego miejsca, z którego zrobiłam zdjęcie, widziałam tylko koronę moreli...
Wiem, że to ich działka i mogą robić co chcą, ale...

Kasia, którzy to ? Ta działka wcięta w twoją ?
Niestety można liczyc tylko na siebie i samemu trzeba sadzić
Nie masz wpływu na to jaki głupek zamieszka obok
Np Madzia-Nikita ma w ostrej granicy ogromna sciane budynku na 2 piętra bez okien.... była pieknie obrośnięta bluszczem, sasiad zerwał, bo jego ściana i jeszcze wszystko zwalił u mnie
Ogród do odnowy 17:41, 11 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Słoneczko świeciło to i za aparatem połaziłam



A mnie się te zdjęcia podobają Gosia, masz bardzo celne oko
Sama się nauczyłaś tak pięknie robić zdjęcia czy jesteś profesjonalnym fotografem?
Cuda
Wiśnia piłkowana 'Kanzan' - Prunus serrulata 'Kanzan' 17:40, 11 sty 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry

Odpowiadając na archiwalne już pytanie: mamy i polecamy
Cztery łapki - zwierzęta domowe 17:32, 11 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Moje koty, rodzeństwo Nina i Igor.


Ogród do odnowy 17:29, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Żeby nie było, że same suchelce w ogrodzie
jak ty robisz takie zdjęcia...
Ogród do odnowy 17:15, 11 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Żeby nie było, że same suchelce w ogrodzie


Zacisze Alicji 17:14, 11 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry


Ogród do odnowy 17:13, 11 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Słoneczko świeciło to i za aparatem połaziłam


Zacisze Alicji 17:11, 11 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry


Zacisze Alicji 17:09, 11 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
A to mój ogródek za domem, a właściwie między domem a garażem.



Przerwa na kawę... 16:24, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
inka74 napisał(a)
Kalin mam chyba już dosyć. Mam 8 sztuk/7 odmian. Tylko 3 mi się z nich podobają. Reszta na razie nie zachwyca. Zresztą mi podobają się pagodowe ale na nie miejsca brak. Z dereniem w tym miejscu też będzie problem. Przynajmniej z tymi co sobie wypisałam. Różne miejsca różnie wymiary podają. Weisse owszem do 2 metrów ale kształt kielicha rozszerzający ku górze. Teutonia może być wyższa i pionowa. To nie to co mi jest potrzebne. Venus w jednym miejscu 2 a w innym 4 metry. Chyba poprzestanę na kielichowcu Venus i dereniu Blue Cloud... Oba mam i na 200% mają za mało miejsca. Odetchną.
Pomierzyłam rabatę. Szkic roboczy.

Szkic ze ścieżką w miarę w skali


Iwonka
Jakie plany - fajne
Piszesz o dereniach
Które Ci się podobają?
I jakie polecasz ?
Ania -Spełnione marzenie 16:16, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
O zniszczonych deklaracjach już nawet nie wspominam
Po Prostu wam pokaże



Ania -Spełnione marzenie 16:14, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Wejście do domu zasypane
Wszystko spadło z dachu ,
Wprost na schody hihihi


Ale to już nie jest śmieszne
Spadający śnieg chyba złamał mi drzewko
Otrzepałam Że śniegu
Ale nie wiem czy coś z tego będzie


Ania -Spełnione marzenie 16:09, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
A teraz relacja z odwiedzin na działce.

Śnieg , śnieg, śnieg


Sezon 2017 u Hanusi 16:08, 11 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Zbyszku, Kto się pilnuje, ten nie choruje. Zima jest bliżej Gdańska i w nim, u mnie ledwie pobielało. Okolica zera.

Basiu, Ja swoich ogrodowych nie okrywam, bo nie mam możliwości, I raczej pilnuję majowych przymrozków, Jeżeli nie wycięłaś kwiatostanów, to jeszcze zostaw bez owijania, Dopiero jak pąki będą pękać, /te górne/ wtedy trzeba chronić, przede wszystkim przed słońcem w dzień i spadkiem temperatury w nocy.

Dla Was hortensja

Ogrodowe marzenie Mrokasi 16:07, 11 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Tiaaaa....
Nie sądzę by sąsiedzi posadzili coś wysokiego...
Ja po swojej stronie mam posadzonego pod ich żywopłotem klona Sango Kaku (obecnie ma jakieś 1,8m), dalej derenia Schmetterling (teraz z 1,2m) i bza Black Lace (ten sięga mi ponad kolano)...
Dla porównania:
Sierpień

Dziś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies