Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 17:07, 11 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Sąsiad nie wyciął całkiem tej moreli, zostawił jej pień i chyba ze trzy konary-kikuty, takie na mniej niż metr. Chyba myśli, że morela odrośnie... Ma szansę???? Nie znam się kompletnie na drzewach owocowych...

No cóż, zdaje się, że zyskałam nowy temat do przemyśleń ogrodowych pt. co teraz zrobić z tą rabatą . Wysokich drzew tam nie posadzę (graby są fajne ale nie porwę się na kolejne rośliny i to drzewa do cięcia). Muszę pomyśleć, popatrzeć.
Najgorzej, że do cienia z tej moreli przesadziłam klona Sango Kaku i derenia, które cierpiały mi na słońcu. I co, d..a .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 17:10, 11 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Upss...


jeśli oni z tych co nie lubią zielonego bo liście i ptaki a do tego pielęgnować trzeba to pustynia będzie

Żywopłot Twój?


Z jednej strony domy przybyły, z drugiej zieleń wycięta - ech
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 17:26, 11 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Gosiu, no niestety, orzecha wycięli chociaż fajnie im dom cieniował w lato, bo tyyyyle liści przecież... Wycięli całą roślinność żeby mieć więcej przestrzeni bo działka mała. Za to mają właśnie pustynię, głosy się niosą, bo nic nie tłumi hałasów, koszmar jakiś.
Żywopłot ich, nie jest pierwszej urody ani młodości, ale mam nadzieje, ze go nie wytna i nie postawią w zamian betonowego płotu...

Jak jeszcze ktoś kupi las, który do nas przylega to chyba zacznę szukać nowej działki...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 17:34, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
o kurczę... szkoda tego tła.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 17:42, 11 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
mrokasia napisał(a)
Pokażę Wam coś. Lojalnie uprzedzam - tylko dla ludzi o mocnych nerwach! Moi nowi sąsiedzi z domu w ostrej granicy od momentu wprowadzenia się robią czystki na działce. Najpierw usunęli wszystkie krzewy, tuje i jałowce i zerwali bluszcz ze ścian. Na jesieni wycięli dwa orzechy (jeden miał z 10 metrów, został po nim pień i kilka konarów w formie kikutów, całość ma może ze 2 metry). A dziś zabrali się za morelę:


Otworzyli mi widok na swój dom i działkę. I zabrali cień... W lato z tego miejsca, z którego zrobiłam zdjęcie, widziałam tylko koronę moreli...
Wiem, że to ich działka i mogą robić co chcą, ale...

Kasia, którzy to ? Ta działka wcięta w twoją ?
Niestety można liczyc tylko na siebie i samemu trzeba sadzić
Nie masz wpływu na to jaki głupek zamieszka obok
Np Madzia-Nikita ma w ostrej granicy ogromna sciane budynku na 2 piętra bez okien.... była pieknie obrośnięta bluszczem, sasiad zerwał, bo jego ściana i jeszcze wszystko zwalił u mnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
HannaR 17:55, 11 sty 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasia, jeszcze Ty możesz kupić ten las... .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
mrokasia 18:02, 11 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
Aga, no szkoda...teraz mam widok na dachy i mury

Kasia, tak to właśnie ci sąsiedzi. Wracając do domu zauważyłam, że wycięli również inne drzewa/drzewka na swojej posesji, nie zostawili chyba żadnego . Będą chyba mieli samą trawę.
Z bluszczem u mnie było podobnie. Mam tylko nadzieję, że w tym sezonie odświeżą elewację (chyba będą malować na biało albo ecru) i przynajmniej będę patrzeć na ładny kolor.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:03, 11 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18132
HannaR napisał(a)
Kasia, jeszcze Ty możesz kupić ten las... .


Tiaaa, nawet od czasu do czasu marzymy sobie z eMem o tym .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 18:51, 11 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ojjj Kasiula, ale na slabe wieści zajrzałam... słabo to wygląda... oby mieli jakiś plan, żeby wspomóc Ciebie w walce o fajny widok. Przeraza Cię wielkość moich nieciętych grabów dałyby radę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
TAR 19:49, 11 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Kasia przemysl te graby, niekoniecznie kolumnowe, widze po swoim ogrodzie jak szybko i ladnie rosna. Nie ogladaj sie na sasiadow tylko wiosenne sadzenie od tamtej strony zacznij. Graby sa cudowne.

Pamietam jak mialas skrupuly zeby sasiadce stawiac tam jakis domek czy nasadzenia, bo ona miala tam kat wypoczynkowy i widzisz jak wyszlo. tamtej sasiadki juz nie ma, a nowi robia rewolucje. tak wiec nie ma co sie na kogos ogladac, wiekszosc ludzi to egoisci i maja w d... twoj punkt widzenia albo jaki ty masz widok z okna.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies