Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dębowe zakątki 21:48, 01 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry








Ania, bajecznie
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:41, 01 gru 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Nie da się ukryć, Halinko, że nasze ogrody dzięki Ireczce, piękniejsze są!
Zdrowia życzę w tę deszczową pogodę.

I ciągle nowy etap w ogrodownictwie\cóż, utrapienie, hortensja pnąca, wiek 23 lata

w okolicy domu


i śpioszek, pomiędzy budami

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 21:40, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kim napisał(a)


Eluniu dziękuję Ci bardzo ,na szczęście przechodzę to dość łagodnie jedyne co mnie bardzo męczę to brak węchu i smaku
Nie wyobrażam sobie jak można by było bez tego żyć
Ale to jest nic w porównaniu z osobami które Koronawirus przechodzą bardzo ciężko


O j czytam o problemach zdrowotnych. Życzę ci szybkiego powrotu do pełni sił i pełnego zdrowia.
ten piękny szpaler traw, to z hanonek ???
Ślicznie wyglądają.
I śliczna chryzantemka
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:30, 01 gru 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Hanuś, z opóźnieniem
ale wielkie dzięki
kochana, Ty to potrafisz zmobilizować
,,, ja też się mocno staram..


mam jakieś zaległe foty..

jak jestem, w kuchni, ta pnąca hortensja robi mi szoł


Bylinowa łąka 21:30, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Po przymrozku szukałam jeszcze koloru. Ta chryzantemka to twardzielka.



Ostrogowce lubię coraz bardziej. Zielone od wiosny do jesieni.



penstemon i różyczka



Chyba mamy taką sama chryzantemkę .Piękna .
Czy ja dobrze widzę masz tam w dali ul ??
Mój ogrodowy pamiętnik 21:20, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Pierwszy śnieg. W sam raz po tym jak dokończyliśmy zdzieranie darni na kole i pochowałam donice w domku narzędziowym. Trawy powiązane, róże lekko zakopczykowane to niech pada .
Taki żart oczywiście bo nie cierpię zimy. Brrr .



Zimą ze śniegiem ładnie wygląda.
Damy radę, aby do wiosny
Ogród prawie romantyczny 21:17, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Napia napisał(a)
Dziś dzień ponury i ciemny, ale wczoraj było ślicznie. Na potwierdzenie kilka zdjęć

Aga , ale u ciebie ąłdnie.
Wszystko pięknie porosło.
No pięknie
Ania -Spełnione marzenie 21:13, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Ania111 napisał(a)
No to relacja z tworzenia donic
A w zasadzie skrzyń
Skrócona wersja

krok 1.
wybranie darni



krok 2.
wstępna przymiarka



krok 3.
tu już przymiarka z poziomicą
ostatnia przymiarka przed klejeniem



krok 4.
klejenie , - dokładnie we wszystkich szczelinach ,
aby dobrze się trzymało dodatkowo wzmocnione kołkami



krok 5.
skrzynie sklejone i zabezpieczone i podparte ,
teraz już tylko należy poczekać aż się zaprawa klejowa uaktywni ,
i można będzie za kilka dni przejść do kolejnych etapów






No proszę jakie fajne, ładne donice stworzyliście.
Brawo za pomysł i wykonanie
Za drzwiami do ogrodu... 21:07, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)

Przyszedł i poszedł, to jeszcze pokażę jakieś ostatki barw w ogrodzie.




Ale te Hakonki pięknie ci się wybarwiły
Piękne barwy
Cztery łapki - zwierzęta domowe 21:06, 01 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Bardzo mi się te psy podobają, ale za dużo u nas własnych i cudzych dzieci się kręci na takie gabaryty

A to nasze 8 łap oczami córki
Rudzielec o maślanych oczach

i grubas kocurro na "moim" fotelu, dla którego juz piękny granatowy materiał na nowe obicie znalazłam... ale się zastanawiam czy warto. Jak jeden z niego zlezie to od razu wpycha się drugi...
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:01, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




O fiu, fiu dosypało ci tego śniegu.
U mnie troszeńkę tylko.
ale w s umie to dobrze śnieg miałaś.
Dla mnie mógłby być cały grudzień styczeń i luty. A potem szybko wiosna
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:56, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Anda napisał(a)
Gaura, chryzantema kwitnie od września, kosmos i Calendula.


Jeszcze ładne kwitnienia.
Piękna ta chryzantemka. Cudny kolorek
Kaszubskie piaski 20:43, 01 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry


Jak widać zaczęłam sadzić blokowo wrzosy oraz macierzanki. Nie wygląda to dobrze.

Chciałabym uzyskać efekt naturalnie rosnących krzewinek. Nie wiem w jaki sposób je poprzeplatać, jak dodać trawy i kamienie.

Nie wiem też jaki nadać kształt rabaty i czy wykończyć brzeg kamieniami. Borówki rosną w rzędach i rabata jagodowa kończy się linią prostą.

Chciałabym aby rabata macierzankowa wyglądała jak najbardziej naturalnie, jakby się sama wysiała na słonecznej piaszczystej polance.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:34, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Mirka napisał(a)


Sporo śniegu ci nasypało U mnie ledwie ledwie .
Zdjęcia zimowe super
To zdjęcie mega mi się podoba

Jak rano wstałam nie mogłam uwierzyć, że tak biało za oknem
Ranczo Edy 20:31, 01 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ślicznie wyprowadzony tamaryszek


Sylwuś witaj haa ty wiesz czego się śmieję ?
to nasza tajemnica

tamaryszek dziękuję tnę go bezlitośnie a on daje czadu to różowy ...a biały oszczędzałam bo był delikatniejszy dłużej się klimatyzował i teraz nie daje rady ma za grube gałęzie ...samej mi ciężko i nie wiem czy nie za mocno go potraktowałam na jesieni ....zobaczymy



zawsze najpierw różowy a za nim jak tamten przekwitnie prawie to rusza biały...
Kaszubskie piaski 20:31, 01 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry
Witam ponownie,

Od dłuższego czasu czytam Ogrodowisko w każdej wolnej chwili podziwiając Wasze piękne ogrody oraz dzieło Pani Danusi. Wreszcie się odważyłam i nadszedł czas aby się zarejestrować na forum.

Kaszubskie piaski to mój ogród weekendowy, działka letniskowa niedaleko Sulęczyna, na której spędzam weekendy od maja do października.

Chciałabym poprosić Was o pomoc w zaprojektowaniu suchej rabaty macierzankowo - wrzosowej.

Gleba piaszczysta, jałowa, kwaśna. Macierzanki piaskowe i wrzosy mają się tu dobrze.

Chcę zrobić suchą rabatę oddzielającą część użytkową, borówki i planowane truskawki od murawy, i sięgającą do ogniska. Przy ognisku będą ławki z surowego drewna. Na przyszłej rabacie rośnie już grusza azjatycka. Staram się formować ją w rodzaj parasola.

Mam do dyspozycji sadzonki i siewki macierzanki piaskowej, rogownicę, kostrzewę siną, tymianek i ewentualnie oregano, a także sporo kamieni polnych. Dokupię jeszcze wrzosy.



Czerwone prostokąty to 1 - borówki, 3 - planowane truskawki. Po prawej grusza -2.

Widok w szerszym planie:



Inne ujęcie:





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:19, 01 gru 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry


Sporo śniegu ci nasypało U mnie ledwie ledwie .
Zdjęcia zimowe super
To zdjęcie mega mi się podoba
Ranczo Edy 19:39, 01 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Rumianka napisał(a)
Wieczorne fotki dają bajkowy klimacik, a jakie światełka masz na tarasie w szkle?
Wyglądają zjawiskowo... A tulipanowiec, o rany jaki kwiecisty! Piękny tamaryszek również...


Hej Eliska wiesz te to słoiki z światełkami na baterie ja mówię na nie - domki dla świetlików a w głebi na tarasie mam takie same lampy co przy chodniku hii



tulipanowiec tamaryszek się kłaniają a biały widziałaś ?
buziaczki
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:22, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:19, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry


a uszaty czatuje za siatką aż pójdziemy...

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies