Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Osiedlowy ogródek 18:08, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
A gdzie widzicie zawilca Wild Swan?
Chcę go przenieść z tej rabaty bo zasłania hakone.
Tu miałam w tym roku calle, to te duże liście za tawułką Pumila.

Ogród do odnowy 18:02, 17 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13856
Do góry
inka74 napisał(a)


a tu z końca października - pierwszy z lewej. On rośnie u mnie obok ambrowca


Iwonka a co to za drzewko te po prawej, cudniste kształtem.
Działka prawie w Borach Tucholskich 17:57, 17 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
sposób na bezpieczne i szybkie cięcie cieńszych gałęzi, wbite w ziemię paliki- dwa rzędy w odległości około 30-40cm po 2(3) umożliwiają ułożenie wyższego stosiku i szybkie cięcie bez ryzyka uderzenia przez kawałek gałęzi piły łańcuchowe tak robią przy luźnych kawałkach


i gotowe

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:38, 17 lis 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Rumianka napisał(a)

Kasiu, mam pytanie, czy ten Twój perukowiec od razu był prowadzony w formie drzewka, bo ja mam ale w formie krzewów...a to drzewko jest niebywale sympatyczne...Pozdrawiam.


Tak, ja go gole od dołu by był w formie drzewa. Teraz to odnoga bo główne drzewko padło na werticilioze, było większe - o takie
Osiedlowy ogródek 17:31, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Rabata nr 3

Posadziłam z powrotem pięciorniki białe i żółte, wycięłam im ze środka część starych gałęzi, resztę ciachnę wiosną. Jak mimo to będą brzydkie to wylecą.
Chyba tą rabatę nazwę "dereniowa" bo będą tam 3 derenie: Midwinter Fire, Sibirica variegata i dereń biały aurea. Oprócz tego forsycja Maluch, bergenie, hakone AllGold na razie dwie ale podzielę wiosną, hakone Green hills, carex Montana, poziomki, liliowce Stella, białe i rdzawe. Na próbę drugi ostrokrzew (chyba Convexa), w miejscu doniczki będą karłowe kosodrzewiny Mops i Winter gold. I myślę i trzech cisach kolumnowych pomiędzy krzewami. Wiosną białe narcyze pachnące. Później fioletowe i białe dzwonki, które się tam wysiały.
Może też hostę jakąś przeniosę i mini bodziszki.
Muszę jeszcze gdzieś wkomponować zawilca Wild Swan, tylko nie mam pomysłu gdzie?
I konwalie...
Kurczę, mam tych roślin poupychane w zakamarkach

Ogród do odnowy 17:29, 17 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Tak, jest inny na początku (ładniejszy na wiosnę w tym kolorze takiego lekkiego bordo z czerwonymi refleksami) a potem zmienia kolor. Ta zieleń w lato jest niepozorna, chłodna. Aprilek też się dziwiła, jak była u mnie, że to on. Teraz jest taki lekko żółty. Rośnie w słońcu, nie przypala go. Na razie ma bardziej formę krzaka ale to mi pasuje. Tylko szczerze mówiąc myślałam, ze bardziej się przebarwi w czerwień a tu nic. Ostatnio czytałam, że jak na jesieni jest mało słonecznych dni to rośliny bardziej w żółty kolor się wybarwiają a jak jest dużo słońca to w czerwienie. Może tu tkwi problem, że u mnie wszystko oprócz jednym ambrowcem było głównie w żółci.

Zdjęcia usunę potem. To z września. On tak wygląda przez całe lato - pierwszy od prawej za rurą od strony domu.


a tu z końca października - pierwszy z lewej. On rośnie u mnie obok ambrowca
Osiedlowy ogródek 17:01, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Funkie, cztery rodzaje mam tu, to rabata nr 2, czyli ta obok kompostownika.
Te doniczki to krokusy botaniczne mix.
Oprócz tego są carexy Phoenix Green, Irish Green i nn green, tawułka chińska Pumila, liliowce Stella d oro, forsycja Maluch, tojeść kropkowana, pierwiosnki japońskie ciemny fiolet, malutkie parzydło blekolistne, hortensję Rembrant Vibrant Verde, obok ostrokrzew Ilex crenata nn i pomiędzy limonkowe kamasje.
Dojdą jeszcze paprocie i może zielona hakone Green hills jak podzielę wiosną.
I żółte tulipany.
Będzie raczej zielono tylko wiosną żółto









Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:30, 17 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89802
Do góry
wykopki daliowe





pierwsza partia w piwnicy

i zapas na zimę
Ogród w remoncie 16:27, 17 lis 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Mój najnowszy zakup



Żałuję, że dopiero teraz zdecydowałam się na zakup rozdrabniacza. Super sprawa. W końcu mam i jestem mega zadowolona.

Efekt

Ptasi gaj 16:23, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj dobra pogoda do różnych prac ogrodowych. EM zrobił.porzadki z liniami królującymi trzeba było wszystkim przedmuchać denaturatem. Opróżnił studnie chłonne z wody do studni melioracyjnej.
Ja jeszcze trawy wiazalam.,kompost trochę przerzucilam., Liście wydmuchalam z żwirku. Jeszcze musimy skosić trawnik może w przyszłym.tygodniu. jeszcze mam.liscie na brzozach więc siatka z oczka nie zdjęta.












Elu ,

piękne brzozy
a te trawy ,
ach ,
cudo
Ogród do odnowy 16:21, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Dla Lucy poglądowe zdjęcie turzycy jakiejś piekielnej, niezniszczalnej. Jedyna metoda to wydłubywanie - korzeni się na głębokość prawie łopaty, żaden roundap jej nie bierze (kiedyś w przypływie szaleństwa na kawałku testowałam). W rabatach jakoś sobie radzę. Gdy widzę podważam łopatką i delikatnie wyciągam. Z trawnika nie mam szans. Zobacz dokładnie jakie ma korzenie. Ta turzyca to draństwo gorsze od podagrycznika tyle, że korzeń ma zdecydowanie mocniejszy





Gosiu ,

Oj też mam takie "coś "
a przynajmniej tak myślę ,
tylko korzeń ciągnie się poziomo pod ziemią ,
jak wyciągam to przeraża mnie jak długo sięgają korzenia ,
I to " coś " bardzo łatwo się rozmnaża a do tego jest bardzo odporne
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:17, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

już się nie rozwiną....



Sylwia ,
Piękne u Ciebie kolory
A cóż to za roślinka ma jeszcze pąki ?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:57, 17 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89802
Do góry



już się nie rozwiną....
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:53, 17 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89802
Do góry


amanogawy i jabłoneczka rain drops

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:50, 17 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89802
Do góry
Lecą liście na całego, ale odkrywają zapowiedź wiosny, pączków pełno



Ptasi gaj 14:59, 17 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Łykam D3 od października 2000 jedn. może za mało. Jak tak dalej będzie szaro buro to zwieksze o 1 tys., Vit C z dzikiej rozy i kurkuma nie lubię jej ale trudno mus to mus.

U nas dzisiaj trochę słońca bylo. Ładna pogoda jak na tę porę roku więc spacer odbyłam 14 tys kroków o ile coś ci to mówi to duzo. Nóg nie czuje ale to dobrze przejdzie.

W Kabatach jak na Marszałkowskiej po pracy. Rowerzyści, biegacze i chodzący wszyscy wylegli. Na szczęście dobrze znamy Kabaty i chodzimy po lesie a nie po sciezkach. Tyle liści ile ściółki.

Dzisiaj wyczynek bez poświęceń w ogrodzie. Ma być jeszcze ciepło to się zrobi.


Elu popieram taka aktywność, trzeba się ruszać systematycznie, ja po spacerach dobrze się czuję

Elu popieram taką aktywność, trzeba się ruszać systematycznie, ja po spacerach dobrze się czuję, słoneczka u mnie mało, w niedzielę była piękna pogoda, byliśmy całą rodzinką w lesie, mieszkamy w domu już 18 lat, a jeszcze nigdy nie byłam w naszych okolicznych lasach, czy to możliwe,a jednak w weekendy będziemy tam teraz chodzić i chodzić, tyle czasu mnie ogród zajmował
Hortensjowo 14:28, 17 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Helen napisał(a)

Iwonka, dzięki za praktyczną wskazówkę. Miejsca mam dużo, ale na wysokości 2-2,2 m i w górę. Od dołu nie mam miejsca na 3 metrową szerokość.
Dereń Eddie's White Wonder lepszy? Masz z nim doświadczenie?
Przepraszam cię, mam zaległości na O straszne.
Mam zwykłego kousa, który od ponad 7 lat nie zakwitł (nauczka, aby derenie jakiekolwiek kupować już kwitnące a nie prawdopodobnie z siewu), drugiego Cherokee Chief prowadzonego na niskim pniu jak mini drzewko, którego musiałam przesadzić bo w ciągu 2 lat korona zrobiła się 3 krotnie większa a przycinając go jednak bardzo ograniczałam kwitnienie. I dwa nowe, tegoroczne nabytki dereniowe z tego roku - liliputki więc nie ma o czym mówić.

Milky Way zajmie ci nie tylko górę ale i dół rabaty jak kupisz małą sadzonkę. Będzie coś takiego bo on z czasem rośnie po szerokości. Więc wypadną zarówno miskanty, jak i hortki. Rozumiem, że o tym miejscu mówimy.


To by się mogło udać pod jednym warunkiem - kupisz sadzonkę już dużą, wyprowadzoną na jednej nodze - coś takiego jak tu na 4 zdjęciu.
https://www.dobrenasiona.com/produkt/deren-kousa-milky-way-cornus-kousa-milky-way/
link tylko jako zdjęcie poglądowe do kształtu krzaczka - dereń z nasion to porażka.

Ale to oznacza kupowanie sadzonki lokalnie a nie przez net i stosunkowo dużej, aby już można było od dołu ją podkrzesać - czytaj drogiej - myślę, że z 350-600 zł będzie kosztować. Pytanie czy znajdziesz taką lokalnie. Jak kupisz małą sadzonkę to hortki i miskanty zagłuszą ją zanim dorośnie.

Osiedlowy ogródek 13:47, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Zastanawiam się co posadzić w miejscu czarnej donicy, między kulkami z lawendy a perukowcem. Chciałam coś w zieleni i żeby wykorzystać coś z ogrodu.
Czy niebieskie irysy syberyjskie będą tam pasować? Musi być wyższe od lawendy ale żeby nie zasłoniło perukowca bo jeszcze mały jest.
Po kwitnieniu będzie zielona kępa liści.
Albo rozplenice Hameln Gold.
Co myślicie?





Ogród w dolinie 13:28, 17 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Taki rysunek popełniłam
Rzućcie okiem

1. bodziszek korzeniasty
2. Pięciornik krzewiasty lovely pink
3. Niski rozchodnik
4. Kocimiętka junior walker
5. Tulipanowiec Edward Gursztyn
6. Sesleria jesienna
7. Krzewuszka Victoria

Wszystkie roślinki mam więc nic bym nie musiała kupować.
Nie wiem tylko czy sesleria może być przed bodziszkiem, pod obwódką z pięciornika przy skarpie jest sporo cienia popołudniu, tam już mech rośnie
Edit. Bodziszek kantabryjski posadzę między krzewuszkami jako zadarniacz, on jest niski i ładnie wygląda po zimie.

jeszcze taka fotka z wiosny 2020 r. jak roślinki były małe
Sezon 2017 u Hanusi 13:13, 17 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Pogoda ducha, Monisiu? Jak wstaliśmy do pionu i mrugamy, to połowa sukcesu! Jedni dla tego sukcesu wspinają się na Everest, inni, wędrują po górach, przemierzają morza i oceany, a ponieważ tego nie zrobiłam i nie zrobię, cieszę się, że mogę cokolwiek.

Fakt, uziemili nas, ale przedtem też mieliśmy ograniczenia i choroby, tylko nie nagłaśniane. Pracowaliśmy, robiliśmy zakupy i planowaliśmy wyjazdy na wakacje. Próbujmy żyć normalnie, chociaż to trudne. A staremu człowiekowi to jeszcze fizyczne niemoce utrudniają życie. Każdemu coś. Niedosłuch, wypadnięcie dysku, bóle kolan., jaskra, migotanie serca i wiele innych.
Mimo covidu, trzeba się sprężać. Starać się być samodzielnym. Wtedy nie będziemy zgorzkniali. Bo nawet dojście samodzielne do łazienki będzie radością. Cóż-SKS każdego czeka, ale to tak zwany dopust boży. Nic na siłę.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies