Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anpi 19:36, 16 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Ogrodnik nawet jak nie ma roboty (choć to się rzadko zdarza) to sobie i tak doda!
Jedne drzewka maluje na biało, inne myje
Albo trawy związuje, albo je zaplata!
Z donicami wiecznie lata w tą i z powrotem, bo albo szuka miejsca nowej roślince, albo ją z nią przestawia bo w innym miejscu będzie pewnie lepiej wyglądała, albo będzie lepsze warunki pogodowe miała. Albo trzeba zabrać, bo zapowiadają przymrozek, a potem wynieść z powrotem, albo w ogóle zabrać na zimowanie do pomieszczenia. A nie wysadzone zadołować, by mieć z czym latać już na początku nowego sezonu...
Jak my lubimy tą robotę...! :

Fajny pomysł z tymi gumowymi zaczepami, wprawdzie moje trawy jeszcze niezbyt grube, ale przyda się na przyszłość. I dobrze,że mogą być wielokrotnego użytku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sonny 19:49, 16 lis 2020


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Elu, pięknie u Ciebie.Dołączam do grona obserwujących☺.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
ElzbietaFranka 20:00, 16 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
anpi napisał(a)
Ogrodnik nawet jak nie ma roboty (choć to się rzadko zdarza) to sobie i tak doda!
Jedne drzewka maluje na biało, inne myje
Albo trawy związuje, albo je zaplata!
Z donicami wiecznie lata w tą i z powrotem, bo albo szuka miejsca nowej roślince, albo ją z nią przestawia bo w innym miejscu będzie pewnie lepiej wyglądała, albo będzie lepsze warunki pogodowe miała. Albo trzeba zabrać, bo zapowiadają przymrozek, a potem wynieść z powrotem, albo w ogóle zabrać na zimowanie do pomieszczenia. A nie wysadzone zadołować, by mieć z czym latać już na początku nowego sezonu...
Jak my lubimy tą robotę...! :

Fajny pomysł z tymi gumowymi zaczepami, wprawdzie moje trawy jeszcze niezbyt grube, ale przyda się na przyszłość. I dobrze,że mogą być wielokrotnego użytku





Aniu w samo sedno. Jak juz wszystko zrobię to co ja będę robiła.
Czy będę w stanie nic nie robić. Napisać na tym forum że się wylegiwslam na bujawce.
Gumki są dobre bo się naciągają można je okręcić parę razy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:02, 16 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
sonny napisał(a)
Elu, pięknie u Ciebie.Dołączam do grona obserwujących☺.



Dzięki za odwiedziny i się podoba.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 14:59, 17 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)



Łykam D3 od października 2000 jedn. może za mało. Jak tak dalej będzie szaro buro to zwieksze o 1 tys., Vit C z dzikiej rozy i kurkuma nie lubię jej ale trudno mus to mus.

U nas dzisiaj trochę słońca bylo. Ładna pogoda jak na tę porę roku więc spacer odbyłam 14 tys kroków o ile coś ci to mówi to duzo. Nóg nie czuje ale to dobrze przejdzie.

W Kabatach jak na Marszałkowskiej po pracy. Rowerzyści, biegacze i chodzący wszyscy wylegli. Na szczęście dobrze znamy Kabaty i chodzimy po lesie a nie po sciezkach. Tyle liści ile ściółki.

Dzisiaj wyczynek bez poświęceń w ogrodzie. Ma być jeszcze ciepło to się zrobi.


Elu popieram taka aktywność, trzeba się ruszać systematycznie, ja po spacerach dobrze się czuję

Elu popieram taką aktywność, trzeba się ruszać systematycznie, ja po spacerach dobrze się czuję, słoneczka u mnie mało, w niedzielę była piękna pogoda, byliśmy całą rodzinką w lesie, mieszkamy w domu już 18 lat, a jeszcze nigdy nie byłam w naszych okolicznych lasach, czy to możliwe,a jednak w weekendy będziemy tam teraz chodzić i chodzić, tyle czasu mnie ogród zajmował
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ania111 16:23, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj dobra pogoda do różnych prac ogrodowych. EM zrobił.porzadki z liniami królującymi trzeba było wszystkim przedmuchać denaturatem. Opróżnił studnie chłonne z wody do studni melioracyjnej.
Ja jeszcze trawy wiazalam.,kompost trochę przerzucilam., Liście wydmuchalam z żwirku. Jeszcze musimy skosić trawnik może w przyszłym.tygodniu. jeszcze mam.liscie na brzozach więc siatka z oczka nie zdjęta.












Elu ,

piękne brzozy
a te trawy ,
ach ,
cudo
____________________
Ania Spelnione marzenie
agadd02 18:17, 17 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Elu, prześledziłam Twój wątek i jestem pod wrażeniem, ależ masz obszary. Urzekły mnie brzozy i trawy. Ja również nie wyobrażam sobie ogrodu bez traw. Zazdroszczę, możesz szaleć do woli w ogrodowych zakupach. Będę zaglądać często i się inspirować
____________________
Daga Motyli ogród
ElzbietaFranka 18:21, 17 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Agania napisał(a)

Elu popieram taką aktywność, trzeba się ruszać systematycznie, ja po spacerach dobrze się czuję, słoneczka u mnie mało, w niedzielę była piękna pogoda, byliśmy całą rodzinką w lesie, mieszkamy w domu już 18 lat, a jeszcze nigdy nie byłam w naszych okolicznych lasach, czy to możliwe,a jednak w weekendy będziemy tam teraz chodzić i chodzić, tyle czasu mnie ogród zajmował


U nas też dużo ludzi chodzi po lasach mozna bez maski. W mieście jednak dużo mniej chodzących.

U mnie do tej pory tak bylo, że eM chodził z córką na spacery w sobotę i niedzielę a ja grzebałem w ziemi coś robiłam na działce. Bo ciągle mi było szkoda czasu. Teraz dopiero chodzę bo eM siedzi w domu i mnie wyciąga abym z nim chodziła. EM jak siedzi do godz 13 przy komputerze to kolka ma przed oczami.

W tygodniu jak było normalnie to chodziłam na krótsze dystanse ale chodziłam. Dzisiaj zrobiłam ponad 9 km wg telefonu to sporo.

Mam blisko wspaniałe tereny spacerowe. Rezerwat przyrody Kabaty. Jest sucho dywan z lisci i jest ciepło bezwietrznie cud miód.
Jak tu się nie zachwycać. Foty z dziś





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:43, 17 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ania111 napisał(a)


Elu ,

piękne brzozy
a te trawy ,
ach ,
cudo



Jeszcze jest zielono i żółto. Trawy już powiazalam wszystkie. Było mi szkoda ich wiązać, ale jak sobie pomyślę, że poprzednie lata nieraz wiązałam to mi ręce dretwialy od zimna.
Pierwszy raz tak późno wiązałam należy się cieszyć że taka dobra pogoda aby jeszcze słonko świeciło.

W mieście wszędzie odbywa się grabienie, zwożą liście którego jest bardzo dużo.
Byle do wiosny jak dobrze pójdzie to jeszcze 5 m-cy.

Te brzozy przynajmniej połowa z nich miała być wycięta jak były mniejsze stały w wodzie. Wewnętrzna melioracja zmienils wszystko
Zrobiliśmy wewnętrzna melioracje i
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 19:38, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Elu ,

czytałam gdzieś o ziemi liściastej
czy wiesz może po jakim czasie liście się całkowicie rozłożą ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies