Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 15:01, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Ania, pytaj ile wlezie, póki Ewa tu zagląda
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 15:14, 17 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1675
Dzięki
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 15:26, 17 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Renia, ale Palibin docelowo spory rośnie. Nie będzie za wysoko?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 16:41, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Mam dwa, tymczasowo zadołowane na tej rabacie, to te krzaczki bez liści.
Agata Brzozowa ma go na brzegu rabaty chyba pod klonem atropurpureum i tnie co roku w zgrabną kulkę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:01, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Funkie, cztery rodzaje mam tu, to rabata nr 2, czyli ta obok kompostownika.
Te doniczki to krokusy botaniczne mix.
Oprócz tego są carexy Phoenix Green, Irish Green i nn green, tawułka chińska Pumila, liliowce Stella d oro, forsycja Maluch, tojeść kropkowana, pierwiosnki japońskie ciemny fiolet, malutkie parzydło blekolistne, hortensję Rembrant Vibrant Verde, obok ostrokrzew Ilex crenata nn i pomiędzy limonkowe kamasje.
Dojdą jeszcze paprocie i może zielona hakone Green hills jak podzielę wiosną.
I żółte tulipany.
Będzie raczej zielono tylko wiosną żółto









____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:31, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Rabata nr 3

Posadziłam z powrotem pięciorniki białe i żółte, wycięłam im ze środka część starych gałęzi, resztę ciachnę wiosną. Jak mimo to będą brzydkie to wylecą.
Chyba tą rabatę nazwę "dereniowa" bo będą tam 3 derenie: Midwinter Fire, Sibirica variegata i dereń biały aurea. Oprócz tego forsycja Maluch, bergenie, hakone AllGold na razie dwie ale podzielę wiosną, hakone Green hills, carex Montana, poziomki, liliowce Stella, białe i rdzawe. Na próbę drugi ostrokrzew (chyba Convexa), w miejscu doniczki będą karłowe kosodrzewiny Mops i Winter gold. I myślę i trzech cisach kolumnowych pomiędzy krzewami. Wiosną białe narcyze pachnące. Później fioletowe i białe dzwonki, które się tam wysiały.
Może też hostę jakąś przeniosę i mini bodziszki.
Muszę jeszcze gdzieś wkomponować zawilca Wild Swan, tylko nie mam pomysłu gdzie?
I konwalie...
Kurczę, mam tych roślin poupychane w zakamarkach

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 17:37, 17 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
widzę tam te 3 kolumnowe cisy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:40, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
nyna76 napisał(a)
Ewa, nie poddawaj się ..

Ewuniu, może zapytam tutaj - czy skoro nie mam jeszcze przygotowanej ziemi pod róże warto je teraz kupować i dołować z gołym korzeniem, czy jednak na spokojnie w sezonie?
Coś tam powoli dłubię... Myślę o ładnej pnącej w kolorze brzoskwiniowym - polecisz coś ładnego? chcę posadzić przy tarasie z bluszczem. Kolor drewna - pinia - to może ładnie się komponować? Znalazłam coś o nazwie POLANNA- bardzo mi się widzi.

Reniu - przepraszam, że w twym ogródku prywatę uprawiam....


Aniu, możesz róże spokojnie dołować. Teraz masz większy wybór Tylko wiosną najlepiej najpóźniej w kwietniu posadź je w docelowe miejsce.

W tym kolorze jest np. róża Peach Melba U nas była zdrowa cały sezon. Westerland jest duża i prześliczna. Może nie jest to róża konkretnie pnąca, ale duża. Aloha też jest ładna.
Tej Polanna nie znam i nawet w g--lach nie znalazłam...

Na tle pinii widziałabym też białą różę, np. Uetersener Klosterrose, Hella lub Alaska albo Vanilla.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:43, 17 lis 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Kokesz napisał(a)


Ewa, już sama nie wiem co pasuje
Od strony leśnego ogródka też będzie widoczna ta roślina i chciałabym żeby pasowała tu i tam. Może mam za duże wymagania...
Chyba coś neutralnego bym chciała.
Irysy szybko przekwitają j zostaje tylko kępa liści.
Calla też u mnie nie kwitnie jakoś rewelacyjnie a liście ma duże i do teraz zielone.
Mam jeszcze agapanty, ismeny o szerokich liściach...
Podglądałam, co dziewczyny sadzą pod perukowcem i były to raczej zimozielone...
A może lilak Palibin albo tawuła Little Princess?


Palibin i tawuła też mają małe liście. Wg mnie Calla to świetny pomysł, bo skoro teraz ma jeszcze zielone liście, to dłużej będzie ładna niż hosty.

Perukowiec świetnie wygląda z roślinami preriowymi, ale u Ciebie to jednak inna rabata. Musi to wyglądać w kontekście całości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 18:08, 17 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
A gdzie widzicie zawilca Wild Swan?
Chcę go przenieść z tej rabaty bo zasłania hakone.
Tu miałam w tym roku calle, to te duże liście za tawułką Pumila.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies