Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 17:09, 16 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Tak, Jolu! W tych workach są otwory, inaczej byłaby breja, a nie kompost.

Płuca wentylowałam za pomocą słomki zanurzonej w wodzie. Głęboki wdech, długi wydech. Wyczytałam porady, Gdzieś w necie. Fajnie, że udało się bez boleści.

W tygodniu może uda się do ogrodu jeszcze raz dotrzeć, oby!

Chryzantema Clara Curtis już przekwitła, niestety.





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 17:31, 16 lis 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Piękne chryzantemy - i one tak z roku na rok kwitną pięknie? Ciekawy sposób na kompost w workach.
O wentylacji płuc też kiedyś czytałem i do dzisiaj te metodę stosuję :
- powoli wciągamy powietrze dp płuc przez 10 sekund
- trzymamy je w płucach prze 10 sekund
- powoli wypuszczamy przez 10 sekund

Powtarzamy kilka razy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 17:58, 16 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Tak, Zbyszku, chryzantemy mam co roku w tym samym miejscu, póki co. Wolą półcień niż słońce. Specjalnie ich nie rozpieszczam i nie kontroluję wysokośći.
Ale wolę wyższe, gałązkowe, nadające się do bukietów.
KUpiłam ostatnio taką, jaką widziałam u Ciebie, bardzo niską/red/ Późno sadziłam , może się uda przezimować. Wiosną niektóre przesadzę, bo mogą mi wyginąć z powodu jałowej gleby.

Na gałązkach, od dołu, czasami następuje zamieranie liści, dlatego nie mogą być podsypywane żwirem lub kamieniami, bo te w słońcu się nagrzewają, i po prostu parzą liście. Ja nie stosuję podsypki, chociaż to ładnie wygląda. Lubię czarną ziemię bez dodatków z wierzchu. Niżej ten sam krzew od połowy października do teraz.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
mikina34 11:53, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hankaandrus_44 napisał(a)


Monisiu, możesz przesadzić. Na pewno ma już sporą wiązkę korzeni. Mus szeroko kopać. bo korzenie są podobne do mopa. Lepiej, żeby ziemia ich się trzymała przy przesadzaniu. Oczywiście dołek przygotowujesz, jak przy początkowym sadzeniu. Wiosną popatrzysz, czy nie potrzeba czegoś przyciąć POwodzenia


Dziękuję Haniu za pomoc
Zdrówka życzę, podziwiam Cię nieustannie za pogode ducha
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hankaandrus_44 13:13, 17 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Pogoda ducha, Monisiu? Jak wstaliśmy do pionu i mrugamy, to połowa sukcesu! Jedni dla tego sukcesu wspinają się na Everest, inni, wędrują po górach, przemierzają morza i oceany, a ponieważ tego nie zrobiłam i nie zrobię, cieszę się, że mogę cokolwiek.

Fakt, uziemili nas, ale przedtem też mieliśmy ograniczenia i choroby, tylko nie nagłaśniane. Pracowaliśmy, robiliśmy zakupy i planowaliśmy wyjazdy na wakacje. Próbujmy żyć normalnie, chociaż to trudne. A staremu człowiekowi to jeszcze fizyczne niemoce utrudniają życie. Każdemu coś. Niedosłuch, wypadnięcie dysku, bóle kolan., jaskra, migotanie serca i wiele innych.
Mimo covidu, trzeba się sprężać. Starać się być samodzielnym. Wtedy nie będziemy zgorzkniali. Bo nawet dojście samodzielne do łazienki będzie radością. Cóż-SKS każdego czeka, ale to tak zwany dopust boży. Nic na siłę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
eda 19:07, 17 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Hanusia jak zwykle ty potrafisz napisać tak pięknie, mądrze ....dziękuję

jaka piękna fotka ...w lesie dawno nie byłam w tych naszych to dużo krzaków żeby wejść chodzę dookoła jak się nadarzy okazja
dziś u mnie deszczowo ale udało mi się wyskoczyć na chwile na grabienie
buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Piotr_ 19:15, 17 lis 2020


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
U cb zawsze wesoło i z kwiatami
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
BasiaLT 20:22, 17 lis 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Widzę Haniu że też zaliczyłaś spacer po bukowym lesie Super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
GorAna 20:33, 17 lis 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Cieszę się Haniu, że wirus Cię zanadto nie zmarnował i masz zapał i siły by plumkać w ogrodzie
Oszczędzaj się

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hankaandrus_44 21:04, 17 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
Tego plumkania w ogrodzie, to się wystrzegam już. W moim przypadku nawet zamoczenie rąk we wodzie, grozi stanem zapalnym. Ale porządkuję - co mogę rzucam na kompostownik, donice upchnięte tu i tam, znoszę do szklarni, Przy następnej wizycie będzie segregacja. No i w samej szklarni, suszą się dalie, trzeba przyciąć winorośl, poucinać sznurki, zgrabić, posypać wapnem. Niby nie ciężka praca, ale marudna. jest jeszcze trochę liści na krzewach- ogarnę te, co spadną na ścieżki.

Mam nadzieję na jutrzejszy wypad.
Rozplenica do związania.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies