Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Na skraju Puszczy Bydgoskiej 15:28, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
Hiacynty
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 15:06, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
I inne takie
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 15:03, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
I ciemierniki
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 15:02, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
I inne wiosenne ślicznotki
Przylaszczki
To biała cebulica
I niebieska
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 14:58, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
Zimowy wianek i moje ukochane krokusy
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 14:38, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
No i od przedwiośnia - zaczyna się robić ciekawiej
Jeden z dwóch moich amarylisów - drugi - biały, pełny - zbuntował się i nie zakwitł
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 14:36, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
Zimą niewiele się działo - z ciekawostek- to w grudniu przesadzałam clematisa Multi Blue - pięknie rośnie - jak zakwitnie to sfotografuję
Na skraju Puszczy Bydgoskiej 14:33, 26 maj 2025


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 326
Do góry
Długo nie pisałam i zauważyłam że uciekło mi całe przedwiośnie
Zaglądam do „ naszych ogrodów” i podziwiam ale jakoś tyle się działo różnych rzeczy życiowo i zawodowo że poza oglądaniem piękności w ogrodach u innych już mi brakło czasu na zdjęcia z mojego mikroogrodeczka Dziś spróbuję trochę nadrobić zaległości
Z jesieni już tylko wspomnienie-miechunka na wianku piękna ale w małym ogrodzie - potrafi być nieokiełznana - obiecałam sobie że wcisnę ją w donice - żeby tylko do bukietów wycinać bo rozkazie się gdzie chce ..,,
Dębowe zakątki 13:31, 26 maj 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Hosty rosną w oczach ze 3 podmarzły w 2 falach przymrozkowych I kilka roślin też. /najbardziej szkoda mi judaszowca.
U mnie też tak jest i teraz inne są bardziej rozwinięte a inne z kłów się rozwijają jeszcze lekko.
Oj te ślimaki już są . musze kupić niebieski granulat.
U mnie też mrozik sobie wybierał rośliny tu i ówdzie a nie falami

Uf jestem już po swoim wernisażu, Udany , fajny. Teraz już spokojnej zajmę się tyłami w ogrodzie

Pozwolę sobie wam pokazać minimum z tego wernisażu





Aniu wszystko piękne u ciebie. Jak ja bym tak chciała malować. Z braku czasu nie da rady.

Powiedz mi na drugiej focie pierwszy obraz z niebieskimi kwiatami jakie ma rozmiary.
Bardzo mi się podoba ja kwiatowa jestem i niebieska więc pytam. Napisz na priv czy do sprzedania.

Konie ładne, szczególnie ta para i biały.
U Polon 13:22, 26 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 1906
Do góry
A to moja piwonia
W końcu zakwitła
Jest też chwast, ale kwiatuszki takie ładne, że na razie zostawiłam


Tu ta sama piwonia jeszcze w pąkach, przez chwilę z irysami w duecie - nawet mi się podobało

I jeszcze ostrogowiec - bardzo mi się podoba

U Polon 13:18, 26 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 1906
Do góry
W weekend był plan na posadzenie rozsad. Zrealizowany połowicznie, albo i mniej, bo posadzona część a i tak do poprawy. Po dyskusji u Ani/Ajki jednak rozsadzę pomidory. Teraz posadzone co 30cm, będą co ok 45-50.
Zdjęcia z kronikarskiego obowiązku będą jak skończę.

Na spacerze z czworonogiem zobaczyłam na przedpłociu taką roślinkę. Czy ktoś wie co to jest? No i chyba liliowce już kwitną - szok, bo moje same liście mają, do tego niezbyt rozrośnięte.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:18, 26 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Drobne niebieskie kwiatki to szałwia czy kocimiętka czy coś jeszcze innego? Piękne zestawienie.
Zieleń, drewno i antracyt 12:09, 26 maj 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Te też od Reni, jedne z ulubionych. Rosną wprawdzie w zakątku wstydu koło kompostownika, ale nic sobie z tego nie robią. Gwiazdorzą i pachną z daleka


Odrobinę różu na koniec zostawiam i wracam do pracy. Miłego dnia

Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 12:09, 26 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Fotozagadka.

Co to może być?
Pielęgnuję pracowicie bo nie wyglądało mi jakoś na pospolity chwast.

Zieleń, drewno i antracyt 12:02, 26 maj 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Maj to czas irysów
Nie mam tak urodziwych odmian jak Ewa Ewsyg, ale moje zwyklaczki też bardzo lubię
Pąki pierwszych odmian częściowo uszkodził ostatni przymrozek, kilka wcale w tym roku nie pokazało kwiatów (muszę im miejscówki zmienić), reszta cieszy oczy i nos Bardzo lubię ich zapach

Nówki od Reni idealnie wpasowały się w miejsce

Ogródek Gosi 11:44, 26 maj 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3247
Do góry
Ogródek Gosi 11:44, 26 maj 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3247
Do góry
Ogródek Gosi 11:43, 26 maj 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3247
Do góry
Ogródek Gosi 11:41, 26 maj 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3247
Do góry
Basieksp napisał(a)
U nas raczej takich spotkań nie ma, nie słyszałam. Ale fajnie musi być, na takim kinowym seansie


Basiu, przypuszczam, że we wszystkich kinach Helios są takie imprezy raz na miesiąc albo kwartał.
Poszukaj w okolicy, weź koleżankę. Fajna zabawa


Joku napisał(a)
W sąsiednim mieście są seanse dla seniorów, kina dla kobiet chyba nie ma albo nie wiem że jest. Ładny prezent zrobiłaś mamie.


Jolu, oszukaj kina Helios. Możliwe, że to taka inicjatywa tej sieci.
Nie tylko mamie zrobiłyśmy prezent, ale z przyjemnością poszłyśmy z siostrą.

ewsyg napisał(a)
Małgosiu, u blisko nas jest Kino Kobiet. Oglądam zdjęcia i wydaje mi się, że masz azalię Soir de Paris. Ja ma i je zapach unosi się nad połową ogrodu. Tamaryszek jest obłędny. Pięknie go prowadzisz. Orliki, azalie, iryski, wszystkie te roślinki bardzo lubię. Teraz czekam na wysokie irysy.


Ewa, nie mam pojęcia, czy to jest azalia Soir de Paris. Mam ostatnio problemy z węchem. Chociaż możliwe, że pachnie, bo jak przechodzę gdzies w pobliżu to czuję jakiś delikatny zapach, ale nie sądziłam, że to ona.
Ja uwielbiam irysy. Mam naprawdę sporo odmian, ale 3/4 w tym roku nie zakwitnie. Tak samo jak piwonie. Psuje to cały rytm rabaty.

GingerO napisał(a)
Cześć, w moim mieście jest kino kobiet, chyba raz na kwartał. Byłam raz ale wieki temu. Za to niedawno była moja znajoma i wzięła męża. Nie wiedzieli ze to seanse tylko dla kobiet. Na miejscu pan w kasie nie chciał sprzedać dla niego biletu tłumacząc że tylko dla kobiet jest wstęp. Na to mąż koleżanki mocno się oburzył i powiedział, że on się czuje kobietą i nie może być tak dyskryminowany i z nietega mina sprzedano im ten drugi bilet. Jakie czasy, taka historia. Ja tez nie wiedziałam że to jest takie restrykcyjne, myślałam że jak chce jakiś mężczyzna wejść na taki seans to wchodzi. Aż powiem Wam że poszłabym znowu na taki seans.

Tak, wstęp tylko dla kobiet. Przynajmniej żadna się nie krępuje kiedy sa konkursy. Albo jakieś inne aktywności.
No i filmy też są dostosowane do kobiet.

Alija napisał(a)
Świetny pomysł z tym kinem, nie słyszałam o niczym takim w naszej okolicy.
Fajny prezent mamie zrobiłaś.


Sprawdź, czy gdzieś w pobliżu masz kino Helios. Prawdopodobnie tam sa organizowane takie spotkania.
U nas dodatkową atrakcją jest prowadząca, która ma bardzo fajną osobowość i poczucie humoru.


Ostatnio nie mam czasu na nic. Za duzo aktywności. Ogród niezrobiony, w domu bałagan, jakoś czas ucieka mi przez palce.
Do ogrodu wychodzę z doskoku. Przy okazji jednego z takich wyjść zrobiłam rzecz, za którą nie mogłam się zebrać przez lata. Mąż czyścił rynny, a że mój cyprysik groszkowy zarósł je, więc zaczął wycinkę. On zajął się górą, ja dołem. Przy pomocy sekatora akumulatorowego co była bajka.

Wyglądało tak, za bardzo nie widać, bo oczywiście nie robiłam zdjęć takiemu brzydalowi




A jest tak




Zyskałam trochę miejsca do obsadzenia
Zieleń, drewno i antracyt 11:36, 26 maj 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Kolejny tydzień maja mija a ja nadal ogrodowo nieogarnięta. Pozaogrodowo zresztą też nie... czas mi się jakoś dziwnie kurczy ostatnio
Rabaty żyją własnym życiem, trawnik też. Za to udało mi się w końcu posadzić wszystkie pomidory, papryki i miechunki męczące się w doniczkach.
Zaglądam do ulubionych wątków w miarę regularnie, ale głównie incognito Wszędzie zaczynają rządzić kolory, czego nie mogę się doczekać u siebie. Nadal mam głównie zieleń. Za to bujną, mimo niewielkiego nawodnienia z nieba.
Leśną w tym roku opanowały bodziszki. Będę usuwać nadmiary po kwitnieniu bo niewiele poza nimi widać... prócz orlików


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies