Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:03, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:58, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:57, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:56, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:54, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Coś ładniejszego łąka obecnie



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:37, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Poczyniłam też jakieś zakupy na rabaty i w łąkę

no i plewienie rozpoczęte, choć wszyscy inni już mają skończone
przed

urobek

po
Wszystkiego po trochu 12:33, 21 maj 2025


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13798
Do góry
Mirka tak wygladaly rano truskawki, widaz ze platki juz sie obsypuja, patrzac ile jest zawiazek bedzie duzy zbior. Te krzaki bede jesienia usuwac a teren równac, wiosna che w to miejsce postawic szklarnie i rabaty podniesione. Szklarenka mała. Max 2,5x3,5 metra Wiecej nie potrzebujemy.



Kompost mam rowniez w zagrodkach z palet, ten z dolu chyba juz niedlugo bede mogla podbierac. I musze lubego poprosic by poprzerzucal troche, ja nie mam siły.


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:33, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
w deszczu wysadzałam fasolkę



sadziłam pomidorki

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:29, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

na razie tyle
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:28, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Kończenie listwowania w jadalni

i kwietnik zamontowany


zaczynamy lifting na ganku

czyli zrywanie tapety, szlifowanie boazerii

Ogrod nad bajorkiem 12:26, 21 maj 2025


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13798
Do góry
znalazlam lepsza fotke jak wygladal ten moj klon po posadzeniu, no musze go przyciac obowiazkowo bo wiechec paskuda teraz sie zrobil



I pomyslec, ze bylo to latem 2023 a teraz tam nie ma gdzie nogi wcisnac tak zarosło, duzo sie zmienilo. Modrzew stamtad wylecial, judaszowiec podobnie. Sa zupelnie inne nasadzenia.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:23, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

wieszam pierwsze firanki

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides 12:20, 21 maj 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5718
Do góry
HoGo napisał(a)
Witajcie. Moje pierwsze rozplenice posadziłem w marcu. Wystartowały ładnie i jeszcze tydzień lub dwa temu były ładne zieloniutkie. Dzisiaj zauważyłem że coś z nimi nie bardzo się dzieje. Liście zmieniają kolor na taki rudy. Jest to odmiana Black Beauty (przynajmniej tak mi powiedziano). Czy to normalne, czy coś się złego dzieje? Ostatnio dużo padało, więc na pewno za sucho nie było. Będę wdzięczny za poradę.
Witaj, zaobserwowałem to samo u moich rozplenic, a także u malin. W kwestii malin widziałem odpowiedź na necie, że to wpływ niskich temperatur (brak pobierania fosforu z gleby, objawy to przebarwienia liści i łodyg). To może jednak to.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:20, 21 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Remontowo
Przykręcona reszta kątowników


w drzwiach zawisły firaneczki, muszę je tylko w herbacie jeszcze wykąpać

montujemy karnisz w jadalni
Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 12:16, 21 maj 2025


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21527
Do góry
MagdaLenka napisał(a)


Mi akurat pasuje taka szerokość, bo traktuję je jako zadarniacz. A jak na wysokość?


Powyżej kolan, tak do pół uda mi sięgają chyba. Bardzo dobrze znoszą cięcie, nawet drastyczne - w zeszłym roku po kwitnieniu przycięłam dwie bardzo mocno, tak, że były niemal kompletnie łyse pędy. Pięknie odbiły.

MartaCho napisał(a)
Szerokie, ale niezbyt wysokie, prawda? Śliczne są!


Dokładnie

Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Masz jej zdjęcia z rożnych pór roku?


Zaraz poszukam

Wiosna (nie mogę teraz znaleźć zdjęć kwitnących)

Jesień

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 12:16, 21 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Cebulki.

Truskawki.

Czosnek Lubasza.

Sałaty i koperek.




Pięknie rosną warzywa
Zwróciłam uwagę na zdjęcie truskawki, siedzi tam opuchlak, zmora dzisiejszych ogrodów

Ja cebulkę i marchewkę muszę chronić siatką przed szkodnikami, a u Ciebie widać jaka zdrowa cebulka
Patrycja jaką powierzchnię obsadziłaś czosnkiem? Co ile cm rośnie w rzędach i co ile masz rzędy?
Starcza Wam na całą zimę?
Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides 11:44, 21 maj 2025

Dołączył: 21 maj 2025
Posty: 1
Do góry
Witajcie. Moje pierwsze rozplenice posadziłem w marcu. Wystartowały ładnie i jeszcze tydzień lub dwa temu były ładne zieloniutkie. Dzisiaj zauważyłem że coś z nimi nie bardzo się dzieje. Liście zmieniają kolor na taki rudy. Jest to odmiana Black Beauty (przynajmniej tak mi powiedziano). Czy to normalne, czy coś się złego dzieje? Ostatnio dużo padało, więc na pewno za sucho nie było. Będę wdzięczny za poradę.
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 11:42, 21 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Judith napisał(a)
Szukając pozytywów w rzeczywistości nie muszę się mocno napinać - wystarczy że wyjdę do ogrodu .
Dzisiaj pięknie, słonecznie.





Cudnie zielono
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 11:41, 21 maj 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5718
Do góry
Judith napisał(a)

Kalina
A jaka odmiana? Kurde podoba mi się
W Kruklandii 11:10, 21 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Juzia napisał(a)
Takie u mnie wszystko jeszcze nie bardzo wyrośnięte.





Ale zielono jest Juzia, u nas zimniej, można doła załapać jak się patrzy na bujne ogrody

U mnie brzozy nawet jeszcze takich liści nie mają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies