Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

uciu 10:02, 02 cze 2022

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 25
w sumie około 130m cięcia - sporo roboty bo nożyce ciezkie.
Na razie sięga na około 150cm ale nie będę dużo wyżej puszczał.








ale niestety po cieciu wczroaj zauważyłem ze znowu coś się dzieje.
Po cięciu pryskałem jeszcze Decisem zapobiegawczo ale widać ze mimo to coś się zaczyna pojawiać





Ogolnie zywopłopt super, ale roboty z tym masa (liczac ciecie 2x w roku kilka razy opryski.
Fleszu 23:05, 02 cze 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Piękny żywopłot, cudo normalnie. Mój ma ponad 2,5m i niebawem też będzie cięcie. Rok temu ciałem z drabiny, ale niełatwe to zadanie więc w tym roku nabyłem nożyce elektryczne na wysięgniku.

Wygląda jak pordzewiacz grabowy ale trochę za wcześnie, miałem go 2 lata temu i podobnie liście się przebarwiały ale dopiero w 2 połowie lipca, więc może to nie to.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
uciu 15:26, 03 cze 2022

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 25
Dzięki - właśnie to chyba nie jest zaden szkodnik a poprzenie od słońca - problem jest tylko na stonie słonecznej.
Wczesńiej listki były "w środku" przed cięciem - teraz są "za zewnątrz" i to chyba taki efekt.
Na żadnej części od północ albo od strony domu tego nie ma. Tylko od zachodniej i południowej strony

nożyce mam spalinowe z dużym ostrzem....fajnie się tnie ale za ciezkie są - po cięciu nie mogę nawet chodzić bo kręgosłup boli
GrassGarden 07:35, 19 maj 2023

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,
sadzonki grabu posadzone w ubiegłym roku wysokości od 50-80 cm.
Wiosną przycięłam 1/3 wysokości. Proszę o radę ile i kiedy ciąć w tym roku,
ponieważ widzę że dołem nie jest rozgałęziony.

Pozdrawiam, Ewa
GrassGarden 07:36, 19 maj 2023

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Tutaj zdjęcie do poprzedniego posta.
Fleszu 14:21, 19 maj 2023


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
z czasem dół też się zagęści, mój tak samo wyglądał w 2021 a teraz już jest taki. Tnij 2 a nawet 3 razy w roku wszystkie dłuższe pędy dodatkowo podsyp azofoską albo innym nawozem azotowym i dbaj żeby nie miał zbyt sucho.

Ja przycinam w lutym, czerwcu i sierpniu/wrzesniu.


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
GrassGarden 14:07, 25 maj 2023

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam.

Dzięki za odpowiedź.
Ja po przestudiowaniu tematu właśnie zamierzam przyciąć go o połowę i podsypać azofoską
w czerwcu. Bo zauważyłam, że sadzonki które pies przez przypadek "skosił" ładnie wypuściły od dołu.

Pozdrawiam, Ewa
bettka 08:46, 09 wrz 2023

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Czy ktoś miał do czynienia z grabami szczepionymi? Widziałam odmianę Minor Globe w szkółce, wygląda super, natomiast zastanawia mnie jak rośnie korona, czy choruje, czy przebarwia się jesienią na żółto?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies