Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Stary ogród zamkn. 23:15, 03 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Do góry
Mgdusko, dziękuję pieknie
Joanno, on pięknie pachnie, tak słodko owocowo. Auricule są koszmarnie drogie według mnie.
Sylwio, konwalia jest szczególnie cenna bo to prezent urodzinowy. Rośnie już kilka lat, muszę jej trochę wsadzić w ogrodzie.

Ptasi gaj 23:05, 03 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


Koniec lipca ub roku





Piękny okaz! Moje nowo nabyte sadzonki posadzę właśnie na skarpie z kamieniem, podsypię dołki piachem, na zimę okryję. Zobaczymy jak przetrwają.
Sałatka pokrzywowa 23:05, 03 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Mgduska napisał(a)
Obiecałam Agacie z Mój ogrodowy pamiętnik, że wstawię zdjęcie mojego eukaliptusa, oto i on:


śliczny, prawda?
Przygotowałam donicę, a większe sadzonki ludzkość sprzątnęła mi sprzed nosa, więc proszę mnie teraz pocieszyć, że ten gatunek szybko rośnie


Ale naprawdę on szybko rośnie. Już w szkółce Pani mi mówiła, że jak go przesadzę do wiekszej donicy a był w malutkiej to sporo urośnie. Tylko on teraz wypuszcza takie dość długie pędy i zastanawiam się czy go jednak nie ciąć, żeby się cały czas zagęszczał.
Ale śliczną donicę mu wybrałaś.
Ania z Zielonego Wzgórza 23:04, 03 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Do góry
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Moje zakupy z zeszłego tygodnia
(...) Pani twierdziła, że to milin amerykański, krzew co roku się go ścina i odrasta od nowa i ma zwisające kwiaty. Zobaczymy co to wyrośnie

(...)


Aniu, to jest szkarłatka amerykańska. Roślina jednoroczna, albo bylina przy łagodniejszych zimach. To roślina dosyć szeroko rosnąca i do ok. 1,6 m wysokości. Ma ładne czarne owoce lubiane przez ptaki.

Widziałem też u Ciebie trojeść amerykańską. Rzeczywiście jest uwielbiana przez pszczoły, ale jest bardzo inwazyjna. Ja z moją walczyłem kilka lat i narazie- odpukać, nie widzę jej w tym roku. Musicie na nią bardzo uważać.

Ciekaw jestem jakie podejście do ogrodu kształtujesz . Ja staram się nie zapominać, że ogród to ma być przede wszystkim radość. Radość z uprawy roślin i z istnienia zwierząt, nawet tych nie do końca pożądanych. To jest według mnie trudne zaakceptować mszyce albo opuchlaki. Może kiedyś mi się uda . Nie mam złudzeń, że będę miał dziki ogród, przyjazny wszystkim zwierzętom, jednak chciałbym kiedyś stworzyć im bezpieczną przestrzeń, z miejscami w które nie będę wcale ingerował.



Mój ogrodowy pamiętnik 22:58, 03 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Ostatnia lampa na taras . Mam nadzieję .

Sałatka pokrzywowa 22:57, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Obiecałam Agacie z Mój ogrodowy pamiętnik, że wstawię zdjęcie mojego eukaliptusa, oto i on:


śliczny, prawda?
Przygotowałam donicę, a większe sadzonki ludzkość sprzątnęła mi sprzed nosa, więc proszę mnie teraz pocieszyć, że ten gatunek szybko rośnie
Naradka Rojnikowata białe liście 22:57, 03 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 1
Do góry
Kilka lat temu zauważyłem że jedna z naradek rojnikowatych ma ładne białe paski na części liści a potem o tym zapomniałem.
W zeszłym roku z naradki z białymi paskami wyrosła zupełnie biała naradka ale niestety uschła.
W tym roku z naradki z paskami wyrosły 3 zielone, 1 biało zielona i jedna prawie całkowicie biała.




Moje pytanie czy to jest choroba rośliny?
Jeżeli to nie jest choroba czy można jakoś uratować naradkę z białymi liściami?
Ogród w Klein Kottorz 22:54, 03 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry
Mój ogród to teraz wielki plac budowy: schody, wykończenie oczka, udrożnienie studni.

Schodów jest już 7, ostatnie 3 będą robione w sobotę. Będę miała mnóstwo ziemi do rozplantowania, bo teraz skarpa będzie łagodniejsza.



A tak wygląda oczko





Świerk nad oczkiem ma po raz pierwszy szyszki

Doświadczalnia bylinowo-różana 22:54, 03 cze 2020

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Do góry
Anda napisał(a)
Takie tamy
]


Cóż to za niebieska piękność?
Jeżówkowe-Love 22:51, 03 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
Niewiem co to za lilia ale fajne liście ma

Te zapączkwane maksymalnie

Szałwia pomalutku


Wcale nie tak pomalutku, podobnie jak u mnie, też zaczynają, a tak w ogóle to mam przestój w kwitnieniu
Jak feniks z popiołów 22:51, 03 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Pierwszy już przyleciał .

Jak trochę obrosnę w kasę to drugiego sprowadzę do pary.
Jeżówkowe-Love 22:48, 03 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
I na koniec paskudztwo na buku Dawyck Gold..

Co to może być?..wygląda i klei się jak wata cukrowa,łatwo to zmyć ..i jest prawie na każdym listku a raczej pod liśćmi
Ogród w Tarnowie 22:47, 03 cze 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Po raz pierwszy będę miał swoje pomidory Dostałem nasiona dla znajomych w USA a w związku z pandemią nie zostały wysłane i musiałem je wykorzystać u siebie.





Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:45, 03 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
A taki jegomość mi dziś wpierdzielał miskanta ML.
Utrwalam mu trawkę i posłałam wraz z nią gdzie szparagi zimują

Jeżówkowe-Love 22:44, 03 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Szkółka świerczków na pniu
Jeżówkowe-Love 22:43, 03 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Misz-masz
W donicy

Yyy znowu..musiałam

Czosnek Krzysztof

Złocień

Pełnik ma malusiego pączka
Jeżówkowe-Love 22:39, 03 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Moja jedna jedyna hortensja ogrodowa

Annabelka mała sadzonka powędrowała do donicy

Świecznica ..liście ma w różnych odcieniach
Ptasi gaj 22:38, 03 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Zgadzam się z Hania.
Moja rośnie na skalniaku jest biała. Musi mieć spadek aby nie była zalewana wodą. Na zima jak nadchodzą przymrozki mam już wcześniej okrycie przygotowane. Odkrywam liśćmi dębowymi mam z dębu Monument bez szarej pleśni a potem odkrywam stroiszem ma cieplutko więc przeżywa. Ale sama się rozsiewa i nowe siewki nie okryte przeżywają.

30 czerwca 2019



Koniec lipca ub roku




Jeszcze dzisiaj taka fotka piękne drzewo

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 22:36, 03 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
effka napisał(a)
Leżakowanie nad wodą



Mą uwagę przykuł trawnik i kanty. Na pewno sztuczny choć idealnie naśladuje naturę.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:35, 03 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
TAR napisał(a)


wiem o co cho, mnie samej tez ostatnio trybiki siadaja. czuje sie mocno nadwyrężona
na tarasie mam naroznik ikeowy ale taki typowy mebel (moge bo mam taraso_oranzerie) i kilka razy zdarzylo mi sie tam przykimac, do samego rana, tylko kocyk i bialaski mnie ogrzewaly.


Nikt tak, jak Siostra Ogrodowiskowa człowieka zrozumie
To mizianie słoneczka przez sen jest cudowne

A w temacie miziania!
Ja dziś miziałam po buzi moje Krzysie. A w zasadzie jednego. Taki dorodny kawaler mi urósł
Dodam tylko, że dłonie mam duże, rękawiczki 7,5

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies