Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Urszulla 21:52, 22 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Oczka super się wpasują. Koniecznie posadź jakieś liliowce obok

A ze skarpą dobrze że tyraczka zakończona i jeszcze u Sylwi byłaś.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Wiolka5_7 22:01, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Madziu rabata oczkowa super fajna Brawo Wy ! za prace przy skarpie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:26, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam rybki w każdym oczku nawet tym z balii, na zimę tylko kładę na tafli blat styropianu. To z balii mam od 5 lat przeszło i zawsze mam w nim rybki. Teraz nie ma zim więc sobie spokojnie żyją
no i już nie usunę bo zacytowałaś z fotkami Może się Madzia nie zgniewa na nas

Sylwia, mówisz że w oczku 35 cm głębokim rybki dadzą radę? Jakie polecasz? No i czy mój kocur ich nie wyłowi na śniadanie?
Myślę, że Madzia się na nas nie obrazi
____________________
Johanka77 20:47, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)
4 dni ciężkiej pracy we dwójkę …..ale nowe skarpy uporządkowane-jeszcze na efekt trzeba poczekać ,ale wyobrazcie sobie je za rok


i ukradłam eMowi kawałek przy basenie -zrobiłam sobie rabatę oczkową jeszcze nie skończone ,ale i tak Wam pokażę w ramach przeprosin ,że się nie udzielam u Was ….jakoś nie wyrabiam się ostatnio
z dalsza -to jest jeszcze nie skończone ,więc przymknijcie oczy na niedociągnięcia

i trzymajcie kciuki za klony ( kolejna przeprowadzka )


są tu klon garnet -ten drugi nie pamiętam nazwy ,hakonki z własnego podziału i jeżówki też podzielone ….
brakuje wykończenia -tj zakrycia brzegów .kory i kilku głazów pomiędzy ….

lecę do Was teraz ,ale tak padam na pysk ,że nie wiem ,czy jestem w stanie coś mądrego pisać
Buziaki dla Was Wszystkich


Jezusie! Stachanowcy normalnie!!!

Tydzień człowieka nie było na ogrodowisku, a tu rozpierduchy i rewolucje dziejowe:
- Magleska przebudowała okolicę i wykopała trzy jeziora!
- GalgAsia ma lej depresyjny po rozwaleniu trzech murów naziemnych i podziemnych…
- AnnaCh kupiła działkę w lesie i walczy.
- Mrokasia - jak to Mrokasia, ryje jak kret w tych korzeniskach…
- Kasya wykończyła swój kręgosłup w ogrodzie
- Wiolka dostałą taras na urodziny

Przeszłam dopiero przez kilka wątków i już się boję, co będzie dalej…

Ja nie zrobiłam NIC…
Pracowałam ciężko w korpo i chciałam dziś poogrodniczyć, ale zaskoczył mnie deszczowy maj
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwia_slomc... 21:48, 23 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
effka napisał(a)

Sylwia, mówisz że w oczku 35 cm głębokim rybki dadzą radę? Jakie polecasz? No i czy mój kocur ich nie wyłowi na śniadanie?
Myślę, że Madzia się na nas nie obrazi

Ja mam zwykłe złote karasie, one są wytrzymałe. Maluchy wpuszczałam , nie urosną duże bo miejsca nie mają, ale się przyzwyczaiły do warunków bez problemuU mnie koty jak na razie nie łapią.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:49, 23 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Nowa12 napisał(a)
Ty jesteś fajna z tymi przesiadkami klonów . Ale przynajmnien na Twoim przykladzie wiem, że jest to możliwe .

Agatka pewnie ,że lepiej jest posadzić i nie zmieniać ….ale ja jestem wzrokowcem i póki mi nie gra ,to zmieniam do skutku pozostałe rabaty też zmieniały się przez te 3 lata nie raz i nie dwa ,ale teraz w końcu jestem z nich zadowolona ….
tą brzozowo-jarząbkową uwielbiam ,chociaż nie umiem jej dobrych fotek zrobić

ta z inversami też już nic nie zmieniam ( jedynie nadmiary przesadzam )


skarpa rodkowa mocno kolorowa -tak jak lubię -krótko cieszy -później jest stonowana

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:50, 23 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
SlonecznyOgrod napisał(a)
Magda, ale Ty zakszaniasz z nowościami w ogrodzie, bardzo sie rozwijasz ogrodowo, nieustannie
Pomysł ze zbiornikami wody super, pochwalam, bo ja uwielbiam wodę w ogrodzie ♥
Powolutku wszystko zrobisz, nie spiesz się, no bo jak wszystko teraz zrobisz to co później będziesz robiła?
Teraz to ja widzę kawał ogrodu, kawał przestrzeni i jeszcze dużo miejsca na szaleństwa.
No i jest pieknie, klony obłedne, skarpa rodkowa teraz zaczyna rządzic.


Daria magia fotek
rozwijam się -masz rację ….już wiem co i jak chcę mieć,lubię busz ,gęste nasadzenia ,byliny i dużo kolorów -to mnie cieszy po prostu …
dziś dopieszczałam nową oczkową -z poziomicą wkopywałam te kasty ,ale pod ciężarem wody trochę są nierówno-będę musiała poprawić jeszcze ….ale to dopiero jesienią -skarpa jest świeżym nasypem i jeszcze pracuje ….
chciałam większe oczko zrobić ,ale eM kręcił nosem -że komary itp....więc zrobiłam małe hihi….jeszcze brakuje roślin wodnych ,kory ,kantów ,trawnika ….ale to są już drobiazgi ….
cieszę się ,że Ci się podoba
a co będę robić hmmm ,mam jeszcze takie drobne prace do skończenia ….
i synowi obiecałam bezobsługową rabatę zrobić ….
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:50, 23 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Matuchno ile roboty znowu odwalone.Madzia podziwiam.Widoki mniam


Gosiu cieszy mnie to ,że tyle się udało zrobić -zostało mi takie drobne przesadzanki ,kanty i na ten sezon koniec prac ….
narobiłam się masakrycznie -ale teraz w końcu zacznę dopieszczać szczegóły ,biżuteria ,donice i inne pierdółki
Musisz koniecznie wpaść na kawkę ,to na żywo zobaczysz ,że jeszcze nie jest tak na tip top jak u Ciebie


tu poprzesadzałam krwawniki i leżą ….ciekawe ,czy do rana wstaną

i trochę kadru z części zrobionej ,coby jakieś ładniejsze zdjęcia wrzucić -busz ,ale ja tak lubię

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:56, 23 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
abiko napisał(a)
Kawał roboty.. jak posprzątane, super wygląda. Zaskoczyłaś mnie tymi oczkami Fajny pomysł a nie chciałaś większego, masz miejsce


Aga chciałam,ale eM nie chciał -marudził,że komary itp....więc chociaż takie mam jak mi się sprawdzą ,to jeszcze przy placyku sobie 3 zrobię
trochę dziś tam podosadzałam i obfociłam z każdej strony



teraz roślinki wodne muszę dokupić

patrz ,jakie za chwilkę będzie szaleństwo -jeśli mszyce nie zeżrą

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 22:00, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Stipy masz piękne. Czemu mnie nie lubią. Albo nie odbijają po zimie albo im końce schną. Niby lubią sucho a nowe które posadziłam muszę mocno podlewać bo zaraz klapią. Ja je uwielbiam a one mnie nie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies