Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:20, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
szykują się ostrogowce




kończą kamasje

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:49, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)
Z rozdziawioną gębą oglądam Twoje tłuste rabaty
I te donice, miliony donic.
Szaleństwo, uwielbiam
Kuklikowa kolekcja Ci wyszła.
Co jeden to ładniejszy.


Każdą z tych rabat widzę z okien. Cienistą i piwoniowo/różaną z okien salonu i tarasu, długie z 3 okien w wykuszu, hortensjową z kuchni.
Chciałam, aby o każdej porze roku było coś, co przyciągnie wzrok. Sporo jest zimozielonych. Jesień jest najuboższa w przebarwienia.
Donice... cała historia zbierane od lat. Dla Ciebie może konewki

i lejki

naczynia do bonzai

i takie coś, wczoraj molestowałam aparat


____________________
Dwa ogrody
ryska 21:57, 23 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
No tak o konewkach i lejkach zapomniałam
A jak Twoje lasy w szkle zamknięte fikuśnymi pokryweczkami?
Rozrastają się roślinki?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 22:06, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i takie tam, nadrobiłam za cały miesiąc



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:21, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)
No tak o konewkach i lejkach zapomniałam
A jak Twoje lasy w szkle zamknięte fikuśnymi pokryweczkami?
Rozrastają się roślinki?


Na domowych roślinkach teraz skupiam uwagę raz w tygodniu, podlewając je Mus zrobić fotki. Najlepiej rosną paprocie, bluszcze i mech Niektóre roślinki padły, niestety. Niektóre podniosły wieczka i musiałam je uwolnić
Ale to ciekawe doświadczenie i pewnie o nim coś napiszę.

Pytanie mam, bo widzę, że sporo osób zajrzało tu w międzyczasie
Czy u Was piwonie są w tym sezonie też są takie wysokie?
Dostały podpory, ale po ostatnich obfitych opadach śmignęły w górę i niektóre ścigają się z powojnikami, mają dobrze po półtora metra. A nie były zasilane. Będę musiała osobno każdy pęd palikować chyba, jak pomidory
____________________
Dwa ogrody
tulucy 22:40, 23 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Mariolu, właśnie dziś patrzyłam na moje piwonie i myślałam sobie, co one takie wielkie... Bardzo wybujały.

Buków będę szukać pewnie jesienią.

A czy biały ostrogowiec sieje się tak, jak czerwony???
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Poppy 22:43, 23 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
paniprzyroda napisał(a)
[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/202/2024979/original.JPG[/img]

Moje pomidorki sa tyci w porownaniu z Twoimi, za pozno zabralam sie za zasianie. A jeszcze przydaloby sie je przepkowac, chociaz sialam rzadko, tyle ze nie mam kompostu juz, ani grama.




Musiałam zacytować
Wyprostowałam swoją obielę, najwyższe gałązki sięgają mi nosa. Będę dalej prostować, taki eksperyment.


Jak ja prostujesz? Moja malutka, ale ma wiszace galezie, zastanawialam sie nawet, czy nie wsadzic jej do donicy
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
paniprzyroda 23:04, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Łucja, widocznie taki rok na piwonie. Pewnie część będę musiała przenieść do warzywnika, bo jabłoń ozdobna i thuje sąsiada już za bardzo je zacieniają. Zamiast kombinować z żywopłotem zimozielonycm zrobię żywopłocik piwoniowy przy siatce.
Biały ostrogowiec też się sieje, dostałam kiedyś maleńkie siewki od Gabrieli ( szkoda, że u Niej cisza) i urosły. U mnie długo się nie wysiewał, aż wreszcie coś się pokazało. Może wcześniej wiosną je po prostu wypieliłam? Czyli wysiewa się, ale nie tak obficie jak czerwony.
może zgra się z chabrami
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:23, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poppy napisał(a)


Jak ja prostujesz? Moja malutka, ale ma wiszace galezie, zastanawialam sie nawet, czy nie wsadzic jej do donicy


Przywiązuję do palika

Pomidory w szklarni kwitną, ale te w polu zmaltretowanie przymrozkami, chociaż nie padły zupełnie. Dlatego właśnie mam szklarnię, a na polu jak nie zaraza to deszczowe lato i choroby grzybowe... posadziłam na próbę, ale jak padną, to zwolni się miejsce na coś innego. Chociaż ub. sezon dla pomidorów był super.

jak już o warzywach to rośnie m.in.
pietruszka

marchew

koperek

buraczek, już oblegany przez mszyce

____________________
Dwa ogrody
Magleska 10:15, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Witam się ładnie
jaki masz piękny bujny ogród -co prawda tylko obrazkowo przeleciałam ,ale to co zobaczyłam bardzo mi się podoba
kukliki niesamowite-te z ciemnymi łodyżkami najbardziej mi się spodobały -muszę sobie koniecznie taki kupić

warzywnik też imponujący
Miłej Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies