Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:52, 03 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
zawitka napisał(a)



Azalki kwitną aż je roznosi mimo przesadzania.

Cudnie ukwiecone.
Zasilasz je specjalnymi nawozami ??
Pozdrawiam Halinko
Pszczelarnia 08:38, 03 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)






Zdradź proszę gdzie można kupić takie urocze latarenki?


Pięknie jest u Was, i zieleń jakaś taka inna. Jak jadę w góry, to zawsze uderza mnie bujność roślin.
Wzgórze chaosu 08:34, 03 cze 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Iwonka napisał(a)


Kilka źdźbeł też kiedyś miałam. Ale rok temu rozluźniłam moją glinę piaskiem i korą przekompostowaną. Po tym zabiegu hakone ruszyła z kopyta i wreszcie mogę mieć własne sadzonki na nową rabatę przy drewutni.


Rozplenice przy samym pniu są mniejsze od hakone, mają niestety za sucho.


Na tej rabacie w zeszłym roku miałam bardzo ładną hakone. Ale coś mnie podkusiło i podsypałam ją ziemią, którą mi przywieźli na podwyższenie innej rabaty. Niestety nawieziona ziemia okazała się być za ciężka dla hakone i po zimie miałam rośliny różnej wielkości. Część dosłownie była przyduszona. Te gorsze wykopałam, dałam im piasku i kory przekompostowanej, wymieszałam, wsadziłam ponownie i widzę, że się budzą do życia. Powoli, ale już jest lepiej. No i ostatnie deszcze też fantastycznie ożywiły całe towarzystwo


Dzięki za takie fachowe porady...wykopie swoje i rozluźnie ziemię z piaskiem i korą + mączka bazaltowa..mam nadzieję że pomoże bo trawki fajne

Iwonka napisał(a)

Plac zabaw znikał od kilku lat. Najpierw huśtawki, potem zjeżdżalnie, domek to był ostatni etap. Cieszcie się swoim placem jak najdłużej, z przyjemnością cofnęłabym się w czasie i nadal miała małe dzieci

Przy mojej ilości brzdąców to czasem zazdroszę innym bo dużo forumowiczów których poznałem ma juz "duże" dzieci i wiecej czasu na swoje pasje...z drugiej strony z tym najmłodszym to najfajniej na razie jest nie umie mówić nic nie żądą tylko sie smieje tak szczerze całym sobą (te inne obowiazki około dzidziusiowe jakoś schodzą na dalszy plan i sie ich nie pamięta)
Niby ogródek pszczółki Majki 08:10, 03 cze 2020

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Do góry
SylwiaBe napisał(a)
Moje kanciki nie jakieś super, ale nawet to wygląda

Dzień dobryKancik super,zazdroszczę nowego trawnika.U mnie trawnik był ostatnim ,o którym myślałam (z różnych powodów)a teraz...marzyłby mi się ładny..Ja dopiero w tym roku pierwszy raz robiłam kanciki..ale niestety przy trawie starej ,z ubytkami z twardymi kępami to idzie ciężko i wciąż dobrze nie wygląda. Wlaściwie pisząc to teraz mam przemyślenie,że skoro mój ogród jest/ma być wyrozumiały to może i ja dla niego taka powinnam być i nie narzekać.Pozdrawiam!
Ogród bez reguł 07:57, 03 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
galgAsia napisał(a)




Oto i on, w całej okazałości

No kawał drzewa jest , ale nie jest jakiś bardzo wysoki ? Ile może mieć m ?
Mój bardzo poszedł w górę ale ja go odchudzam co roku bo słyszałam ze kruchy jest
Może dlatego tak mi ucieka do góry ?
Przerwa na kawę... 07:56, 03 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Platan posadzony. Klimatyzacja nadal od sąsiada widoczna. Chyba tuje jednak muszą z 20 cm urosnąć. Na razie nie będę ich cięła. A platan docelowo zrobi daszek nad huśtawką z jednej strony a umbra z drugiej.
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:40, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Bóg dzięki! Wczoraj chwasty, powoli mi to idzie, ale wkrótce tam dotrę mam nadzieję
Kasia miłego!!! Fajnie pojeździć czasem, brakuje mi tego, siedzę na tyłku już za długo..
Chociaż jakieś bilety bym kupiła i planowała coś, ale się nie da. Za trzy tygodnie jechali byśmy do Czarnogóry, bilety nie odwołane choć lot się nie może odbyć, czekam na anulację i zwrot pieniędzy???

Sylwia to chyba słowik??? Nie wiem ale na szczęście odleciał po jakimś czasie. Chyba będzie trzeba ptaszory na szyby nakleić heh

Choroby i szkodniki pomidorów, pomidor 07:27, 03 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2020
Posty: 3
Do góry
Kolejne zdjęcie podejrzanych zmian.
Szmaragdowy Zakątek 07:07, 03 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Nikita napisał(a)
Kasya – Kasiu, przecież katalog moich host jest zrobiony. W moim podpisie go widać.
Ładnie alfabetycznie poukładane fotki moich wszystkich funkii (no prawie wszystkich...przyznaje się bez bicia, kilka brakuje)


No widzisz jaka ja ślepa jestem...
Dębowe zakątki 07:02, 03 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
GorAna napisał(a)
Rojenie pszczół też kiedyś obserwowałam z bardzo bliska. U mnie osiadły na magnolii.
Aniu ach te Twoje Hosty, każda inna i kazda piękna
Deszczu bardzo mi brak

Bardzo ciekawy , rzadki widok z tym rojeniem się pszczół.
Ja lubię hosty.
A jest ich tyle różnych, różnorodnych, pięknych
Hmm, deszczu ci brakuje ???
U mnie ostatnio co raz pada.



Duże pole do popisu 07:02, 03 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Do góry
Rzeczywiście ta mszyca w tym roku żarłoczna

To świerk przy mojej pracy (czyli prawie 40km od mojego domu) - Gdańsk.






Smutny widok. Hania ma rację, co ja zrobię, jak te moje maluchy dojdą do takich czy większych rozmiarów...

Muszę poczytać, czy są jakieś doglebowe preparaty, które powodują np. że świerki przestają być tak wielkim przysmakiem …

Na razie zamówiłam opryskiwacz akumulatorowy, żeby mi było łatwiej z tymi opryskami.
Wzgórze chaosu 06:54, 03 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Iwonka napisał(a)

Iwonka buziak za życzenia Ty też majowa czy październikowa? Iwony marudy... no coś w tym jest, eMuś potwierdza
U ciebie wątek tak przyspieszył, że czytam jak powieść w odcinkach Kostka super!
Ja się na taras nie mogę doczekać... Na razie uwolniliśmy buka spod jałowca stricta. Taras ma się kończyć przy bordowym buku. Fachowców brak

ja też majowa )) większy taras i z drewna to moje marzenie. W tym roku muszę go sobie odpuścić. Sytuacja na rynku niepewna a koszt duży. Choć eM jak huśtawkę zrobił to i taras modrzewiowy pewnie też by zrobił. U was trudniejsze warunki do ogarnięcia bo spadek.
Z malowania kostki jestem bardzo zadowolona. Będzie ciąg dalszy bo podoba mi się efekt i wychodzi, że w miarę trwałe to jest. Deszcz już tyle razy padał, ja ziemię wywaliłam i ścierałam i nic. Na słoneczne dni muszę tylko poczekać a teraz u mnie prawie codziennie popaduje. Dla posadzonych roślinek jest świetnie ale ja mam opóźnienia
Choć ostatnio uczę się delektować posiadaniem ogrodu a nie tylko tyrać

Domek u ciebie wyszedł świetnie w tej bieli.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 06:18, 03 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
A dzisiaj kolejne wielkie wydarzenie /najpierw pierwszy raz zakwitła glicynia/
A dzisiaj pierwszy raz zobaczyłam kwiaty na mojej ślicznej robinii


W kamiennym kręgu od początku 00:26, 03 cze 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
GorAna napisał(a)
Inne kwiatki




Ależ piękna rutewka! Jak się zwie?
Ogród w remoncie 00:18, 03 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Magda montana dla Ciebie

To zwykła




A to Raureif

Szmaragdowy Zakątek 00:09, 03 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
No i w kwestii babciowania istotna informacja.
Do myśli, że w październiku będę babcią zdążyłam się już przyzwyczaić. Popołudniu dostałam wiadomość, że będzie wnuczek !!!
Przedstawiam więc Wam... Filipka (na zdjęciu USG widoczna główka z zadartym noskiem)

Wzgórze chaosu 00:03, 03 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Agania napisał(a)
Mam ten sam problem stare jałowce i wielkie karpy miskantów nie mam jak trwałe usunąć, wykopać dołek wśród korzeni to ciężka praca
To niestety największy problem remontów w dojrzałym ogrodzie... Z przyjemnością oddałam ostatnio fragment miskanta cukrowego
Może ktoś jeszcze jest chętny

Agania napisał(a)
Drewutnia prawie jak domek ogrodnika wygląda... ładniutki
Pergola ładnie gra z domkiemOna będzie rozbudowywana?
Co do niej posadzisz?


Przy pergoli posadziłam hortensję pnącą. Mam nadzieję, że stworzy fajną zieloną ścianę i osłoni ten kącik od zachodnich wiatrów. Puszczę ją potem na domek, niech trochę go obrośnie.
Fajne miejsce tu powstało, na huśtawkę czy hamak w przyszłości a na razie na przysłowiowy kocyk czy leżaczek
Sezon 2017 u Hanusi 00:02, 03 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7844
Do góry
Orliki szaleją


Ogród Cioci cz. 3 00:00, 03 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)

Gosiu, jak nazywa się ta azalia?
Ale masz piękną kolekcję kwasolubów Same piękności
Sezon 2017 u Hanusi 23:55, 02 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7844
Do góry
Moje piwonie są aktualnie w takim stanie.
Majowa


I pozostałe bylinowe z kolekcji

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies