Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

deszczowymaj 13:56, 02 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Cudowne kurki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gosiek33 15:00, 02 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Też bym takie kurki chciała

Nie boisz się by jakiś szkodnik ich nie upolował? Może jakaś siatka z góry?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bog 15:14, 02 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola masz zamiar warzywa pryskać chemią i potem jeść nie rób tego są ekologiczne sposoby na mszycę np.wywar z czosnku pryskam nim berberysy raz w sezonie i mszyce chyba nie lubią tego zapachu bo nie przylatują,można też spłukiwać silnym strumieniem wody.Podobno też pomaga gnojówka z pokrzyw już zrobiłam ale jeszcze nie próbowałam bo małą ilość mszyc likwiduję palcami są potem zielone albo czarne ha ha.
popcorn 15:39, 02 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia wszystko jest możliwe, niemniej kury są dośc duże, nie wiem jak spory musiałby byc ten drapieżnik żeby unieść taką kurę czy chociaż próbować. Kupiłam dodatkowe panele żeby zrobić z nich gabiony, a teraz poszły na podnoszenie ogrodzenia. siatki nie kupuję, to byłoby kolejne kilkaset złotych, pas.

Bog zapewne masz rację, znowu normalnie ucinam te świeże przyrosty z bobu, problem rozwiązany. Ale tym razem nie urósł mi jeszcze docelowo i mszyce sa też nizej..

będę pryskać karate bukszpany na gąsienice, myślałam prysnąć i bób heh Nie bardzo mam czas się bawić w wywary i gnojówki, hmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 18:03, 02 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Wiesz jak to jest z mszycą dziś opryskasz karate a za kilka dni przyleci nastepna złoży jaja i w ciągu tygodnia masz nowe.Na szybko spróbuj szpryce z wody zrobić albo
jeśli masz ich dużo jednak opryskaj karate.Poszukam przepisu z czosnkiem bo robi się go szybko.
Bog 18:59, 02 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
https://www.youtube.com/watch?v=KRvAo8pSrXQ

Karola znalazłam coś takiego śmiesznego ha ha starszy ogrodnik pokazuje żółtą wstążeczkę wiązaną tam gzie występuje mszyca, piszą że skuteczne wyżej podałam linka.
Maceratu z czosnku będę szukać bo nie pamiętam proporcji.
Katte 21:49, 02 cze 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Chickeny coraz śmielsze .
Co do ptactwa uderzającego po szybach , na początku u mnie też rozbijały z różnym skutkiem....

Ale z czasem się nauczyły, teraz latają wkoło wyłapują muchy wygrzewające się na ścianach albo chrząszcze z rynien

Wróciłam do pracy w terenie... odwlekają mi się robótki ogrodnicze
Za to znowu zacznę zwozić nowe roślinki hehe.

Pozdrawiam

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Bog 21:55, 02 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
https://www.youtube.com/watch?v=CI-WS-KlW38

Jest już ekologiczny biologiczny środek na gąsienice ćmy bukszpanu.
sylwia_slomc... 22:50, 02 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
popcorn napisał(a)
Dziś szpaki atakują czereśnię i chyba sześć wpadło nam na szyby
W tym ten maluch

Niedługo fajrant, dziś w planie odchwaszczanie i kuzyn ma przyjechać na czereśnie, z dziewczyną.
Szkoda że piwonie mają po jednym kwiatku tylko... Ale urosną




to nie jest szpak. Szkoda ptaków, musisz jakoś im te okna pokazać by na nie nie wpadały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 07:40, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bóg dzięki! Wczoraj chwasty, powoli mi to idzie, ale wkrótce tam dotrę mam nadzieję
Kasia miłego!!! Fajnie pojeździć czasem, brakuje mi tego, siedzę na tyłku już za długo..
Chociaż jakieś bilety bym kupiła i planowała coś, ale się nie da. Za trzy tygodnie jechali byśmy do Czarnogóry, bilety nie odwołane choć lot się nie może odbyć, czekam na anulację i zwrot pieniędzy???

Sylwia to chyba słowik??? Nie wiem ale na szczęście odleciał po jakimś czasie. Chyba będzie trzeba ptaszory na szyby nakleić heh

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies