Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

sylwia_slomc... 22:31, 02 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
U mnie też jest pełno mszycy między igłami na młodych przyrostach świerków zauważyłam wczoraj, a dziś potraktowałam świerki muchozolem bo one siedzą na gałązce pod igłami i żaden środek do nich nie dotrze, więc zagazowałam jutro zobaczę czy skutecznieW ogóle masakra z mszycami wszelakimi w tym roku
Muchozol wypróbowałam rok temu na gąsienicach co mi jadły igły w sośnie i na ćmie bukszpanowej też rok temu więc może i z mszycą poradzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 07:02, 03 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Rzeczywiście ta mszyca w tym roku żarłoczna

To świerk przy mojej pracy (czyli prawie 40km od mojego domu) - Gdańsk.






Smutny widok. Hania ma rację, co ja zrobię, jak te moje maluchy dojdą do takich czy większych rozmiarów...

Muszę poczytać, czy są jakieś doglebowe preparaty, które powodują np. że świerki przestają być tak wielkim przysmakiem …

Na razie zamówiłam opryskiwacz akumulatorowy, żeby mi było łatwiej z tymi opryskami.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:58, 03 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, współczuję, moje świerki dopiero posadzone jesienią, na razie rosną. U sąsiadów jednego takiego widziałam, wyciętego, teraz drugi obok tak wygląda.
Muszę sobie ten promanal zakodować na wiosnę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 11:16, 03 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu właśnie z tym wycinaniem nie można się chyba spieszyć. Świerki kłujące mają dobrą zdolność regeneracji, nawet przy utracie większości igieł (tyle wyczytałam i dało mi to nadzieję, bo widziałam zdjęciach biedaków i po kilku latach pięknie wyrośnięte i odbudowane). Sama jestem ciekawa, czy uda mi się wygrać walkę

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:44, 04 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wczoraj podlałam porażone świerki nawozem doglebowym. Do weekendu powinna dojechać jeszcze machina do oprysków i Pinivit.

Na to wszystko dopadła mnie rwa kulszowa To od przekopywania ziemi pod rabatę tarasową Coś sobie przeciążyłam, ale zanim będę widziała co, to jeszcze trochę czasu upłynie... Chciałam za dużo i za szybko Mam tylko nadzieję, że wrócę do dawnej formy, bo jeszcze tyle do zrobienia …
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 09:00, 05 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Pierwszy raz jestem u Ciebie. Masz ogromne pole do popisu
Świerków nie mam. Ale mam wiśnię Kanzan - w tym roku kupioną. Jabłonka rajska rośnie u mnie od początku powstania ogrodu, z owoców robię pyszne nalewki

Zaznaczam Twój wątek do obserwowanych, chociaż widzę, że rzadko piszesz. Robiłyśmy kilka spotkań dla ogrodomaniaków z Pomorza, może kiedyś dołączysz? W tym roku pewnie to będzie niemożliwe. Jest to okazja do poznania się, ale też do wymiany, czy podzielenia się roślinami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 10:10, 05 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Wczoraj podlałam porażone świerki nawozem doglebowym. Do weekendu powinna dojechać jeszcze machina do oprysków i Pinivit.

Na to wszystko dopadła mnie rwa kulszowa To od przekopywania ziemi pod rabatę tarasową Coś sobie przeciążyłam, ale zanim będę widziała co, to jeszcze trochę czasu upłynie... Chciałam za dużo i za szybko Mam tylko nadzieję, że wrócę do dawnej formy, bo jeszcze tyle do zrobienia …

To zdrówka Kasiu!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 10:19, 05 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kasiu, zapomniałam dopisać. Bardzo Ci współczuję bólu pleców. Jest z tego plus, że możesz leżeć i nadrabiać zaległości na forum

Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.
Dziś pada, to i tak być nie pracowała w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
SylwiaBe 22:06, 06 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Kasiu, mam nadzieję, że lepiej? Czy lepiej nie mówić?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ajka 22:26, 06 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
kasia1 napisał(a)
Moją okolicę nawiedziła mszyca świerkowa A ja mam żywopłot ze świerków, który do tej pory pięknie przyrastał. Problem dotyczy całej okolicy.



Proszę Was o rady, czytałam, że w czerwcu już nic z tym nie zrobię, pozostaje tylko walczyć o świerki, by przetrwały ...

Czym je w tym momencie nawozić? Czy nawozy do iglaków i opryski z Pinivitu wystarczą?

Ten świerk ze zdjęcia wygląda najgorzej, ale reszta też jest porażona, tylko w mniejszym stopniu


O rany straszne, oby cię ominęło.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies