Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pachnący różami, malowany bylinami 20:25, 12 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13010
Do góry
Mirusiu, codziennie podglądam, czy mi owoce nie przemarzły. Póki co, jakoś się trzymają, oby tak dalej. Ten krzyż z trawy to nowa część, którą połączę ze starą. Tam przesadziłam róże. Wiem, ze floksy nie zakwitną z irysami. Cieszę się, że irysek zakwitnie.

Kasiu, te białe kwiatuszki to marzanka wonna lub inaczej przytulia wonna.

Aniu, kwitnienie ustało, taka hibernacja, czekają na ciepło i słoneczko. Poziomki sama wysiewałam, więc jest ich dość sporo. Ciekawe ile będzie owoców.

Ula, mam kilka pomysłów, a co się uda zrobić, to czas pokaże. Powolutku,pomalutku.


Buczek skradł moje serce

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 19:59, 12 maj 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Wafel napisał(a)
Fantastyczne jest to miejsce, no WOW!




Masz osobisty park pod domem Zawsze mi się kojarzyły takie ścieżki z parkami i ogrodami botanicznymi. Cudnie to musi wyglądać w rzeczywistości.
Glina i zielsko 19:46, 12 maj 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
LIDKA napisał(a)
Reszta ogrodu rośnie. Kwiatków coraz więcej.


Ale cudny ten orlik. Moje nie mają tyle kwiatków.
Glina i zielsko 19:44, 12 maj 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
LIDKA napisał(a)




O rany, jaki porządeczek, u mnie w domu nie jest tak czysto ależ będzie pięknie.
Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 19:22, 12 maj 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
mrokasia napisał(a)
Dla Magarki - pytałaś jak długo kwitną przetaczniki goryczkowate.
Fotki z 3.05 i z dziś

Jeszcze pokwitną .


Przyciąga wzrok niesamowicie. Chodziłam koło niego w szkółce już kilkukrotnie Ale ten błękit jakoś mi nigdzie nie pasuje. U Ciebie wygląda super.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 19:15, 12 maj 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
antracyt napisał(a)
Kasztanowiec Rosea Nana fajny jest i z tego co kojarzę szrotówek go nie lubi. Tylko czy trochę nie za mały?

No maluni właśnie. Za mały. Ale byłam w kolejnym miejscu i są tam:
Buk pospolity 'Laciniata'
Buk pospolity 'Marmorstar'
Buk pospolity 'Mercedes'
Klon Jawor 'Simon-Louis Frères'
Klon polny 'Lienco'
Kasztanowiec 'Briotii'
Jabłoń 'Mokum'
Lipa 'Greenspire'

Pogrubione zwróciły moją uwagę szczególnie. Buki odpadają, bo to same jakieś wrażliwce. Tylko czy ciapaty klon pasuje w okolicy, gdzie rosną Pissardi, Royalty i Kanzan? Lienco ma z kolei fajniutkie liście. Kasztanowiec fajne kwiaty...

Żeby nie jechać na darmo przywiozłam sobie derenie kanadyjskie. Dwie sadzoneczki wyjątkowo ładne, grzech nie brać.
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 19:12, 12 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7031
Do góry
Buk tricolor





Piwonie





Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 19:10, 12 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7031
Do góry
Miskanty powoli odrastają, tutaj są dwa razy wyższe i nie wysuszone…



Wzdłuż drogi do stajni posadziłam 50 lawend



Irysy







Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 19:02, 12 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7031
Do góry




Gruszki





Młoda przygotowująca drewno na ognisko z przyjaciółmi

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 19:00, 12 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7031
Do góry
Łąka







Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 18:39, 12 maj 2025


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Dla Magarki - pytałaś jak długo kwitną przetaczniki goryczkowate.
Fotki z 3.05 i z dziś

Jeszcze pokwitną .
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:44, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Majowe ogrodowe azaliowo rodkowe




Cudnie kolorowo, energetycznie i za pewne pachnąco.
@ zdjęcie rewelacja. to azalia tam tak szaleje na czerwono ?
Młody trawnik - miesiąc po zasianiu problem. Pomocy 16:45, 12 maj 2025

Dołączył: 12 maj 2025
Posty: 1
Do góry
Witam serdecznie. Mianowicie mam problem z młodym trawnikiem. Trawnik ma około miesiąca. Kilka dni temu zauważyłam że zdziobła trawy w niektórych miejscach od czubka robią się delikatnie czewone. Nie mam pojęcia co może być przyczyną? Przez ostatni czas przez kilka nocy była tempera poniżej zera. Nieraz sięgało do -3. Czy to może być przyczyną? Proszę was o pomoc bo marzyłem sobie piękny trawnik a w tej chwili zauważyłem że trawa zwolniła z wzrostem i końcówki zaczęły robić się czerwone.
Pozdrawiam
Ogród z plażą 16:22, 12 maj 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Kolkwicja chińska



April podbija las... 16:22, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
April napisał(a)
Czeka mnie jeszcze wysypanie kory




Szczegóły do archiwum





Jola świetnie ci to wyszło.
Ty już chyba cały lasek po swojemu zagospodarowałaś.

Fajnie, lubię i podziwiam twój piękny ogród.
Pozdrawiam Jolu
Za drzwiami do ogrodu... 16:17, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Poza tym szałwie Caradona,clematisa, hoatę,rdest wężownik






\No no anusia , ale poszalaąłś zakupowo.
Piękne fajne rośliny.
I rdest. Umm.
A gdzie kupowałaś ? Szkoda, ze nie wiedziałam , taki i ja chętnie kupiłabym.
Wymarzony sielankowy ogród..... 16:14, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Monia81 napisał(a)


Daje popis w tym roku


Ależ pięknie.
U nie niestety rododendrony nie chcą rosnąć
Do raju daleko - u Ewy 16:12, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Ewa777 napisał(a)


Tak, udało mi sie wczoraj wybrać sie na targi. Wprawdzie byłam bardzo wczesnie, tak, że większośc stanowisk dopiero się rozkładało. Było tak zimno (+6'C), że tylko kupiłam rośliny, które miałam na liście, przebiegłam po stanowiskach i wróciłam z radością ogrzac sie w samochodzie
Kupiłam oczywiście begonie, supertunie i kocimietki
Jedna doniczke śnieżycy letniej. Jestem ciekawa jak sobie będzie u mnie radziła. To roślinka cebulowa, więc jest szansa, że się rozmnoży

A Ty byłas na targach?


Fajne zakupy.
Znowu piękne szpalery z begoniami będą.
Lubie je oglądać u ciebie

Tulipany też piękne
Ogród z koniczynką 16:10, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Rumianka napisał(a)
reanimowana ławeczka recykling

gremlin srogim wzrokiem...

widok z czerwonej ławeczki


Widok z czerwonej ławeczki bardzo ładny Podobają mi się te czerwonawe berberysy
No i klematis Montana, no cudny, wielki.
Marzy mi się taki. am maciutki 20 cm. A jaki będzie to się okaże ,,ale w tym roku już mi nie zakwitnie.
Grzebiuszka ziemna 15:52, 12 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Kordina napisał(a)

Mirko - 5 supertunii pojedzie do Krynicy M. a 5 u mnie będzie na oknach w skrzynkach chyba trzeci rok je kupuję albo nawet czwarty, ale mnie zauroczyły, odmiany:
2 x Vista Ultarmarine - ciemny fiolet
4 x Vista Bubblegum - różyk klasyczny
3 x Vista Jazzbery - róż lekko wpadający w lila
1 x Vista Silverberry - jasna z różowym środkiem

Znalazłam informację, że z żółtych płatków magnolii też można robić konfitury i w zależności od kolorów różnią się smakami

Palibin dostałam od Lidzi boczny odrost z korzonkami odcięłam i też poszedł do drugiej donicy



A różową daturę od Darii posadzona do większej donicy, ciekawa jestem jej kwiatów




Jeszcze raz dzięki Dziewczynki

Dalia odżywa, też wynoszona na dzień i wnoszona no noc, ostatnie 3 lodowate dni i noce wszystkie rośliny spędziły w domu...



Kwitnie pierwsza dziewanna Plum Smokey, chociaż przymrozek brzegi płatków trochę potarmosił (kolor ciemniejszy niż na zdjęciach zakupowych):



Szalejesz kobieto z zakupami z rozsadami
Ale ja też mam dużo tych róznych sadzonek własnych a nie da rady jeszcze wysadzić, bo zimne noce.
Moich kilka dali w gruncie też już wyszło.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies