Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z rzeźbą 23:36, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Zana napisał(a)


No tu jej wymyśliłam miejsce zimową porą. To ten patyk po lewej stronie. Nic lepszego na razie nie wydumałam.


miejsce bardzo zacne. Dobrze jej tam powinno być.

A magnolii dziadkowej nie żałuj, ją już należało wyciąć mimo sentymentów.
Dopiero teraz zobaczyłam ile ty trawnika skubnęłaś przy tym połączeniu rabaty z rzeźbą )
Berberys - Berberis 23:32, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Moi drodzy, marzy mi się taki żywopłocik z berberysów. Wydaje mi się, że będę potrzebowała do tego celu berberysa Green Carpet. Doradźcie proszę jak gęsto je posadzić? Czy co 80 cm będzie zbyt rzadko? Nie musi to być bardzo ścisły żywopłot.
Działeczka w dużym mieście 23:23, 26 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Do góry
Ogrodowy dzień matki
Taką dostałam laurkę od mojego synka
od
Ogród z rzeźbą 23:13, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Zana napisał(a)


Sylwuś, nie piej, bo on wcale nie jest dopieszczony, w wiecznej budowie i zarazem przebudowie

Chociażby tutaj: strasznie denerwuje mnie łysy płot o tej porze, tam są hortensje, akurat teraz przycięte więc płot łysy. Na rabacie przytarasowej pomarniały róże, padła wiśnia umbra, wszystko do przeróbki, aż mi się nie chce tam patrzeć. Aktualnie trwa bajzel z tworzeniem rabaty pod małym domkiem i przeniesieniem nań Lady.
No i się w niedzielę poryczałam, bo magnolię po dziadku (tę pod którą siedzi Lady) już z korzeni powycinałam, wystarczy tylko silnie pchnąć i będzie po niej.
I jak już jest "po ptakach" to mi przyszło do głowy rozwiązanie, że byłby i wilk syty i owca cała. Za późno. Mam nadzieję, że dziadek tam z góry jakiegoś przekleństwa na mnie nie ześle.
Jordanowa jak widać wcale tak piknie, ślicznie nie wygląda. Drugiej strony działki to nawet nie pokazuję, bo tam to dopiero jest sajgon. Ale pokażę, kiedyś.


A tam Nie znam ogrodu w którym w danym momencie nic by się w którymś kąciku nie działo, to normalne Ja mówię o wypielęgnowaniu
Zaczynam po raz kolejny... 23:09, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
andzia458 napisał(a)
A ja narazie takie zakupy robię. W LM nie mieli tej kory a w O.. mąż kupił tyle, ile mieli na stanie.

Cześć Aniu, zaglądam, witam się, podziwiam wkład pracy, kawał dobrej roboty
A ta kora to by mi się przydała, też duuuużo potrzebuję
Anna i Ogród 23:06, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Makao_J napisał(a)


To coś co zawsze zapomnę nazwę




To będzie stopowiec Spotty dotty

Tymi głogami już w dzieciństwie się zachwycałam. I nie wiem jak to jest, że w przestrzeni publicznej rosną najczęściej bezproblemowo a w ogrodach często chorują.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:00, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Kasya napisał(a)
No ten mróz był teraz paskudny, twoja działka w dolinie to tak mógł tez nierówno osiąść,u mnie tez dmuchnęło miejscami ale magnoli, actinidia ucierpiały najbardziej

Dało w kość mocno, najgorzej się zbiera żywopłot bukszpanowy
tu kawałek widać zbielały i leżą przyrosty


ale w innych miejscach mrozu nie widać
Ogród w Tarnowie 22:58, 26 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry








Chwasty w trawniku 22:53, 26 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Do góry
Koledzy pomozcie, w moim trawniku pojawilo sie od groma jakiejs trawy niepożądanej, pytanie co robic? Czy jakis oprysk np puma pomoze? Wyglad to paskudnie na tle ladnej trawki a wrecz jest tego juz strasznie duzo no i nie ukrywam wrecz mnie to denerwuje. Trawa ta ma szerokie blaszki i choc zdjecie tego do konca nie pokazuje wyglada to paskudnie na tle tej ladnej

Ogród w Tarnowie 22:53, 26 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Jeszcze trochę azalii







Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:50, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
larwy ważek się przepoczwarzają

zakwitną kamasje, ale kiedy???

zakwitł ostatni lilak

Między brzozami 22:48, 26 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10340
Do góry
Misia napisał(a)

a bób szaleje

Misia, jakie masz doświadczenia z bobem?
Też posiałam, też rośnie (nie tak gęsto jak u Ciebie), ale się zastanawiam czy warto?
W zeszłym roku też miałam, zaliczyłam fallstart bo wydawało mi się, że już się nadaje do zbierania a to było dużo za wcześnie - wystarczyło na jedną pastę na kanapki I się tak zastanawiam ile tego bobu trzeba mieć krzaczków (?) żeby był z nich pożytek
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:46, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Żeby nie kończyć pesymistycznie



odkryta gunnera, widać gdzie oberwała najbardziej
W ogródku emerytki 22:46, 26 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Ulubiona glediczja Sunburst, jest piękna

Zaczynają fioletowe irysy.

Skoro otwarto zakłady fryzjerskie, mogły moje sosenki iść do strzyżenia

Zdybałam winniczki na amorach
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:41, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
antracyt napisał(a)
W takim razie chyba ją przyniosę do siebie, wygląda przy tej drodze na bardzo samotną

Ja bym brała bez zastanowienia
aktinidia

winogrona

itd.
W ogródku emerytki 22:38, 26 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Danko, ja mam dużo, chętnie się podzielę, mogę Ci wysłać sadzonki

Zrobiłam nową rabatę, miałam tam żwirek, teraz mam dużo miejsca, ale nie mam roślin
Posadziłam tylko liliowiec od Ani Anabuko, reszta pusta.

Jutro usunę resztę żwirku.

Posadziłam jeszcze piórówkę Black Beauty, za nią rośnie dąb czerwony.

A to kamyczki, wykopane z nowej rabaty
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 22:36, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
makadamia napisał(a)
Iwonko, na pierwszy rzut wymyśliłam coś takiego:


szare to ścieżki - można przeciąć te kamienie, które masz i wykorzystać

bordowe drzewa z tyłu działki, żółte pęcherznice bliżej domu.

brzóz nie udało mi się wykorzystać (przynajmniej na razie). wbrew pozorom, to masz tutaj już dużo drzew i w bardzo różnym charakterze - ciężko to wszystko ze sobą pogodzić.

To się nazywa porządny projekt
Ja to nawet nie będę pokazywać tych moich wypocin, hehe
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:32, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
antracyt napisał(a)

Co to jest? Znalazłam ostatnio przy drodze i bardzo mi się spodobało
Na Twoich zdjęciach w ogóle nie widać strat po przymrozkach. Wszystko wygląda nadzwyczaj soczyście

Koniczyna ozdobna
Nie widać bo nie pokazuję, ale skoro chcesz zobaczyć...
np klonik

buk

ogrodówki trzy razy w tym sezonie skasowało

glicynia

a taka piękna była

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:24, 26 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13530
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
W drugiej też się coś zaczyna


Co to jest? Znalazłam ostatnio przy drodze i bardzo mi się spodobało
Na Twoich zdjęciach w ogóle nie widać strat po przymrozkach. Wszystko wygląda nadzwyczaj soczyście
Ogród z rzeźbą 22:23, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
mrokasia napisał(a)
Mam o tiarelkach bardzo dobre zdanie odkąd niedawno podzieliłam kwitnącą i nie tylko nie zdechła ale wręcz urosła w oczach! Normalnie niczym ta tawułka od Ciebie .


Prawda, że cudne roślinki? Co roku je pokazuję na ruderowej i dopiero w tym roku jakieś łaaał na tiarelki na forum. O co kaman?

U Ciebie cała mnogość a u mnie jeden jedyny Kwiatek Guernsey Cream


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies