Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wakacyjny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wakacyjny

UlaB 12:39, 24 maj 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
antracyt napisał(a)
Ula, to jesteś na dalszym etapie My nie mamy jeszcze ogrodzenia i drzew, jest tylko trawa (mam nadzieję). Od przyszłego miesiąca będziemy tam częściej jeździć, ale drzewiaste nasadzenia planuję raczej na jesień. Nie będą podlewane na bieżąco, więc sadzenie teraz byłoby ryzykowne. Ta działka ma 2tys m. A Twoja gdzie się znajduje? Muszę na wątek zajrzeć, może napisałaś

Witam u mnie i odpozdrawiam


Czyli mamy taki sam obszar do zagospodarowania Również siedzę na północy ale mocno na wschód - nad jeziorem miedzy Gizyckiem a Oleckiem (w zasadzie tuz obok tego drugiego). Czyli w zupełnie innej strefie klimatycznej.
Mówie, że mamy trawę, ale tak naprawde była siana dopiero wiosną (jesienią szła gorczyca i oranie), miała spore problemy ze wzejsciem przez zimnicę, ale ostatnio cos tam sie juz zieleniło.... Drzewa (poza tym co rosnie za płotem i ogólnie w okolicy) ograniczają się do 4 czy 5 wielopniowych brzózek niższych niż siatka ogrodzeniowa przesadzonych jesienią ubiegłego roku tuż za siatką w ramach rekompensaty za szaleństwa obszarowe pana koparkowego podczas czyszczenia działki. Rozwazam czy ich nie przesadzic na działkę. Na działce posadziłam na razie 3 brzozy doorenbos wzrostu 1,6m (na próbę), 1 brzozę atropurpurea podobnej wielkosci, 1 serba (poświąteczny z donicy przed domem) i jednego lilaka wegierskiego Takze na razie bez szału. Dookoła jest troche drzew, wiec nie jest to wygwizdowo, ale akurat u nas stan zadrzewienia był zero. Wczoraj przymierzalismy sie do wykopywania samosiejek brzóz od kolegi, ale niestety dotarła do nas burza i musielismy to odłozyc na inny dzien. Przy domu czeka jeszcze pan grujecznik, grab fastigiata (na razie jeden), klon ginnala i klonik ussyryjski. I troche drobnicy, ale przed sadzeniem wstrzymuje mnie nasz brak decyzyjnosci odnosnie lokalizacji garazu jako budynku tymczasowego Wszystko przez brak czasu w tym roku. Ogólnie chciałabym posadzic w tym sezonie kilka choin kanadyjskich, kilka serbów i jeszcze troche zwykłych brzóz. Niestety zwykłe choiny to u nas chyba rarytas, trudno je kupić (poza Jeddeloh).

W swoim wątku zakładanym z zupełnie innego powodu nie jestem zbyt aktywna, ale moze czasami wrzuce coś z działki Za wiele nie ma się co spodziewać
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
antracyt 09:33, 25 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
To chyba będziesz musiała założyć nowy wątek Z chęcią będę śledziła Twoje zmagania z ziemią, nawet takie niespieszne jak u mnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magda70 11:29, 26 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Oooo w końcu i ja trafiłam na ten wątek

Ale będzie fajowo...już to widzę oczami wyobraźni
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
antracyt 11:56, 26 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Magda70 napisał(a)
Oooo w końcu i ja trafiłam na ten wątek

Ale będzie fajowo...już to widzę oczami wyobraźni

Haha, dobrze, że chociaż Ty widzisz. Ja widziałam, ale wizje mi się ostatnio zmieniają i wiem, że nic nie wiem Dobrze, że mamy już wodę i podobno prąd, sprawdzimy za jakiś tydzień
ps. Byłam u Ciebie na obu wątkach, ale nie miałam czas pisać, że pięknie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MiluniaB 14:18, 27 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Jestem i ja Na wieczór zostawiam ogarnięcie stron
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
antracyt 15:35, 27 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Witaj tutaj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:37, 06 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Wpadliśmy przejazdem do wakacyjnego. Żyje i ma się dobrze. Trawa prawie do kolan sięga, polne kwiaty też są, spora część jeszcze w pąkach Zamierzam dosiać kwiatów wszelakich i poszukać informacji kiedy pierwsze koszenie zrobić. W miejscach nie wyrównanych jest kilka siewek dębu(pewnie żołędzie sójki przyniosły) i mała dzika róża. Zostawię je na razie tam gdzie są, a jesienią, jeżeli przeżyją pójdą na tyły.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Johanka77 18:59, 06 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pięknie

Ja właśnie wróciłam i jutro zaczynam przebudowę domku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 19:07, 06 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
No, u Ciebie to sprintem leci
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:12, 10 lip 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Znajdź różnicę

Spędzaliśmy fragment urlopu nad morzem i codziennie dojeżdżaliśmy na wakacyjny. Niestety dopiero ostatniego dnia pobytu podłączono nam prąd... opóźnienie było ponad miesięczne. Ciekawe kiedy licznika się doczekamy... Mamy wodę, ale bez prądu nie da się z niej korzystać...
Na granicy zakwitł nam groszek szerokolistny i pokazały się 3 krzaki winogronowe. Zobaczymy co za owoce z nich będą, jeżeli jadalne, to przesadzę je metr w głąb działki

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies