Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wakacyjny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wakacyjny

antracyt 10:02, 21 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Zieloną pęcherznicę i nie pstrokatego derenia wypatrzyłam już dla siebie w szkółkach obok
Kwestię berberysa przemyślę, rzeczywiście jest ciemny, ale może punktowo gdzieś go wcisnę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 20:43, 24 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuza patrzę i myślę, czy ja ślepa byłam, że nie widziałam u Ciebie tego ogrodu? Ale fajnie i do morza blisko Super
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 06:53, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Danusia niedawno przeniosła ten wątek do projektowania, wcześniej łatwo go było przeoczyć
Fajnie, fajnie to miejsce od wielu lat czekało na rozruch i powolutku się za to zabieramy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
maksimini 07:38, 25 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Zuza, może derenie - choć chyba o nich pisałaś. Rośnie toto wszędzie, mało wymagające.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 07:55, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Pisałam, planuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 08:39, 25 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hej, witam się Też dopiero zauważyłam wątek.

Niekłopotliwy może być też Crataegus monogyna, Acer campestre, Cornus mas, Genista, Berberis thunbergii, Hippophae rhamnoides, tamaryszek, Morus nigra i Alba to chyba ktoś już pisał, dzikie róże oczywiście Rhamnus catharica. Rośliny pionierskie ogólnie tez
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:36, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Dzięki Ewo muszę jeszcze nazwy rozszyfrować
Generalnie, prócz wytrzymałości na niedobory wody, zamierzam dobierałać rośliny atrakcyjne latem. Wtedy najwięcej czasu tutaj będziemy i tak np tamaryszek jak najbardziej, ale ten, który mam w ogrodzie domowym, tzn kwitnący czerwiec-lipiec. Zastanawiam się nawet, czy domowego nie przeniosę, bo nie bardzo mi do rabaty wiejskiej pasuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:35, 25 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tamaryszek mi sie z Francja kojarzy Do tego lawenda, eukaliptus i juz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:44, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Trochę mi to psuje koncepcję ogrodu preriowego... ale pomysł mi się podoba Zamiast eukaliptusa oliwnik
Przyglądałam się temu, co rosło na tym terenie i znalazłam spore ilości groszku bulwiastego(preferuje raczej gleby zasadowe), a wokół pełno jest żarnowca(on z kolei lepiej rośnie na glebach kwaśnych). Gleby badać nie będę, ale ciekawi mnie ta rozbieżność w roślinności.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 14:54, 26 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ale fajnie, a nie wolicie najpierw płotu zrobić, sarenki przyjdą i zjedzą nawet siatkę autostradową zamontować...
Zaznaczam sobie do podglądania. Na Kaszubach?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies