Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wakacyjny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wakacyjny

antracyt 17:58, 26 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Może byśmy woleli, ale mamy inne, ważniejsze wydatki w tym roku. Ten ogród na pewno nie powstanie w jeden sezon, powolutku doczekamy się płotu Od Kaszub to spory kawałek, bliżej Wolina.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:30, 26 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie macie Trzeba tak zrobić, żeby odpoczywać a nie harować to fakt
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nicol21 20:55, 03 kwi 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Super sprawa. Grunt, żebyście przyjeżdzali wypoczywać a nie pracować w ogrodzie . Mądre głowy dobrze doradzą. Widoki bardzo miłe dla oka.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
izabela_magd... 10:38, 18 kwi 2021

Dołączył: 08 lut 2021
Posty: 35
Widoki piękne. Przypomina mi działkę na którą jeździłam jako dziecko z rodzicami - "zgubioną" gdzieś między sosnowymi lasami i wrzosowymi polankami. Też jeździliśmy tylko na odpoczynek - takie wakacje bez telewizora, telefonu i internetu
Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Iza ogród pod Krakowem
antracyt 10:55, 18 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Izo, witaj u mnie
Z chęcią już bym sobie tu odpoczęła. Bardzo jestem ciekawa czy wykiełkowała nam wysiana trawa i łąka kwietna. Czekamy z niecierpliwością na zniesienie obostrzeń, chociaż pewnie jak się poprawi pogoda zrobimy jednodniowy wypad.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:53, 24 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Wpadliśmy dzisiaj na kilka godzin zobaczyć jak się ma wysiana trawa i łąka kwietna. Przed wyjazdem naszykowałam sobie nasion kwiatów wszelakich, sadzonek werbeny i firletki, lilaka i maliny. Planowałam nasiona z werbeną i firletką wysiać/posadzić w wymyślonej rabacie-wyspie między sosnami. Na miejscu okazało się, że wszystko zostało pod domem
Trawa jakoś tam wschodzi. Na cuda nie liczę na tym piasku, wysialiśmy mieszankę na tereny suche i musi sobie jakoś poradzić. Ważne, żeby się nie kurzyło. Najbardziej łyso wygląda miejsce z łąką kwietną, niby coś wschodzi, ale szału nie ma. Tu też była mieszanka na tereny suche.

A tutaj następnym razem zamontujemy hamak

W jednym miejscu pod stertą starych sosnowych gałęzi (ktoś sobie składowisko zrobił) wysiała się paproć. Teren będzie oczyszczany, zrobiło mi się jej szkoda, więc zabrałam ją do ogrodu na cienistą. Ciekawe, czy przeżyje i co to za okaz będzie. Obok są laski z sosnowych samosiejek, a dalej mieszane lasy pełne przebiśniegów. To pewnie stamtąd do nas zawędrowała Jak na takie suche warunki wyrosła całkiem dorodna, ma sporo dużych pastorałów. Pozostałości zeszłorocznych liści miały ponad 50cm.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Johanka77 21:56, 21 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Przyszłam z rewizytą!
I czekam na rozwój

Ogród słoneczny wbrew pozorom dajecie świetnie aranżować.
Wiem coś o tym z mojego przydomowego.

W łanach stipy z. gaurą u Jankosi jestem. zakochana...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UlaB 09:57, 24 maj 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Witaj, zaznaczam sobie. Jestem na zbliżonym etapie (wschodzi trawa, posadzone pierwsze drzewa, jest ogrodzenie).. Odległość od domu u mnie trochę mniejsza (120km - liczę na częste wyjazdy), zakątek kraju tez inny, ale to nic
Nie doczytałam albo nie pisałaś - jak duży to teren?

Jakby mi było mało zimą rozglądałam się trochę w necie za działkami rekreacyjnymi w tym samym co Ty rejonie Na razie odpuściłam, ale wciąż siedzi mi to w głowie.....

Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
antracyt 10:36, 24 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Ula, to jesteś na dalszym etapie My nie mamy jeszcze ogrodzenia i drzew, jest tylko trawa (mam nadzieję). Od przyszłego miesiąca będziemy tam częściej jeździć, ale drzewiaste nasadzenia planuję raczej na jesień. Nie będą podlewane na bieżąco, więc sadzenie teraz byłoby ryzykowne. Ta działka ma 2tys m. A Twoja gdzie się znajduje? Muszę na wątek zajrzeć, może napisałaś

Witam u mnie i odpozdrawiam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:39, 24 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Johanka77 napisał(a)
Przyszłam z rewizytą!
I czekam na rozwój

Ogród słoneczny wbrew pozorom dajecie świetnie aranżować.
Wiem coś o tym z mojego przydomowego.

W łanach stipy z. gaurą u Jankosi jestem. zakochana...


Ten rozwój to bardziej żółwim tempem będzie się posuwał, ale postaram się zdawać relacje nawet z niewielkich postępów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies