Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

sylwia_slomc... 21:02, 30 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Stracisz połowę kwitnienia, śliwy celem zagęszczenia tnie się po kwitnieniu lub owocowaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dominika11 21:03, 30 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
deszczowymaj napisał(a)
Dominika a tak się zastanawiam ..może lepiej jakbym je teraz ciachnęła o połowę ?
szkoda, że nie przyciela od razu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 21:06, 30 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
alternatywnym terminem cięcia jest środek zimy (często właśnie ten termin jest podawany w literaturze) - najpóźniej do końca stycznia, ewentualnie początku lutego - w suche bezmroźne dni.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 21:13, 30 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
deszczowymaj napisał(a)
Dominika a tak się zastanawiam ..może lepiej jakbym je teraz ciachnęła o połowę ?
znalazłam - Roślina ta przycięta wczesną wiosną "płacze" - z ran po cięciu wyciekają soki, które osłabiają roślinę. Dlatego najlepiej cięcie tych roślin przeprowadzić po okresie pędzenia soków, czyli po wypuszczeniu pierwszych liści. Większe drzewa lepiej ciąć po całkowitym rozwoju liści - Sylwia ma rację
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Wiolka5_7 21:26, 30 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
sylwia_slomczewska napisał(a)
Stracisz połowę kwitnienia, śliwy celem zagęszczenia tnie się po kwitnieniu lub owocowaniu

Też tak myślę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
deszczowymaj 21:56, 30 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dzięki dziewczyny
Czyli jednak zostaje przy pierwszej i jak się okazuje słusznej decyzji tnę po kwitnieniu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 22:01, 30 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dominika11 napisał(a)
szkoda, że nie przyciela od razu


Dominiś ja je w tamtym roku po kwitnieniu przycięłam ..tak jak pisałam o 1/3 i one latem już całkiem nieźle wyglądały choć nie ukrywam , że mogłam mocniej ciachnąć wtedy jeszcze ładniej by się zagęściły a tak niektóre powypuszczały baty na samej górze ..no cóż.. człowiek całe życie się uczy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kasiolaaa 06:50, 31 sty 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Asieńko nasionka mam swoje z ogrodka tylko jedna odmiane chce rozmnozyc puki co
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Dominika11 07:10, 31 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
deszczowymaj napisał(a)


Dominiś ja je w tamtym roku po kwitnieniu przycięłam ..tak jak pisałam o 1/3 i one latem już całkiem nieźle wyglądały choć nie ukrywam , że mogłam mocniej ciachnąć wtedy jeszcze ładniej by się zagęściły a tak niektóre powypuszczały baty na samej górze ..no cóż.. człowiek całe życie się uczy
ja jak tne to zawsze sie boje i staram sie ciąć jak najmniej, ale potem jak wpadnę w wir cięcia to idzie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
deszczowymaj 11:43, 31 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kasiolaaa napisał(a)
Asieńko nasionka mam swoje z ogrodka tylko jedna odmiane chce rozmnozyc puki co


O to jak swoje nasiona to możesz śmiało liczyć na bogate plony ja bynajmniej zawsze tak mam tylko kupione słabo mi wschodzą

Kasiu a z jakiej odmiany zbierałaś nasiona ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies