Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 11:35, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Nowa12 napisał(a)


Ale na tego jeżówkowego Salmona to będe polować w tym sezonie . Jakoś mnie tak urzekła ta jeżówka. Może dlatego, że mam podobną kolorystycznie Hope i bardzo ją lubię a ta jest bardziej kompaktowa.


Dobry wybór świetna jest taka trochę Gerberowa
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:41, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kochani ..czy wysiewał ktoś z Was Sadźca purpurowego ?

szlag mnie z nim trafi jedną doniczkę (tak dla zabawy) zabrałam do domu już prawie dwa tygodnie temu ..a ten dziad milczy..nic cisza .. w ziemi pogrzebałam..nasiona nie naruszone zębem czasu ile to paskudztwo będzie wschodzić ?

..a już wcześniej pisałam ,że nie mam przekonania do tych puchych nasion i miałam nosa

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:44, 06 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
A stratyfikowalaś? Jak długo? Sama nie wysiewałam, ale czytam co i jak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 11:54, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
..tą jedną doniczkę tylko przez dwa tygodnie (reszta nadal na zewnątrz,do soboty..4tyg)

a tą z niecierpliwości szybciej zabrałam do domu i liczyłam na szybki zielony gąszcz ..a tu doopa blada
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:56, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wiem ,że są nasiona które potrzebują nawet kilku miesięcy aby wykiełkować ..nie mam pojęcia jak to jest z sadźcem ..i nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:57, 06 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Czytam, że lepiej w chłodzie (5 stopni) trzymać ok. 4 tygodnie, ale nie na mrozie. Potrafi długo wschodzić, nie zawsze, ale często. Czasami kilka tygodni. Po wykiełkowaniu trzymać w temperaturze ok. 10 stopni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 12:03, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Też gdzieś wyczytałam ,że woli wschodzić w chłodzie ( i tylko tyle udało mi się znaleźć na ten temat)
U mnie raczej przymrozków nie ma ..może w nocy blisko zera..w dzień coś około tych 5 st ..także myślę ,że ok

No nic czekam dalej..parę tygodni..buuu tylko jak wykiełkuje to też problem ..bo skąd ja te 10st wezmę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:11, 06 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Czekam na Sadźca..a czego się doczekałam? Grzyba buuhaha
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 12:30, 06 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Te 10 wtedy to juz na dworze będzie

Grzyb okazały.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 13:46, 06 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
deszczowymaj napisał(a)
Kochani ..czy wysiewał ktoś z Was Sadźca purpurowego ?

szlag mnie z nim trafi jedną doniczkę (tak dla zabawy) zabrałam do domu już prawie dwa tygodnie temu ..a ten dziad milczy..nic cisza .. w ziemi pogrzebałam..nasiona nie naruszone zębem czasu ile to paskudztwo będzie wschodzić ?

..a już wcześniej pisałam ,że nie mam przekonania do tych puchych nasion i miałam nosa


Po stratyfikacji nasion sadziec do wykiełkowania potrzebuje temperatury ok 21 C. Okres kiełkowania jest długi i może trwać od 28 do 35 dni. Nasiona powinny być lekko przyciśnięte do ziemi i pokryte bardzo cieniutką warstwą ziemi. Do kiełkowania potrzebuje światła.
Narobiłyście mi ochoty na wysiew jeżówek. Znalazłam nasiona Bravado. Jutro może ją wysieję.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies