Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 23:22, 14 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdublowało mi nie wiedzieć czemu, pewnie przez to, że zmiana tematu


Hehe pewnie tak

Sylwuś ja tak właśnie z tą gliną postępuje (w sumie ta warstwa wyżej to taka piaszczysta glina )..ale na szczęście tylko mała część w ogrodzie ma taką kiepską ziemię

Na przodzie ogrodu też miałam taki zlepek ale tam już się uporałam z problemem
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 23:26, 14 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ja mam Na rabacie pod jabłonią nad rowem posadzone bodajże 5 lub 6 brzóz prócz tego są tam jeszcze dwie lub trzy wiśnie i oczywiście stara jabłoń, a rosną pod nimi ciemierniki, hortki bukietowe, hosty, narcyzy, clematisy i różności jeszcze Podlewam tylko jak jest długotrwała suszaa brzozy już maja pewnie po 5-6 metrów wysokości.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 23:27, 14 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
deszczowymaj napisał(a)
Sprawnym ruchem zmieniam temat dymka na temat o słodkościach
Spójrzcie na mój profil glebowy ..jak czekoladowy biszkopt z karmelem


A ja myślałam, że to jakaś dziwna chałwa
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:30, 14 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
deszczowymaj napisał(a)


Hehe pewnie tak

Sylwuś ja tak właśnie z tą gliną postępuje (w sumie ta warstwa wyżej to taka piaszczysta glina )..ale na szczęście tylko mała część w ogrodzie ma taką kiepską ziemię

Na przodzie ogrodu też miałam taki zlepek ale tam już się uporałam z problemem

Ja mam Joasiu na całej długości ogrodu rożne gatunki gleb. Nad rowem naniesiony less i glina, w podwórku ładną czarną ziemię, w połowie ogrodu czysta żółtą glinę, do połowy dużej łaki kwietnej, a dalej czarną ziemię, ale szybko wysychającą. Ws umie gdyby nie to to idealna dla rodków, tylko do wody daleeeeko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 23:31, 14 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Juzia napisał(a)


A na tej rabacie jeszcze będzie żywopłot? Czy pod żywopłot ukopiesz coś oddzielnie???

Ziemia wilgotna będzie wszędzie dookoła tylko nie pod brzozami
POaz tym.... chyba chciałaś wielopniowe brzozy??? To po co pnie zasłaniać hortkami i miskantami???
No nie wiem. CHyba, że jakoś pomiędzy brzozami chcesz to wszystko sadzić?
Ale jakoś mi się to nie widzi.
Poczekaj na podpowiedzi mądrzejszych


Jeszcze z 20cm ukopie

sama już nie wiem ..zwariuje brzozy chciałam wielopniowe tak ..ale nie chce sadzić nic wysokiego bezpośrednio przy nich ..z resztą jak będą duże to tak czy siak pnie będzie widać Muszę się z tym przespać jutro pewnie wpadne na kolejny genialny pomysł
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Juzia 23:44, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
deszczowymaj napisał(a)


Jeszcze z 20cm ukopie

sama już nie wiem ..zwariuje brzozy chciałam wielopniowe tak ..ale nie chce sadzić nic wysokiego bezpośrednio przy nich ..z resztą jak będą duże to tak czy siak pnie będzie widać Muszę się z tym przespać jutro pewnie wpadne na kolejny genialny pomysł


Miskanty rosną do 2m, a hortki nie dużo mniej Nie wiem czy pnie będzie widać latem i jesienią, ale zimą i wiosną będzie

To najwyżej posadź te miskanty i hortki pomiędzy brzozami. A przed dasz rozchodniki, czy te tujki okrągłe z jeżówkami... czy co tam masz, bo już zapomniałam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 09:11, 15 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szacunek. Praca wre!
Brzozy wypiją wodę i hortkom niewiele co zostanie. Ale może zdążą się porządnie ukorzenić zanim brzozy będą im zabierać wszystko Ale hortki urosną szybciej niż brzozy, więc pierwsze 3 lata nie bedzie brzóz widać zza hortek wcale. Ta rabata musi mieć jednak ze 3 metry szerokości, żeby to miało sens, a chyba nie ma? Chyba że posadzisz hortki między brzozy?

Wstawiłam u siebie jeżówy od Cię! Nie-dziękuję!
____________________
Mój nowy ogródek
makadamia 09:36, 15 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oj, widzę, że muszę trzymać rękę na pulsie

Asiu, wspominałaś, że przy domu chcesz miejsce na stolik i krzesełko - myślę, że pomysł Juzi jest bardzo fajny. Dokładam jeszcze jedną wersję do przemyślenia:


Odnośnie głębokości rabat, to z nimi jest jak z pokojem - dopóki stoi pusty, to wydaje się taaki wielki. A jak zaczynasz wstawiać meble, to okazuje się, że poza łóżkiem i szafą nic się nie mieści.

Mam taką propozycję: narysuj dokładnie tą jedną rabatę, którą już przekopałaś. Naniesiemy na nią wymiary roślin i zaraz się okaże, co się tam zmieści.

Drugi powód, który może być powodem niechęci do głębokich rabat jest to, że - z tego co widzę - na razie sadzisz same byliny i trawy. A w naszych domowo-ogrodowych warunkach krzewy są jednak potrzebne, żeby przez połowę roku ogród nie ział pustką i smutkiem. A krzewy niestety potrzebują dużo miejsca.

Na razie cieszysz się kolorowymi kwiatkami, ale obawiam się, że przyjdzie moment, kiedy zapragniesz mieć w ogrodzie trochę więcej struktury i wtedy klops, bo rabaty za małe. U mnie klops pojawił się już w pierwszym roku po założeniu rabat.

Ps.: gdzie Ty masz rabatę o głębokości 4m? Na planie takiej nie widzę
I gdzie chcesz sadzić brzozy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:38, 15 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja ogólnie nie jestem pewna, czy sadzenie brzóz w glinie to dobry pomysł. One niby dużo piją, ale rosną na glebach piaszczystych. Są wręcz określane jako rośliny ruderalne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 09:54, 15 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
w planowaniu nie pomogę bo nie umiem, ale przekrój gleby -ufff
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies