Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

gosika67 12:04, 18 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Asiu czytam o jeżówkach, w tym roku zebrałam nasiona i zrobię jak mówisz. Jeżówki w lutym gdzie wysiewałaś?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
deszczowymaj 12:07, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Agapanty?


Wygląda na to że tak
Niesamowite
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mary 12:07, 18 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Witaj Asiu,

Przeczytałam, że masz hortensje Magical Moonlight. Ciekawa jestem jak teraz wyglądają. Czy pozostają białe czy łapią róż?

Czytałam o walce z byłym szambem i jego zasypywaniu. Ponieważ mam duże doświadczenie z wyrzucaniem śmieci z działki i zasypywaniem dziur po takich śmieciach to powtórzę to co dziewczyny już napisały. Zasypywałam takie głębiokie doły ziemią. Po kilku latach ziemia osiadła i nasadzenia muszę poprawiać. Tej wiosny podnosiłam poziom żywopłotu wykorzystując własny kompost. Jak patrzę na to jesienią to wydaje mi się, że nadal podniosłam za mało. Przy takich dużych dziurach ten proces osiadania bardzo długo trwa nawet gdy do zasypania była użyta ziemia. Kompost osiądzie jeszcze bardziej.
Albo trzeba się wstrzymać z nasadzeniami albo posadzić byliny/trawy z założeniem, że za dwa lata wykopiesz je i posadzisz jeszcze raz.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
deszczowymaj 12:11, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
gosika67 napisał(a)
Asiu czytam o jeżówkach, w tym roku zebrałam nasiona i zrobię jak mówisz. Jeżówki w lutym gdzie wysiewałaś?


Tak naprawdę to wysiałam je już w styczniu (do wielodoniczek) .Wystawiłam na zewnątrz na 2-3 tygodnie w lutym zabrałam do domu na parapet po tygodniu pojawiły się pierwsze wschody w kwietniu do gruntu .
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:16, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mary napisał(a)
Witaj Asiu,

Przeczytałam, że masz hortensje Magical Moonlight. Ciekawa jestem jak teraz wyglądają. Czy pozostają białe czy łapią róż?

Czytałam o walce z byłym szambem i jego zasypywaniu. Ponieważ mam duże doświadczenie z wyrzucaniem śmieci z działki i zasypywaniem dziur po takich śmieciach to powtórzę to co dziewczyny już napisały. Zasypywałam takie głębiokie doły ziemią. Po kilku latach ziemia osiadła i nasadzenia muszę poprawiać. Tej wiosny podnosiłam poziom żywopłotu wykorzystując własny kompost. Jak patrzę na to jesienią to wydaje mi się, że nadal podniosłam za mało. Przy takich dużych dziurach ten proces osiadania bardzo długo trwa nawet gdy do zasypania była użyta ziemia. Kompost osiądzie jeszcze bardziej.
Albo trzeba się wstrzymać z nasadzeniami albo posadzić byliny/trawy z założeniem, że za dwa lata wykopiesz je i posadzisz jeszcze raz.


Magical Moonlight jest jedną z nielicznych odmian która jesienią nie przebarwia się na róż W tej chwili jest kremowa i kwiat pomału będzie poprostu zasychał . Za chwilkę wyskocze i pstrykne fotkę tylko niech przestanie padać

Dziękuję za cenne wskazówki dotyczące dziury jeszcze nie mam pojęcia co tam posadze ..ale chyba będą to właśnie jednoroczne albo tak jak piszesz trawy lub byliny
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:26, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wczoraj poplając się w błocie wykopałam krzak porzeczki i kilka krzaczków malin .. I oczywiście w to miejsce musiałam szybciutko coś posadzić
Trafiła tam krzewuszka ..dorodny krzak bardzo mi się podoba ..wygląda jak rasowy dereń
Tu po lewej stronie

..przy okazji widać dziure kompostową

Chciałam dzisiaj zabrać stamtąd resztę malin ale ulewny deszcz pokrzyżował mi plany

Piękny prawda ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:48, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Zrobiłam zdjęcie Magical Moonlight ..i co widzą moje oczy
One mają róż ..a nigdy wcześniej nie miały
Nie mam pojęcia co na to wpłynęło ..moze po przesadzeniu i zmianie podłoża ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 13:19, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mary 14:00, 18 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
deszczowymaj napisał(a)
Zrobiłam zdjęcie Magical Moonlight ..i co widzą moje oczy
One mają róż ..a nigdy wcześniej nie miały
Nie mam pojęcia co na to wpłynęło ..moze po przesadzeniu i zmianie podłoża ?

A to psikus. Niewiele tego różu, ale jednak.
No to nadal nie wiem czy zamiast Limelight posadzić Magical Moonlight. ehh...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
sylwia_slomc... 16:23, 18 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82127
Ładna ta krzewuszka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies