Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

Johanka77 16:42, 18 paź 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
deszczowymaj napisał(a)


Dwa lata temu wysiewałam jeżówki jak leci ,nasione zebrane z ogrodu kilka kupionych ..nie liczyłam na to ,że wszystkie mi wzejdą a wschody były obfite i nagle stałam się posiadaczką ponad 100 jeżówek
Prawie wszystkie kwitły w tym samym roku ,ponieważ wysiewałam je bardzo wczesnie (początek lutego) i większość oczywiście kwitła na różowo .
Znalazło się jednak kilka ciekawych kolorów ..takich jak malinowa czerwień pomarańcz i łosoś.

A teraz już nie będę wysiewać na taką skalę Zbieram nasiona tylko z odmian o pełnych kwiatach (tylko nieliczne mają nasiona) no i eksperymentalnie będę wysiewać Oczywiście liczę na ciekawe efekty
bo gdy zwykłe jeżówki raczej nie powtarzają cech matecznych ..to przy odmianach pełnych sprawa ma się troszkę inaczej potrafią powtórzyć cechy lub poprostu wychodzą piękne niepowtarzalne kwiaty ..wiec myślę że warto próbować.

A czy rozsadzam jeżówki ? Tak ..odmiany pełne co 2-3 lata ..wykopuje wiosną karpę ,kroje nożem na kilka kawałków i w ten sposób mam kilka sadzonek więcej a i one po takim dzieleniu lepiej rosną i kwitną . Oczywiście nie wszystkie odmiany wymagają tak (częstego) dzielenia.Ja dziele wtedy gdy widzę że liście i kwiaty są coraz mniejsze i niższe .


To się rozpisałam a miało być krótko
Pozdrówka


Kurczę, Asiula! To Ty jeżówkowa czarownica jesteś!

Ja dziś zaczęłam wycinać byliny, ale mnie deszcz przegonił
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
deszczowymaj 16:49, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mary napisał(a)

A to psikus. Niewiele tego różu, ale jednak.
No to nadal nie wiem czy zamiast Limelight posadzić Magical Moonlight. ehh...


Widziałam że masz już Limelight one są zdecydowanie bardziej sztywne ..Magical lubi po deszczu leżeć ,więc dobrze jest ją podwiązać (ale im starsza tym sztywniejsza) .. myślę że warto ją mieć , ma przepiękne wielgachne kwiatostany , cudna jest więc polecam ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 16:50, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładna ta krzewuszka


Ja jestem w niej zakochana ale zdjęcie chyba jednak nie oddaje jej urody
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 16:54, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Johanka77 napisał(a)


Kurczę, Asiula! To Ty jeżówkowa czarownica jesteś!

Ja dziś zaczęłam wycinać byliny, ale mnie deszcz przegonił




też miałam dzisiaj w planach powycinać trochę bylin, przesadzić resztę malin ...ale niestety i mnie deszcz wygonił

ale doszły mnie słuchy ,że w przyszłym tygodniu ma być cieplej i co ważne bezdeszczowo ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
greg66 18:13, 18 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Asiu w gruncie, w zeszłym roku był jeden w tym miał pięć kwiatów

____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Roocika 20:57, 18 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajna ta krzewuszka, widzialam ja na żywo to odmiana variegata
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ania111 21:39, 18 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
deszczowymaj napisał(a)
Wczoraj poplając się w błocie wykopałam krzak porzeczki i kilka krzaczków malin .. I oczywiście w to miejsce musiałam szybciutko coś posadzić
Trafiła tam krzewuszka ..dorodny krzak bardzo mi się podoba ..wygląda jak rasowy dereń
Tu po lewej stronie

..przy okazji widać dziure kompostową

Chciałam dzisiaj zabrać stamtąd resztę malin ale ulewny deszcz pokrzyżował mi plany

Piękny prawda ?


Asiu ,
Pięknie Ci to wyszło
A dereń to już taki okazały
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 22:14, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Co to znaczy u ciebie "odmiana pełna jeżówki" przypuszczam, ale chce się upewnić.

Niestety byłam wczoraj na działce kwiaty jezowki kismet intense Orange pokiereszowane,ale płatki raczej bardziej pomarańczowe niż malinowe.

Zebrałam nasiona bonbon - motyle je obskakiwaly może coś wyjdzie z wysiewu.
Eksperymentować trzeba..

Hortensja Megic jest piękna szczególnie jej początki kwitnienia ta delikatna zieleń seledyn przechodzący w kolor bieli. Ma bardzo duże kwiaty nawet do 40 cm jak popada to każda łodyga pod takim ciężarem się pokłada. Wystarczy ją otrząsnąć i wraca na swoje miejsce.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 23:16, 18 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Dawno u Ciebie nie byłam...a tu tyyyle zmian, Ogród wypiękniał od tamtego czasu co tu zaglądałam...Rośliny rozrosły się, no ale jak ma być inaczej skoro podchodzisz do nich z sercem. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Waclaw 00:10, 19 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7177
deszczowymaj napisał(a)




A czy rozsadzam jeżówki ? Tak ..odmiany pełne co 2-3 lata ..wykopuje wiosną karpę ,kroje nożem na kilka kawałków i w ten sposób mam kilka sadzonek więcej a i one po takim dzieleniu lepiej rosną i kwitną . Oczywiście nie wszystkie odmiany wymagają tak (częstego) dzielenia.Ja dziele wtedy gdy widzę że liście i kwiaty są coraz mniejsze i niższe .


Dobra rada. Skorzystam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies