Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 19:51, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Coraz więcej roślin kwitnie.

Brunnery




Kukliki






Pierwsze iryski

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:54, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Tulipany





Pojawiają się pąki na różach i liliowcach.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:58, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pięknie kwitną drzewa owocowe. W tym roku będzie dużo owców

Wisienka




agrest i porzeczka maja już widoczne owoce





Kwitną truskawki

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:02, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pomidorki, por, ogórki, papryka już hartują się na dworze.





Na koniec marchewkowy eksperyment.

W tym roku tylko 30 sztuk na próbę. Już w miejscu docelowym. Obok posadzona cebula.
W tym roku grządki mam w kastrach.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 21:43, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Jak posadzisz pierwszy raz paprykę będziesz sądziła następne lata.
Ja w zeszłym roku posadziłam ok 15 sadzonek. Miałam klęskę urodzaju. Krzaki oblepione kwiatami a później owocami. Pierwszy kwiat trzeba odciąć aby następne mogły się rozrastać.
Przeczytaj trochę o uprawie.
Jedliśmy żółte czerwone jeszcze niektóre nie dojrzałe zielone.
Co swoje to swoje.
Posadz między papryki np oregano, kocimiętkę, macierzankę chodzi o to aby bzyki zapukały bo na tych krzakach ich jest najwięcej.

Mi w tym roku nasiona nie powschodziły wszystkie, ale sąsiadka ma duzo krzaczków więc będę miała.

U mnie też truskawki kwitną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 22:26, 12 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4234
Kasty coraz modniejsze. Jak brak miejsca w ogrodzie na warzywka to kasty idealne

W tym roku wszystko tak szybko się obudziło że teraz żałuję że pomidorów z miesiąc wcześniej nie wysiałam . Twoje już w sam raz do foliami
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ewsyg 22:41, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElzbietaFranka napisał(a)
Jak posadzisz pierwszy raz paprykę będziesz sądziła następne lata.
Ja w zeszłym roku posadziłam ok 15 sadzonek. Miałam klęskę urodzaju. Krzaki oblepione kwiatami a później owocami. Pierwszy kwiat trzeba odciąć aby następne mogły się rozrastać.
Przeczytaj trochę o uprawie.
Jedliśmy żółte czerwone jeszcze niektóre nie dojrzałe zielone.
Co swoje to swoje.
Posadz między papryki np oregano, kocimiętkę, macierzankę chodzi o to aby bzyki zapukały bo na tych krzakach ich jest najwięcej.

Mi w tym roku nasiona nie powschodziły wszystkie, ale sąsiadka ma duzo krzaczków więc będę miała.

U mnie też truskawki kwitną.


Elu, wstyd się przyznać, ale paprykę będę uprawiała pierwszy rok i faktycznie muszę poczytać co z nią robić. Póki co stoi na dworze i widzę, że słoneczko zaczyna przypalać jej liście. Muszę pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem, jakąś osłoną.
Czytałam, że papryka nie lubi tłoku. Póki co posiałam do tych samych donic aksamitki.

Będzie w tym roku dużo owoców. Dzisiaj podglądałam drzewa owocowe i widzę, że czereśnie, śliwy, brzoskwinie, wiśnie zawiązały mnóstwo owoców. Oby nie było przymrozków. Prognozy długoterminowe u mnie pokazuję, ze nie będzie. zastanawiam się, czy posadzić już ogórki do gruntu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:45, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Makao napisał(a)
Kasty coraz modniejsze. Jak brak miejsca w ogrodzie na warzywka to kasty idealne

W tym roku wszystko tak szybko się obudziło że teraz żałuję że pomidorów z miesiąc wcześniej nie wysiałam . Twoje już w sam raz do foliami


Aniu, ja mam mały ogród i kastry chyba są dość dobrym rozwiązaniem. w tamtym roku robiłam w nich kompost. Ja pomidory siałam w marcu, ale szybko wzeszły. pikowałam je do ziemi ogrodniczej z dodatkiem dolomitu, rozkruszonego obornika granulowanego i Astvitu. Faktycznie ładnie rosną. Niestety nie mam szklarni i będą rosły na dworze w donicach.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LIDKA 08:26, 13 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7239
Ewa
Sporo masz kwiatków już.

Melduje że moja giardina ładnie ruszyła. Zostawiłam jej 4 pędy i przypiełam do pergoli. Ma sporo krótkopędów.

Mam tylko 2 m2 ziemi w skrzynkach pod warzywa.
Więc mam też donice. Będzie w nich 12 pomidorków i 4 są z truskawkami.

Ciekawe czy korowanie rabat chroni przed ślimakami bo u mnie są jakieś pojedyńcze sztuki.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
GorAna 08:36, 13 kwi 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
ewsyg napisał(a)


Pojawiają się pąki na różach i liliowcach.




Pąki na różach i liliowcach, szok☺️
To chyba mieszkamy na różnych biegunach☺️
Pozdrawiam Ewo
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies