Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

vita 08:58, 14 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Też jestem zdziwiona, że tak wcześnie liliowce i róże szykują się do kwitnienia
Wspaniałe kwitnienie drzew owocowych i nie tylko. Zapowiedź murków, tyle rozsad.
Ja do granulek przekonałam się dopiero w zeszłym roku, sypię bardzo oszczędnie, i tylko w miejscach gdzie dostrzegę żerowanie. Czasami za późno, he he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Basieksp 09:29, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10286
Kwitnące owocwe są też piękną ozdobą U nas zaczynają, a w przyszłym tygodniu jakieś delikatnie przymrozki mają być, oby kwiaty nie zmarzły. Ale prognozy mogą się nie sprawdzić i tego się trzymam ja też mam kasty budowlane. W dwóch mam posadzone zioła, moje stoją na dość dużym słońcu i latem szybko wysychają, muszę często podlewać, ale to chyba wina miejsca gdzie stoją.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 13:11, 14 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Papryki i część pomidorów uprawiam w kastrach budowlanych od lat. Za każdym razem plon jest bardzo duży, starcza dla nas, rodziny i znajomych
Nie wiem jakie masz odmiany, ale z moimi paprykami nic nie robię prócz podlewania gnojówkami. Wyższe odmiany dodatkowo panlikuję, bo się uginają pod ilością owoców.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 19:28, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
LIDKA napisał(a)
Ewa
Sporo masz kwiatków już.

Melduje że moja giardina ładnie ruszyła. Zostawiłam jej 4 pędy i przypiełam do pergoli. Ma sporo krótkopędów.

Mam tylko 2 m2 ziemi w skrzynkach pod warzywa.
Więc mam też donice. Będzie w nich 12 pomidorków i 4 są z truskawkami.

Ciekawe czy korowanie rabat chroni przed ślimakami bo u mnie są jakieś pojedyncze sztuki.




Lidzia, większość moich róż po przedwiośniu wyglądają tragicznie.
Oto Giardina i zastanawiam się, czy ją już wykopać, czy pozostawić i przekonać się, czy może robić za różę rabatową.



A tutaj inna róża, ta idzie do wykopania.



Coś tam odrasta, ale mam takich róż kilka i nie chce mi się walczyć z przyrodą, bo i tak z nią nie wygram.



Albo takie marnociny



Jeżeli chodzi o warzywa, to mnie najbardziej zależy na fasolce szparagowej. Mam trochę kastr i zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Sadzonek pomidorów naliczyłam 25 sztuk, ale różne odmiany.

Lidziu, jak rabaty ściółkowałam korą, to wtedy nie było tyle ślimaków.nie bardzo wiem, czy to je powstrzyma. Myślę, że możesz pozakładać bary piwne
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:39, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pokażę Wam co słychać w moich barach piwnych dla ślimaków. Takiego ruchu to ja się nie spodziewałam. Zakładam następne, będzie cała sieć "Barów Piwnych u Ewusi" Zapraszam wszystkie ślimaki, wstęp wolny, każdy pije do woli

Teraz na poważnie. Tam gdzie wkopałam słoiki z piwem, na roślinach są pojedyncze sztuki, a tam, gdzie ich nie ma plaga ślimaków zwłaszcza na liliowcach i irysach.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:51, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Eksperyment z zeolitem w oczku wodnym, póki co uważam za udany. Brak nowych glonów, a stare brązowieją.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:59, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
GorAna napisał(a)

Pąki na różach i liliowcach, szok☺️
To chyba mieszkamy na różnych biegunach☺️
Pozdrawiam Ewo


Aniu, to jeszcze dorzucę

Poziomki



Czereśnie





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:06, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
vita napisał(a)
Też jestem zdziwiona, że tak wcześnie liliowce i róże szykują się do kwitnienia
Wspaniałe kwitnienie drzew owocowych i nie tylko. Zapowiedź murków, tyle rozsad.
Ja do granulek przekonałam się dopiero w zeszłym roku, sypię bardzo oszczędnie, i tylko w miejscach gdzie dostrzegę żerowanie. Czasami za późno, he he


Wiktorio ja też jestem zaskoczona tegoroczną przyrodą.
Drzewa owocowe mają ogrom kwitów i prawie w każdym widzę zawiązane owoce. Oczywiście w tej dolnej części drzew Oby przymrozki tego nie uszkodziły.





Ja jednak nie kupuję granulek, wkopię więcej słoików z piwem.

Dołączyły do tego spektaklu jabłonie, jest pięknie.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:20, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Basieksp napisał(a)
Kwitnące owocwe są też piękną ozdobą U nas zaczynają, a w przyszłym tygodniu jakieś delikatnie przymrozki mają być, oby kwiaty nie zmarzły. Ale prognozy mogą się nie sprawdzić i tego się trzymam ja też mam kasty budowlane. W dwóch mam posadzone zioła, moje stoją na dość dużym słońcu i latem szybko wysychają, muszę często podlewać, ale to chyba wina miejsca gdzie stoją.


U nas raczej już przekwitają czereśnie, śliwy, brzoskwinie, zaczynają jabłonie. Lubię ten czas.

Cieszę się, że nie jestem osamotniona w kwestii kastr budowlanych. Kastry mają tą zaletę, że można je przemieszczać. Też mam nadzieję, że nie będzie przymrozków, ale w razie czego naszykuję agrowłókninę



borówki amerykańskie



róża Dinky



Jesienią posadziłam kilka nowych odmian czosnków i ciekawa jestem jakie będą.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:21, 14 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
antracyt napisał(a)
Papryki i część pomidorów uprawiam w kastrach budowlanych od lat. Za każdym razem plon jest bardzo duży, starcza dla nas, rodziny i znajomych
Nie wiem jakie masz odmiany, ale z moimi paprykami nic nie robię prócz podlewania gnojówkami. Wyższe odmiany dodatkowo panlikuję, bo się uginają pod ilością owoców.


Zuzia, to bardzo pozytywne wiadomości.

Mam paprykę Roberta, Ramiro i ze sklepu o kształcie pomidorowym i dużej ilości miąższu.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies