Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 10:39, 24 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Z moimi 9 sztukami wyglądam przy Was jak uboga krewna


rozpoczęłam hodowlę marchewki w wytłoczkach po jajkach

Umieściłam w mojej cieplarce nasiona marchwi





Część już ma kiełki, więc umieściłam je w wytłoczce po jajkach. Póki zapełniony jest jeden rządek.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:49, 24 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U mnie właśnie pada śnieg

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anda 11:09, 24 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
vita 14:30, 24 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Nie, no śnieg?! Ciekawa metoda na siew marchewki, też gdzieś podpatrzyłam, ale teraz czasu mi brakuje na tego typu zabawy. Faza na truskawki trwa, jak czytam Mam i ja, jedna odmiana w gruncie niestety mi wypadła.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Napia 20:33, 26 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Rojodziejowa napisał(a)


Ja mam po tacie zakupy hurtowe w ustawieniach domyślnych Truskawek zamówiłam więc 80.


Będzie truskawkowe pole Hurtowe zakupy też są moją słabością

Moje supertunie przetrzymywane całą zimę na sadzonki, niestety nie przetrwały tego okresu. Na wszelki wypadek zamówiłam kilka innego koloru i gdy przyjdą, będę rozmnażać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
nicol21 23:10, 27 mar 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Dalie w donicach daja sobie swietnie rade. Choc w upaly trzeba nawet i 2x dziennie podlewac. Ale spoko - latwo zauwazyc po stanie lisci
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ewsyg 18:40, 04 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
vita napisał(a)
Nie, no śnieg?! Ciekawa metoda na siew marchewki, też gdzieś podpatrzyłam, ale teraz czasu mi brakuje na tego typu zabawy. Faza na truskawki trwa, jak czytam Mam i ja, jedna odmiana w gruncie niestety mi wypadła.


Wiktorio, myślałam, że truskawki to żelazne rośliny. Zaskoczona jestem tym co napisałaś. U mnie nigdy nie wypadły, mnożyły się jak szalone.

Marchewka niedługo pójdzie do gruntu. Zastanawiam się, czy powinnam ją wcześniej zahartować?



to samo zrobiłam z pietruszką, ale ona jest jeszcze malutka.



Pomidorki popikowane, chyba zacznę je hartować.





Papryka w docelowych doniczkach grzeje się w domu. Paprykę uprawiam pierwszy raz.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:47, 04 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Napia napisał(a)


Będzie truskawkowe pole Hurtowe zakupy też są moją słabością

Moje supertunie przetrzymywane całą zimę na sadzonki, niestety nie przetrwały tego okresu. Na wszelki wypadek zamówiłam kilka innego koloru i gdy przyjdą, będę rozmnażać


Aga, to nie u mnie, ja mam skromnie kilka sztuk na próbę.









Pierwsze tulipanki

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
nicol21 napisał(a)
Dalie w donicach daja sobie swietnie rade. Choc w upaly trzeba nawet i 2x dziennie podlewac. Ale spoko - latwo zauwazyc po stanie lisci


Póki co dalie są w domu i coś tam zaczynają ruszać. Zrobiłam tak jak poradziły mi koleżanki. Zmieniłam ziemię w woreczkach, stoją przy oknie i na dzień dzisiejszy 4 żyją

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bardzo cieszą mnie maliny w kastrach, przetrwały zimę i maja się dobrze. Już mi ślinka leci




Poziomki, które siałam w tamtym roku


Pierwszy kwiatek poziomki



Tegoroczny wysiew. U nas w tamtym roku sadzonki poziomek były dość drogie.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies