Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

paniprzyroda 21:26, 29 gru 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne liliowce, mam na nie coraz mniej słonecznego miejsca. Wstawiłam fotkę szafy, usunę, jak obejrzysz
____________________
Dwa ogrody
daszum 21:31, 29 gru 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ewa, dziękuję Ci bardzo za te informacje, chyba zdecyduję się na różę Pirouette.

Szukam róży kwitnącej przez cały sezon, tworzącej duży, gęsty krzew.
W poprzednim sezonie też szukałam takich róż i zdecydowałam się w końcu na 3 szt Rosario i 3 szt Rokoko. Po pierwszym sezonie jestem troszkę rozczarowana, szczególnie różą Rokoko, ponieważ nie było to stałe kwitnienie, a jedynie kwitnienie w 2 rzutach, pojawiła się też czarna plamistość.
Zobaczę co pokażą w następnym sezonie.

Mam róże piżmowe - 2 szt Bukavu i 7 szt Balerina. Bukavu musiałam przesadzić w trakcie sezonu i nie pokazały swoich możliwości, natomiast Baleriny posadzone wiosną rzeczywiście kwitły nieprzerwanie od lipca do późnej jesieni.

____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ewsyg 16:04, 30 gru 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
paniprzyroda napisał(a)
Śliczne liliowce, mam na nie coraz mniej słonecznego miejsca. Wstawiłam fotkę szafy, usunę, jak obejrzysz


Mariola, byłam i dziękuje za zdjęcie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:08, 30 gru 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
daszum napisał(a)
Ewa, dziękuję Ci bardzo za te informacje, chyba zdecyduję się na różę Pirouette.

Szukam róży kwitnącej przez cały sezon, tworzącej duży, gęsty krzew.
W poprzednim sezonie też szukałam takich róż i zdecydowałam się w końcu na 3 szt Rosario i 3 szt Rokoko. Po pierwszym sezonie jestem troszkę rozczarowana, szczególnie różą Rokoko, ponieważ nie było to stałe kwitnienie, a jedynie kwitnienie w 2 rzutach, pojawiła się też czarna plamistość.
Zobaczę co pokażą w następnym sezonie.

Mam róże piżmowe - 2 szt Bukavu i 7 szt Balerina. Bukavu musiałam przesadzić w trakcie sezonu i nie pokazały swoich możliwości, natomiast Baleriny posadzone wiosną rzeczywiście kwitły nieprzerwanie od lipca do późnej jesieni.



Skoro masz Baleriny to Pirette zachowuje się podobnie do nich.
Zrobiłam dzisiaj zdjęcie Piruette i widzę, że najstarsze pędy są już nieźle zdrewniałe. Ciekawa jestem, czy wytrzymałyby bez podpór. Te wiotkie chyba wiosną wytnę



Ja obecnie też zastanawiam się nad zakupem nowych róż. Już nawet kilka mam w koszyku, ale chcę jeszcze przemyśleć co i jak. Mam do zagospodarowania kawałek terenu za domem i tam na pewno będą róże. W głowie powstał wstępny plan Oczywiście będzie sporo róż

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 17:18, 30 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ewsyg napisał(a)


Nie ma za co, to czysta przyjemność pokazywać rośliny.
No właśnie, wciąż szkółkarze kuszą nowymi odmianami. Ja przeglądam ofertę róż bardzo róża jestem







Big Smile


Masz sporo różnych liliowców.
Wszystkie przepiękne.
Ja też je bardzo lubię i mam ich sporo.
Życzę zdrówka, radości i wszystkiego co dobre w Nowym Roku!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
daszum 18:44, 30 gru 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ewa, ile lat ma Twoja róża Pirouette i jaką ma teraz wysokość? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że pędów na wiosnę nie przycinasz?
Przeczytałam, że można ją prowadzić jako dużą różę krzaczastą, więc chyba spróbuję. Miejsce jest eksponowane i stąd moje dylematy
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
nicol21 11:31, 01 sty 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Bardzo fajny ogród, kolekcja róż i jeżówek imponująca. Masz kilka tych które mi się bardzo podobają, moja nr 1 Eden Rose - ja prowadzę w słup bo ogródek malutki mam.
JC - uwielbiam za zapach i kolor.
B.Parfait widziałam w ogrodzie pokazowym i chyba kiedyś się na niego skuszę.

z zapachowych jest jeszcze super fajna Gertrude Jekyll, choć kolce ma ogromne. Tą prowadzę na ogrodzeniu i po rozciągnięciu w poprzek dała piękne kwiaty.

Mam jeszcze parę innych, które też lubię, ale do Twojej kolekcji mi bardzo daleko jest.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
daszum 22:44, 01 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ewa dziękuję za odpowiedź u mnie


____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
greg66 12:32, 02 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ewo wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku
I jak najwięcej zdjęć poproszę z Twojego pięknego ogrodu.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ewsyg 16:19, 02 sty 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego roku i dużo zdrowych roślin

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies