Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy Kalejdoskop

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy Kalejdoskop

Agatorek 08:41, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Cześć Darku
Kolorowy zawrót głowy w Twoim ogrodzie . Piękne miejsce udało Ci się stworzyć. Bardzo spodobała mi się pergola z różami .

Psiaczki cudne

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 09:19, 13 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Działasz na pełnych obrotach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 11:12, 13 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Działasz pełną parą Plan ambitny, aby do świąt wszystko zrobić, trzymam kciuki.
Piesy śliczne.
Irga fajnie zda tam egzamin.
mahonia łatwa w uprawie, sieje się, rozłazi korzeniami, więc się przyjmie. Uwielbiam ją za wszystko.
Czyli zaraz szał bratkowy pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ogrodowy_Kal... 06:15, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Agatorek napisał(a)
Cześć Darku
Kolorowy zawrót głowy w Twoim ogrodzie . Piękne miejsce udało Ci się stworzyć. Bardzo spodobała mi się pergola z różami .

Psiaczki cudne

Pozdrawiam

Cześć Rzeczywiście fergola fajnie prezentuje się, zwłaszcza patrząc na nią z tarasu. W tym roku powstaną na wiosnę obeliski do powojników, lubię pnące rośliny
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 06:16, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
sylwia_slomczewska napisał(a)
Działasz na pełnych obrotach

Wy wiecie bardzo dobrze ile tego jest do zrobienia Ale satysfakcja pozostaje w serduchu jak się podoba innym, a zwłaszcza sobie.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 06:18, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Milka napisał(a)
Działasz pełną parą Plan ambitny, aby do świąt wszystko zrobić, trzymam kciuki.
Piesy śliczne.
Irga fajnie zda tam egzamin.
mahonia łatwa w uprawie, sieje się, rozłazi korzeniami, więc się przyjmie. Uwielbiam ją za wszystko.
Czyli zaraz szał bratkowy pozdrawiam

Z pierwszymi nie wytrzymałem i trochę dostały popalić od kilku dni na minusie w nocy ale teraz mam nadzieję że już będzie lepiej. Bratki wytrzymają. Jestem co raz bardziej zauroczony miniaturowymi. Są piękne i bardziej wytrzymałe.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 06:20, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Wczoraj po rannym słoneczku zaczęło tak wiać, że nie dało się nic zrobić. Dzięki temu prace domowe poszły do przodu
Ale dojrzałem pierwsze krokusy
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 06:29, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Nie wiem jakie macie Wy doświadczenie z daliami. Ja pierwszego roku sadziłem wprost do gruntu i niestety na rabatach z dużymi bylinami się to nie sprawdziło, dalie zostały zagłuszone.
W zeszłym roku pędziłem w donicach i wysadzałem do ogrodu jak miały już ok. 50 cm, rosły super i pięknie kwitły.
Myślę że rosnące osobno bezpośrednio w gruncie udałyby się, natomiast na rabatach bylinowych ja już sadził nie będę inaczej jak z donic.
Ponieważ ten sposób sadzenia się udał, a dalie mają niekwestionowany urok i piękno, więc będą nowe odmiany. To jedne z ostatnich zakupów.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
April 06:39, 14 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)



Niezwykle ciekawy rysunek na tych płatkach, nigdy takich nie widziałam
Co do dalii, to też podpędzam w domu i wysadzam z donic. Znacznie lepiej sobie radzą i przede wszystkim nie pożrą je ślimaki.
W zeszłym roku zrobiłam inaczej, wprost do gruntu i wszystko co ledwie wyrastało stawało się pokarmem dla ślimaków. Ocalała mi tylko jedna dalia, która dała radę zakwitnąć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Ogrodowy_Kal... 06:53, 14 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
April napisał(a)


Niezwykle ciekawy rysunek na tych płatkach, nigdy takich nie widziałam
Co do dalii, to też podpędzam w domu i wysadzam z donic. Znacznie lepiej sobie radzą i przede wszystkim nie pożrą je ślimaki.
W zeszłym roku zrobiłam inaczej, wprost do gruntu i wszystko co ledwie wyrastało stawało się pokarmem dla ślimaków. Ocalała mi tylko jedna dalia, która dała radę zakwitnąć.

Bratki kupione w Brico, włąśnie przez ten rysunek je kupiłem.
Masz rację co do ślimaków w 100%, ja już tracę cierpliwość do nich. W tym roku wycinając pierwsze trawy i porządkując liliowce już ich bardzo dużo zebrałem, a to tylko zapowiedź tego co będzie. Walka z wiatrakami? Mam nadzieję, że wygram
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies