Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy Kalejdoskop

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy Kalejdoskop

Milka 08:38, 14 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)

Z pierwszymi nie wytrzymałem i trochę dostały popalić od kilku dni na minusie w nocy ale teraz mam nadzieję że już będzie lepiej. Bratki wytrzymają. Jestem co raz bardziej zauroczony miniaturowymi. Są piękne i bardziej wytrzymałe.


Jeszcze mrozy w prognozach są, w nocy tak do -4.
Ja teraz tylko miniaturki braki lubię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:40, 14 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Nie wiem jakie macie Wy doświadczenie z daliami. Ja pierwszego roku sadziłem wprost do gruntu i niestety na rabatach z dużymi bylinami się to nie sprawdziło, dalie zostały zagłuszone.
W zeszłym roku pędziłem w donicach i wysadzałem do ogrodu jak miały już ok. 50 cm, rosły super i pięknie kwitły.
Myślę że rosnące osobno bezpośrednio w gruncie udałyby się, natomiast na rabatach bylinowych ja już sadził nie będę inaczej jak z donic.
Ponieważ ten sposób sadzenia się udał, a dalie mają niekwestionowany urok i piękno, więc będą nowe odmiany. To jedne z ostatnich zakupów.

I tu zakupy ja się trzymam, nic nie kupiłam, planuję tylko lilie.
Z daliami mam identyczne doświadczenie. Dumam, gdzie posadzić moje z przechowalni, bo ciasno na rabatach, chyba że buksy wywalę, to zrobi się miejsce.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mrokasia 14:09, 17 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Hej Darku, przyszłam do Ciebie od April . Obejrzałam wizytówkę - bardzo mi się podoba Twój ogród. Przeczytałam o Twoich wiosennych działaniach i wyszło mi, że Ty jakiś robocop jesteś, tyle pracy wykonanej a to dopiero połowa marca... Jednak co męska siła to męska siła .
Bardzo zainteresował mnie wątek psi - jak uczyłeś swoje psy, by wiedziały gdzie mogą biegać a gdzie nie? Zakładam, że nie buszują w rabatach? Ja jestem świeżo upieczoną właścicielką dwóch szczeniaków (małe kundelki), które biegają dosłownie wszędzie a że ogród młody to i rabaty pustawe więc nie ma fizycznych barier roślinnych.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ogrodowy_Kal... 16:58, 17 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Cześć Kasiu, dzięki za miłe słowa. U nas mamy podział taki że ogród to moje królestwo, natomiast dom to miejsce żony. Nikt nikomu się nie wtrąca
Jeśli chodzi o pieski to nie wyobrażam sobie życia bez nich. Z mojego doświadczenia wynika że jak mieliśmy pierwszą sukę było łatwiej nauczyć ją porządku i tego gdzie jest trawa. Na rabaty zakaz Ona wtedy chodziła za mną i tak jakoś po prostu wiedziała. Z drugą też jeszcze nie było źle, choć jak zostawały same na godzinę to już potrafiły w rabatę wskoczyć. Mało bo mało ale się zdażyło. Teraz mamy trzecią sukę, pół roku ma. Jest taka roztrzepana, czasem muszę ją wyzwać Jak już się wybiegają po trawie i nacieszą tym że je wygłaszczę to mogę zacząć dopiero prace. Są zazdrosne o siebie i każda chce być pogłaskana pierwsza, więc od rabaty trzeba się oddalić bo z tego skakania obok mnie zadeptałyby wszystko One też więcej się bawią teraz razem i widzę że wtedy potrafią się zapomnieć W kazdym bądź razie wypuszczane są codzienne przez cały czas jak jesteśmy na działce. No i nie da się ich zatrzymać jak nasz kot się pojawi, wtedy zabawa w gonito, na szczęście kot wskakuje od razu na belkę na tarasie , a jak drogą ktoś biegnie to mają ścieżkę wydeptaną tylko w jednym miejscu przez skalniak. Na to im pozwoliłem bo dzięki temu tylko w tym miejscu jest ich ciąg komunikacyjny Nauka przychodzi z czasem ale bez nich ogród byłby pusty. Powodzenia w nauce z Twoimi pupilami.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
mrokasia 09:31, 18 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Darku, bardzo dziękuję za opisanie Twoich doświadczeń . Zapanowanie nad jednym psem z pewnością jest łatwiejsze, przy dwóch czy więcej jest trudniej. Ale robim co możem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 21:33, 18 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Darku, też przyszłam od April (pozdrawiam Kasiu), absolutnie zachwyciłam się Twoim ogrodem! I też z ciekawością czytam o psiakach, bo za tydzień odbieram mojego pierwszego w życiu psa - wyżła węgierskiego, więc podobna rasa do Twojej
No co tu dużo pisać -ogród dech zapiera!
A jestem jeszcze ciekawa, jakie jabłonki masz posadzone u siebie, bo miesiąc temu wsadziłam moje dwie pierwsze jabłonie i bardzo jestem ciekawa Twoich wyborów.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Karllo 11:59, 21 mar 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Powiedz mi, co to za piękne, wysokie trawy powyżej 2,5 metrów z tymi piuropuszami w ogrodzie masz? Czy to są jakieś odmiany miskantów? ogród naprawdę piękny, z tego co widziałem na zdjęciach, nawet zimą bardzo mnie zachwycił.

Ja także uprawiam dalie w ogrodzie, ale sadze dopiero końcem kwietnia, po wszystkich przymrozkach w karpach nieotrzepanych z ziemi z tamtego roku, gdyż te bez ziemi jakoś zaschły i nic z nich już nie było, a miałem bardzo dużo odmian różnorodnych dalii. To piękne kwiaty, ale potrzebują słońca i miejsca, ale kwitną az do listopada, jeśli nie ma mrozów.
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Ogrodowy_Kal... 11:56, 31 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Darku, też przyszłam od April (pozdrawiam Kasiu), absolutnie zachwyciłam się Twoim ogrodem! I też z ciekawością czytam o psiakach, bo za tydzień odbieram mojego pierwszego w życiu psa - wyżła węgierskiego, więc podobna rasa do Twojej
No co tu dużo pisać -ogród dech zapiera!
A jestem jeszcze ciekawa, jakie jabłonki masz posadzone u siebie, bo miesiąc temu wsadziłam moje dwie pierwsze jabłonie i bardzo jestem ciekawa Twoich wyborów.
Pozdrawiam serdecznie!

Hejka, dzięki. Nie będę się już powtarzał że wszelkie zwierzęta w domu mile widziane, bo każdy coś lubi. Oprócz ślimaków, brrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!! Budzą się już ale w tym roku będą ze mną miały jeszcze gorzej.
Jabłonie to: Piros; Jonagold; Malinowa; i tzw. Papierówka ale szczepiona więc duża nie rośnie, a nie mogę znaleźć nazwy.
Pozdrawiam
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 11:59, 31 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Karllo napisał(a)
Powiedz mi, co to za piękne, wysokie trawy powyżej 2,5 metrów z tymi piuropuszami w ogrodzie masz? Czy to są jakieś odmiany miskantów? ogród naprawdę piękny, z tego co widziałem na zdjęciach, nawet zimą bardzo mnie zachwycił.

Ja także uprawiam dalie w ogrodzie, ale sadze dopiero końcem kwietnia, po wszystkich przymrozkach w karpach nieotrzepanych z ziemi z tamtego roku, gdyż te bez ziemi jakoś zaschły i nic z nich już nie było, a miałem bardzo dużo odmian różnorodnych dalii. To piękne kwiaty, ale potrzebują słońca i miejsca, ale kwitną az do listopada, jeśli nie ma mrozów.

Dzięki Karol
Te trawy to miskanty. Największy przy bramie to Malepartus, mam też Adiago, Graziella oraz Zebrinus.
Warte polecenia, choć jak widzę większość miskantów czy trwa jest łatwa w uprawie.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 12:00, 31 mar 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty.
Zaczyna robić się i zielono i kolorowo, liczę że w święta zrobię nowe zdjęcia bo na razie brak czasu. A wszystko tak szybko rośnie
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies