Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Anda 09:34, 13 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33251
antracyt napisał(a)
Arboretum kórnickie to cudowna inspiracja, jak tylko zastanawiam się nad jakimś drzewem do ogrodu to wybieram się na długi spacer i oglądam jak będzie wyglądało za kilkanaście lat Jak będziesz odwiedzała rodowe strony to zapraszam na kawę


Dziekuje, chetnie skorzystam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 09:37, 13 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Witaj Zuza. Zawiesiłam oko na przepięknym okazie grujecznika.
A wiejskie kwieciste i kolorowe rabaty uwielbiam. U mnie na taką raczej szanse nikłe. Zapisuję się do śledzenia
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 09:52, 13 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Zuza . Witamy Cię serdecznie .
W planowaniu to ja Ci nie pomogę, sama dopiero zaczynam te zmagania , ale oferuję wsparcie i dobre słowo . Zazdroszczę przestrzeni i możliwości, już sobie wyobrażam, co tam się będzie działo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 09:58, 13 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11522
No proszę kolejna właścicielka ogrodu który po cichu podglądam Witaj Anulo.
Grujecznik wymarzony, kupiony zeszłej jesieni, mam nadzieję, że się zadomowi na dobre. W tym roku nie miał lekko, opadów u mnie można by policzyć na palcach obu rąk, podlewałam go regularnie, ale to porządnego deszczu nie zastąpi. Dla poprawienia mu warunków planuję w pobliżu stworzyć nieduże oczko wodne, czekam tylko aż na nową działkę przetransportowana zostanie przyczepa która zajmuje teraz jego miejsce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:02, 13 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11522
Cześć Asia Plany na zagospodarowanie są duuuże, mam wstępne rozmieszczenie całości, już to nawet sobie rozrysowałam, ale jak zaczęłam chodzić po ogrodzie wtykać patyki pokazujące co i gdzie, to okazało się, że osie widokowe zaczęły mi się psuć Na szczęście mam trochę czasu na myślenie i oczywiście liczę na Waszą pomoc
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zana 10:03, 13 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ha, ha ja też swego czasu byłam "cichą podglądaczką". A i do tej pory są wątki, które śledzę, ale nie piszę. Po prostu człek nie jest w stanie wszystkiego na forum ogarnąć.
Cieszę się, że do mnie zaglądasz
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
antracyt 12:02, 13 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11522
a to ostatnie w tym roku zdjęcia z ogrodu, potem nie było już co fotografować, zrobiło się buro i ponuro... myślę usilnie nad niedużymi iglakami, żeby o tej porze roku ogród wyglądał bardziej przyjaźnie



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasiek 16:21, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762



Witam sie i ja, chwalac i pieknie sie zaczynajacy ogrod, i te fotke rozy I mam nadzieje, na wiecej
____________________
Bawarka
antracyt 16:57, 13 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11522
Witam właścicielkę przepięknych powojników bardzo się cieszę, że mój młody ogród Ci się podoba, postaram się jeszcze jakieś zdjęcia powstawiać
Na początek nie do końca ogrodowo - oto Toto, mój pomocnik w walce z nornicami
i jego najlepszy kompan Sekret, kolejny sprzymierzeniec w tępieniu gryzoni... niestety ten przy okazji wyłapuje też ptaki i moje ukochane jaszczurki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:10, 13 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
To powiększenie działki daje spore możliwości.
Nie kusi Cię ograniczenie powierzchni trawnika? Bylinowe nasadzenia zyskują dodatkowy urok przy szerszych rabatach. Można wtedy stopniować wysokość nasadzeń.
Obsadzenia przy tarasie wyglądają uroczo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies