Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:09, 06 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Witaj Zawitko Grujecznik - wymarzyłam go sobie w ogrodzie jak tylko poczułam karmelowo-ciasteczkowy zapach trafił się w promocji zeszłej jesieni i teraz obserwuję, czy mu u nas dobrze, podlewam regularnie, bo deszczu u nas praktycznie nie było w tym roku. Mam nadzieję, że się zadomowi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:57, 06 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Plany, plany... na przyszły rok jeszcze w starym ogrodzie, ale uwzględniające już rozplanowanie na nowym.
Powiększenie rabat: różanej, frontowej i śmietnikowej (muszę jej nazwę zmienić, bo brzmi okropnie). Przesunięcie ogniska i dosadzenie bukszpanów. Rozmnożenie malin - właściwie same się rozmnoża, a w przyszłości przeprowadzę je na nową działkę. W ich miejscu powstanie jedno z przejść. Nie mogę się doczekać, kiedy przeniosę suszarkę do prania na nową część i przedłużę różaną aż do owocowych, a w miejscu obecnej furtki posadzę drugą świdośliwę. Do suszarki dołączy przyczepa stojąca koło drewutni a na jej miejscu powstanie cienista osłonięta od kompostownika żywopłotem cisowym zza którego wystawać będzie orzech - ale to jeszcze niestety nie w przyszłym roku. Te przyszłoroczne zaznaczyłam na niebiesko.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:09, 08 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Ogrodowisko pełne jest pięknych podsumowań roku, a u mnie w głowie szaleją pomysły na następne sezony - jak rozplanować nową część ogrodu. Czasu niby mam dużo, ale tak sobie myślę, że jak wstępny plan mi się wyklaruje, to skupię się na lepszym przygotowaniu ziemi w miejscach strategicznych, np w warzywniku. Pomysł na rozplanowanie terenu niby miałam, ale jak go rozrysowuję, to chyba nie bardzo mi się podoba. Marzyło mi się, że będę miała jakąś oś widokową ze starej części na sad, ale nie uwzględniłam, że przyszłościowa szklarenka (przyszłość to daleka, ale jednak) mi cały widok zasłoni.
To jest plan całości

a to nowa część z fragmentem starej

Mam też zagwostę z kątem do prac ogrodniczych. Obecna drewutnia stanie się moim domkiem ogrodnika, ale nie ma przy niej miejsca na zewnętrzny kącik do prac. Chociaż właściwie to jest, ale tam gdzie mógłby powstać wymyśliłam sobie już dawno temu rabatę cienista i nie mam ochoty zamieniać jej na kąt do pracy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:15, 09 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Myślałam usilnie i przyśniło mi się miejsce na kącik ogrodnika Takie to oczywiste - dziwne, że wcześniej na nie wpadłam. Obok winogron mam teraz taki przechowalnik wszystkich "przydasi", desek, palików, a to super miejsce na taki kącik. Zadaszony, zaciszny, blisko kompostownika i co najważniejsze będzie mógł powstać już w przyszłym roku Odkąd zaglądam na Ogrodowisko podziwiam takie miejsce do pracy w ogrodzie Miry z wątku "Ogrodowy spektakl trwa ..." i jeśli się nie obrazi wykorzystam pomysł na półki i stolik.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 11:15, 12 gru 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Hej Zuza, byłam już u Ciebie wcześniej ale zaglądałam z telefonu i nic nie napisałam. Musze przyznać, że po nazwie wątku spodziewałam się minimalistycznego, nowoczesnego ogrodu a tu takie zaskoczenie! Kolorowo, sielsko i z widokami na smaczną przyszłość . Będę zaglądać i towarzyszyć Ci w zagospodarowywaniu nowego terenu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:38, 12 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Witaj Kasiu zaglądaj i podpowiadaj!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElaS 23:31, 12 gru 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Plany na przyszłość. Słusznie.
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy"
____________________
Malwowy ogród
antracyt 17:44, 13 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Chwilowo odkładam ogrodowe rozmyślania na dalszy plan - wrócę do nich po świętach. Teraz w głowie mam pierniczki, kapustę z grzybami, sos grzybowy, ryby i kompot z suszu W tym roku rodzinna Wigilia jest u nas i każdy coś przywozi do jedzenia. Miszmasz smaków, stado dzieci i biegających między nimi psów. Będzie wesoło
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:48, 21 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567

Radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wszystkim życzę!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:27, 25 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Muszę się Wam pochwalić jakie wspaniałe prezenty znalazłam pod choinką
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies