Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 22:43, 21 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

Przeglądam forum a zwłaszcza Wasze ogrody no i jestem pełen podziwu pomysłów i aranżacji ogrodników - więc i ja skromną małą połać ogrodu dorzucę do tej całej gromadki. Sam ogródek jest bardzo, bardzo mały o kształcie trójkąta a ma wymiary zaledwie 25X25X35m. Tematycznie połać tę zagospodarowałem z powodu rozmiarów ogrodu do minimalistycznego ogrodu japońskiego ale uwierzcie mi - daleko jeszcze mi do ideału zaś sam ogród się jeszcze ciągle rozwija.
W tytule ogrodu jest herbaciarnia - no tak gdyż ona jest dla mnie takim epicentrum ogrodu zaś wzorce starałem się zaczerpnąć z japońskich herbaciarni Chashitsu. I tak zostało dla jednych to będzie zwykła altanka a dla mnie jest mym japońskim Chashitsu.
Nie ukrywam , że na tym forum mam faworytów oraz mistrzów-ogrodników od których wciąż się uczę i staram cierpliwie podpatrywać ich ogrody.

pozdrawiam

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gabriela 22:50, 21 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ogródek japoński z Japonii, czyli oryginał. Ciekawie się zapowiada.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bql3 23:07, 21 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Pani Gabrielo,

ta lokalizacja to raczej jako ciekawostka- wyjaśniam:

Mount Ibuki to góra w Japonii leżąca na granicy dwu prefektur Shiga i Gifu (co oznacza "Górę ogrodów") a obok tegoż szczytu jest świątynia buddyjska o nazwie Ibukisanji. Zaś u podnórza tejże góry z tą świątynią jest malutkie miasteczko o nazwie Ibuki - zaś IBUKI kojarzą się z japońskimi ogrodami.
I tak me Chashitsu oraz ogród w Polsce - ale serce i dusza należą do Japonii.

pozdrawiam

ps.
piękny jest Pani ogród i często tam zaglądam skrycie.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gabriela 23:13, 21 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie "paniujemy", jesteśmy tu na Ty.

Czyli się wyjaśniło, że tylko i aż dusza tkwi w Japonii.
Wstaw zdjęcia, proszę bo inaczej nas nie zapewnisz o swojej japońszczyźnie. Tu są sami niewierni Tomasze, co to jak nie zobaczą, to nie uwierzą.

Ps. cieszę się że ogród się podoba, choć kompletnie niejapoński.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
bql3 23:42, 21 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

Ok- wrzucam pierwsze fotki z sesji z poranną mgłą....


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 03:33, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj
Gratuluje pomysłu na oryginalny ogród A będzie żwirek, kamienie i klon japoński?
http://www.pinterest.com/pin/388857749046243420/
Napisz coś więcej o swoich planach i wizjach związanych z ogrodem
Pozdrawiam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
AgnieszkaW 08:44, 22 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, ogród ciekawie się zapowiada i choć to nie mój styl, to jednak bardzo cenię sobie indywidualnoć i konsekwencję stylistyczną. U Ciebie ją widać, a przez to ogród zapewne jest/będzie bardzo ciekawy i piękny. Pozdrawiam

Ps
Podaj imię, abyśmy mogli jakoś zwracać się do Ciebie (bo pisać za każdym razem bql3 to jakoś nie po drodze i niewygodne), no i uaktywnij podpis
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
bql3 09:57, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy-
klonik jest i sobie rośnie(fotka),a żwirek z czasem też będzie za co do kamieni to muszę trochę pomyśleć nad ich usytuowaniem.Dorzucam parę ujęć roślinek z tego lata:
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 10:21, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
AgnieszkaW-

dla Ciebie wyszukałem trochę fotek z moimi pomysłami z herbaciarni i myślę że Ci się spodobają i przypadną do gustu moje aranżacje związane z Chashitsu. Fotki są trochę historyczne bo nie zobaczysz na nich jeszcze mojej ostatniej pracy jaką wykonałem - a było to dodanie podłogi drewnianej czy też jak kto woli patio przy herbaciarni od wschodniej oraz południowej strony .Ale pokazują troszkę ujęć wewnątrz mego skromnego Chashitsu.
pozdrawiam
Jan

[img
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 10:44, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy-

Wiesz plany są i się kłębią w mej głowie ale o dwóch rzeczach mogę zapomnieć i wybić sobie z głowy a są to : oczko z wodą i mostek ale to ze względu na wymiary ogrodu. No choćbym chciał to nie upcham tego tutaj ale w przyszłości myślę o jakimś ciurkadełku no i co ważne dosadzę roślinki związane tematycznie w klimacie ogrodów japońskich - no plus jakieś dodatki podkreślające magię ogrodu japońskiego.
I tak sobie pomyślę że nie byłem ani w Japonii ani w żadnym ogrodzie japońskim w Polsce - ale to przez to że człowiek zaganiany i jakoś czasu nie ma zbyt wiele, więc urzeczywistniam tę namiastkę "japanese tea hause & garden" na tym skrawku ogrodu.
pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies