Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 20:56, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
olciamanolcia napisał(a)
Uwielbiam piwonie. Mój Dziadek miał na działce bordowe. Po prostu bajka … Twoje tez bajka


Taka ciemniejszą też mam, będę ją przesadzać, bo tam gdzie teraz rośnie ma trochę mało słońca i przez to słabiej kwitnie

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 21:13, 26 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Piekna ale te o których pisałam to wpadały w głębokie bordo. Moja sąsiadka ma białe o bardzo gęstych kwiatostanach jakby potrójne albo i poczwórne . Mam u siebie białe i jasno różowe . Liczę na ich kwitnienie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Basieksp 21:32, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Takiej mocno ciemnej nie mam, ta niby taka miała być ale jest jaśniejsza, kuszą mnie też piwonie drzewiaste, ale cały czas się zastanawiam ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
galgAsia 22:25, 26 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hej, wiosna u Ciebie też już daje znaki
Piwonie cudne. Ja posadziłam sobie moje 3 pierwsze - różową, ciemnoróżową i białą. Bardzo jestem ich ciekawa.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 22:41, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
galgAsia napisał(a)
Hej, wiosna u Ciebie też już daje znaki
Piwonie cudne. Ja posadziłam sobie moje 3 pierwsze - różową, ciemnoróżową i białą. Bardzo jestem ich ciekawa.


Ja lubię je też za zapach, chociaż dużo miejsca na rabacie zajmują, ale to nic jutro posypie im łupinki od jajek, mam ususzone, trochę je pokruszę, kusi mie użycie do tego moździerza, no ale łupinki? najprościej by było, ale chyba jakiś kamień do tego użyję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:45, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
W tym roku trochę nazbierałam sobie takich " odpadków " mam ususzonych sporo skoropek od jajek, skórki od bananów też ususzyłam, to pierwszy raz, i mam już sporo gnojówki właśnie ze skórek od bananów, a na warzywniku w kącie widziałm już tyci pokrzywy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:00, 26 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Basieksp napisał(a)


Pierwszą moją piwonię, tą różową, znalazłam u nas na działce jak ją kupiliśmy, rosła sobie w rogu, zarosnięta, dwa liście, przesadziłam ją i rośnie sobie w tym miejscu już kilka lat, jest największa


Znając siebie, to pewnie bym wyrwała „chwasta” . Jeszcze mam problemy z rozpoznawaniem roślin (jeśli np są małe lub nie kwitną).

Piwonie śliczne . Ta ciemnoróżowa jest super.
Mam u siebie jedną, trochę podobny kolor ma.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:14, 26 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6715
Piękne piwonie
W zeszłym roku kupiłam jedną, ale w maju przemarzła i nie kwitła. Dwie dostałam jesienią od sąsiadki, bardzo jestem ciekawa co będzie, kojarzą mi się z dzieciństwem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:26, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Agatorek napisał(a)


Znając siebie, to pewnie bym wyrwała „chwasta” . Jeszcze mam problemy z rozpoznawaniem roślin (jeśli np są małe lub nie kwitną).

Piwonie śliczne . Ta ciemnoróżowa jest super.
Mam u siebie jedną, trochę podobny kolor ma.


Aga ja te wszystkie " babcine " kwiaty bardzo lubię piwonie, dzika róża, jedna z nielicznych u mnie i te białe, pachnące narcyze musiały się u mnie znaleźść chociaż te narcyze pamiętam z ogrodu mojej mamy jak miała z nich obwódki na rabatach, a u mnie jeden dwa kwiatki raptem, one chyba mnie nie lubią zbytnio, a potrafią na nieużytkach rosnąć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:30, 26 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
A masz malwy i bez? To też „babcine” kwiatki (też je lubię, za ich sielskość i bezpretensjonalność )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies