Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 20:17, 20 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
hankaandrus_44 napisał(a)


Też mam "całą jesień liściastą" do sprzątnięcia!



U mnie najgorsze są te sucholce z tui, pełno ich mam wszędzie a one z tego co wiem zakwaszają glebę, trochę ich dziś wysprzątałam, pojemnik na bio zapełniłam, a tylko kawałek ogarnęłam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 20:44, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Basieksp napisał(a)


Przez tą wietrzną pogodę nie zaglądałam do ogrodu, a tam taka wiosna się skrada


No widzisz, jeszcze chwila i byś ją przegapiła
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 20:46, 20 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja już też napełniłam pojemnik bio i jeszcze 3 worki. A suche dopiero muszę ogarnąć. Z sosen, tuj. Najgorzej z cyprysików nie cierpię bo trzeba obrywać. Same nie opadają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eda 20:57, 20 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
Dziś spokojnie nawet trochę więcej pokręciłam się po ogrodzie
Pierwsza przylaszczka



Miodunki mają już pączki



Czosnki już całkiem ładne, szybko je oczyściłam z liści, bo już całkiem duże, mam nadzieję, że mrozów już nie będzie



No a rządzą przebiśniegi





Cudne widoczki przylaszczka zwłaszcza mmm a miodunki u mnie pod liśćmi przez wichurę nie dotarłam z grabiami i sasanki ciekawa jestem czy wyjdą będą drugi sezon jak wyjdą bo jakoś nie miałam do nich szczęścia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basieksp 21:00, 20 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Nowa12 napisał(a)
Ja już też napełniłam pojemnik bio i jeszcze 3 worki. A suche dopiero muszę ogarnąć. Z sosen, tuj. Najgorzej z cyprysików nie cierpię bo trzeba obrywać. Same nie opadają.


Ja w worki narazie nie mogę pakować, bo mi Aza je rozrywa jak długo stoją jedynie na gromadkę i przed samą wywózką do worków
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:04, 20 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Agatorek napisał(a)


No widzisz, jeszcze chwila i byś ją przegapiła


Noo i dwie ogromne dziury pod świerkami też bym przegapiła, zakopałam je a po kilku godzinach ktoś je na nowo odkopał muszę całą działkę dokładnie przejść, ciekawe ile takich podkopów znajdę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 21:17, 20 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Basieksp napisał(a)


Miodunki mają już pączki




Na moich też już zauważyłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 23:34, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Basieksp napisał(a)


Noo i dwie ogromne dziury pod świerkami też bym przegapiła, zakopałam je a po kilku godzinach ktoś je na nowo odkopał muszę całą działkę dokładnie przejść, ciekawe ile takich podkopów znajdę


Mój najmłodszy szkodnik też poczuł wiosnę. Dziś wychodzę z domu i co widzę? Piękną sadzonkę trawy (turzyca raureif) z nienaruszoną bryłą korzeniową. Wróciłam się do domu, założyłam rękawiczki i idę szukać dziury po niej, bo sadziłam na jesieni w kilku miejscach. Znalazłam dziurę, wsadziłam trawkę, zasypałam ziemią i wróciłam do domu . Dobrze, że mokro jest, może nic jej nie będzie.

Ale tak zaczęłam myśleć, że może nie pasowała na tamtej rabacie i Venus chciała, żebym ją wsadziła gdzieś indziej? .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:35, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Basieksp napisał(a)


Ja w worki narazie nie mogę pakować, bo mi Aza je rozrywa jak długo stoją jedynie na gromadkę i przed samą wywózką do worków


Właśnie myślałam o tym, żeby zamówić korę w workach, ale chyba musiałabym ją trzymać za ogrodzeniem jakimś, żeby szuflą nie zbierać z całego terenu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 23:48, 20 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Agatorek napisał(a)


Właśnie myślałam o tym, żeby zamówić korę w workach, ale chyba musiałabym ją trzymać za ogrodzeniem jakimś, żeby szuflą nie zbierać z całego terenu .


My nawet worka z ziemią nie możemy zostawić raźniej mi się zrobiło, wiedząc, że ktoś ma podobne problemy chociaż te ogromne, ukryte wykopy wcale mnie nie cieszą świerk ma dość duże gałęzie prawie przy samej ziemi, a ona malutka nie jest, jak się tam wcisnęła, i nawet nie zauważyłam brudnych łap od kopania
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies