Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 23:06, 21 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Roocika napisał(a)


Basiu, jak to się fajnie wszystko komponuje ze sobą


Rodgresja ma malutkie pączki, chyba pierwszy raz zakwitnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:11, 21 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Magleska napisał(a)
Basiu super jest ta ścieżka to był strzał w dziesiątkę -świetnie wygląda

Z jednej strony muszę tylko uzupełnić i wysiać trawę, tam nie mogę roślin posadzić, chociaż może kiedyś.... ale cieszy mnie to, że mamy ciężką glebę, szybko kamienie się ubiły i nie rozchodzą się jak narazie, bez żadnej podsypki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:48, 22 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Coraz bardziej mi się Wasza ścieżka podoba
Też mamy w planach ścieżkę wokół domu, na trasach, którymi się chodzi non stop - wygnieciona trawa wygląda koszmarnie Myślałam o płytach chodnikowych, ale te kamieniste ścieżki super są

Basia, piszesz, że bez żadnej podsypki. Czyli jak? Układaliście kamienie w gruncie??? Jak z koszeniem i przerastaniem trawy i chwastów? Masz już jakieś obserwacje?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:45, 22 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588



Bardzo ładny kadr Czy to sasanka?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:20, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Magara napisał(a)
Coraz bardziej mi się Wasza ścieżka podoba
Też mamy w planach ścieżkę wokół domu, na trasach, którymi się chodzi non stop - wygnieciona trawa wygląda koszmarnie Myślałam o płytach chodnikowych, ale te kamieniste ścieżki super są

Basia, piszesz, że bez żadnej podsypki. Czyli jak? Układaliście kamienie w gruncie??? Jak z koszeniem i przerastaniem trawy i chwastów? Masz już jakieś obserwacje?


Ja nie chciałam żadnej podsypki, tak na wypadek gdybym chciała coś zmienić, dosadzić Ta nasza ścieżka bardziej dekoracyjna, kosiarką słabo się po niej jeżdzi, będę wyrywać chwasty, narazie nic jeszcze nie rośnie, jak pojawi się mech to zostawię a na takie mocno uczęszczane ścieżki to może płyty będą bardziej praktyczne, my wokół domu mamy polbruk, wygodne, ale nic pod domem nie posadzę, plusy i minusy a przy samym polbruku, właśnie przez podsypkę to nawet trawa słabo rosła, musieliśmy wybierać ten piasek, dosypywać ziemię by rosła.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:23, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
antracyt napisał(a)

Bardzo ładny kadr Czy to sasanka?


Sasanka w tym roku mam ich trochę mniej, nie wiedziałam, że je też trzeba odmładzać i trzy takie pokaźne kępki mi zginęły, ale uczę się na błędach i rosną już nowe maluszki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:49, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Liliak pięknie pachnie





____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 10:53, 22 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basieksp napisał(a)






Ścieżka wyszła super, piękny zakątek. A jeszcze śliczny łubin po drodze zauważyłam i kopytnik
i różne bardzo klimatyczne kompozycje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 11:26, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Alija napisał(a)


Ścieżka wyszła super, piękny zakątek. A jeszcze śliczny łubin po drodze zauważyłam i kopytnik
i różne bardzo klimatyczne kompozycje.


Dziękuję kopytnik to tak od razu nie chciał u mnie rosnąć, dopiero za którymś razem się zadomowił a łubin niby prosty w uprawie a podobnie, posadziłam, co tam łubin niby wszędzie urośnie ale na ciężkiej glebie to średnio, dużo słońca lżejsze podłoże i mam go
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 18:39, 22 maj 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Basieksp napisał(a)




Pierwszy raz widzę u kogoś scyllę...poza swoim ogrodem...u mnie się rozrasta od jakiegoś czasu, co mnie cieszy, bo jest bardzo ciekawą roślinką...Masz pięknie w ogrodzie...a ścieżka super.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies