Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Joku 12:15, 15 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Bardzo podoba mi się rabata przy płocie z kwitnącymi jukami. O liliach nie wspomnę. Moje jeszcze w pąkach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 12:54, 15 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Joku napisał(a)
Bardzo podoba mi się rabata przy płocie z kwitnącymi jukami. O liliach nie wspomnę. Moje jeszcze w pąkach.


Ta rabata z jukami, to taka najtrudniejsza moja rabata wieje tam mocno, pełne słońce i najsłabsza ziemia, był tam wysypywany gruz podczas budowy, niby posprzątane, ziemię też trochę wymieniałam ale i tak najtrudniejsze miejsce, ale jukom tam pasuje bardzo, no i rudbekie też tam mają swobodę one dają radę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:14, 16 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Basieksp napisał(a)


No raczej tak, ten drugi który mam, to ma też ładne liście w dużej kępie do jesieni a ten raczej skromnie, według mnie

Basia, wielkie dzięki za info Muszę dobrze go przemyśleć. Jak ktoś ma takie problemy z komponowaniem roślin jak ja to chyba jednak powinien stawiać na to co kwitnie długo
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anabuko1 08:33, 16 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Basieksp napisał(a)
Zaczynają floksy




I juki sobie kwitną



I takie

Piękne floksy, juki kwitnące robią teraz duże wrażenie

Floksy ładniutkie .Uwielbiam ich zapach.
Piękne złocienie te duże.
U mnie coś nie bardzo rosną I sama nie wiem czemu. A tak je lubię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 10:05, 16 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Floksy piękne. Nie łapią u Ciebie mączniaka?
Kwitnące juki też robia duże wrażenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 11:10, 16 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
anabuko1 napisał(a)

Piękne floksy, juki kwitnące robią teraz duże wrażenie

Floksy ładniutkie .Uwielbiam ich zapach.
Piękne złocienie te duże.
U mnie coś nie bardzo rosną I sama nie wiem czemu. A tak je lubię


Te złocienie też bardzo lubię, no i takie dość duże są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:15, 16 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Ewa777 napisał(a)
Floksy piękne. Nie łapią u Ciebie mączniaka?
Kwitnące juki też robia duże wrażenie


Czasami łapią, ale przeważnie na koniec, jak przekwitają, kiedyś miałam z tym większy problem, teraz w miarę pilnuje i wcześniej są pryskane na mączniaka, a po kwitnieniu jak zasychają wycinam je i to ogranicza mączniaka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:25, 16 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Dziś deszczowo u nas, mokro, ale to dobrze, że pada, zdjęcia robione przed deszczem, może później wyskoczę na chwilę, jak przesłanie padać a rano na ogrodzie buszowały szpaki, trudno, już się pogodziłam, że wiśni i czeresni nie będzie, czekam na śliwki i gruszki

Rodgersja zaczyna powolutku się przebarwiać



I jestem zadowolona z miodunek, nie pozwoliłam im dużo kwitnąć, ładnie poszły w liście


____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:29, 16 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Basieksp napisał(a)
Dziś deszczowo u nas, mokro, ale to dobrze, że pada, zdjęcia robione przed deszczem, może później wyskoczę na chwilę, jak przesłanie padać a rano na ogrodzie buszowały szpaki, trudno, już się pogodziłam, że wiśni i czeresni nie będzie, czekam na śliwki i gruszki

Rodgersja zaczyna powolutku się przebarwiać



I jestem zadowolona z miodunek, nie pozwoliłam im dużo kwitnąć, ładnie poszły w liście




Właśnie myślałam też o miodunkach, ale obawiałam się, że będę mieć za dużo różnie ciapatych w jednym miejscu, a tu widzę, że obok brunnery fajnie wyglądają
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 11:36, 16 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Rojodziejowa napisał(a)


Właśnie myślałam też o miodunkach, ale obawiałam się, że będę mieć za dużo różnie ciapatych w jednym miejscu, a tu widzę, że obok brunnery fajnie wyglądają


Tu akurat mam dwie o różnych liściach, ale w innym miejscu mam posadzone dwie takie same obok siebie, też ładnie to wygląda, jak więcej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies