Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

anabuko1 20:48, 11 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
Basieksp napisał(a)







No i te cudne jeżówki.
Nie można przejść obok nich obojętnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 22:58, 11 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
BASIA8 napisał(a)
Kochana warzywnik robi wrażenie winogron, lengrody - mniam, mniam
Buziaki zostawiam.


Winogrona coraz bardziej się rumienią jeszcze mała chwila i będziemy się zajadać pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:01, 11 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
anabuko1 napisał(a)

No i te cudne jeżówki.
Nie można przejść obok nich obojętnie


Takie bidulki się robią w te upały u nas, muszę codziennie podlewać, strasznie sucho, a deszczu nie widać, może w niedzielę popada
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daszum 23:19, 12 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
U mnie też sucho i jeżówki nie wytrzymują
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Basieksp 23:33, 12 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
daszum napisał(a)
U mnie też sucho i jeżówki nie wytrzymują


Ja podlewam trochę, ale jest coraz gorzej, wszystkiego się nie da podlać, no bo wody też coraz mniej, a deszcz przesunął się z niedzieli na poniedziałek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:04, 14 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
U nas żar, do tego wiatr, który pomaga wszystko wysuszać, mało roślin kwitnie, to co zakwita szybko przekwita w tym upale ale dziś ma padać, porazstawiałam już wszystkie puste wiadra przy beczkach, jak się zaczną napełniać to będę zbierać wodę, narazie czekam







I taki suchutki trawnik



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:22, 14 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
I jeszcze takie drobiazgi jak patrzę na te wszystkie kulki, to myślę, że do naszego ogrodu jesień zagląda






I wczorajszy zachód słońca, fajnie wyglądało to drzewo na tle zachodzącego słońca, udało mi się go uchwycić jak wracaliśmy z nad jeziora, lasów u nas nie ma za dużo, jak na sawannie, suche trawy i kikuty drzew, ale coraz więcej się odradza, są też nowe nasadzenia od nawałnicy minęło już 5 lat.



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Monika83 13:44, 14 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
Basieksp napisał(a)
U nas żar, do tego wiatr, który pomaga wszystko wysuszać, mało roślin kwitnie, to co zakwita szybko przekwita w tym upale ale dziś ma padać, porazstawiałam już wszystkie puste wiadra przy beczkach, jak się zaczną napełniać to będę zbierać wodę, narazie czekam





I taki suchutki trawnik



U mnie wygląda identycznie trawnik a w innym miejscu jeszcze gorzej bo nawet sam piach został jak zgrabiłam suche siano. Kawałeczek trochę zielonego trawnika mam tylko pod jednym drzewem.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Basieksp 14:53, 14 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Monika83 napisał(a)
U mnie wygląda identycznie trawnik a w innym miejscu jeszcze gorzej bo nawet sam piach został jak zgrabiłam suche siano. Kawałeczek trochę zielonego trawnika mam tylko pod jednym drzewem.


U mnie tam gdzie trochę więcej cienia jest trochę lepiej, ale ogólnie źle to wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 15:24, 14 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Basiu, trawnikiem sie nie martw. Ja przez dłuższy czas miałam taki sam i byłam z niego dumna . Dlaczego? - bo pokazywał, ze nie marnuję wody na jego podlewanie . Podlewalam tylko to, co konieczne, a w którymś momencie już niczego poza doniczkami, bo nie miało to już sensu. Rosliny przeżyły. Będzie dobrze, kiedyś musi wreszcie padac i u Ciebie . Skoro prognoza mówi, ze to dziś, to może te chmury ode mnie przesłane, co? . Oby padało cała noc! Albo dzień, niech pada kiedy chce .
Białe jezowki piękne, co to za odmiana? Dobrze widzę, ze one maja kilka warstw płatków?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies