Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 12:58, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Tu na tym zdjęciu nie ma jeszcze tych ala kotew. Te kantówki , teraz nie pamiętam ile razy ale napewno dwa malowaliśmy olejem lnianym.



Tu widać, że poliwęglan opiera się na tych belkach, lepiej by było gdyby zachodził za nie, ale za szeroko zrobiliśmy ten spód i nie chcieliśmy już tego przerabiać i tak zostało.


Całość uzupełniliśmy ziemią, żeby na dole szpar nie było.
A tak było w zeszłym sezonie, jak sądziliśmy pomidory

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anuska2507 13:15, 08 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia
A ta drewniana podstawa jest jakoś połączona z ziemią, np. poprzez wbijane kotwy? Czy po prostu na niej stoi?

A przy okazji dopytam, czy wymieniasz ziemę w tunelu? Jak sobie radzisz z płodozmianem i tym, że nie zaleca się sadzić pomidorów po pomidorach?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Basieksp 13:55, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
anuska2507 napisał(a)
Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia
A ta drewniana podstawa jest jakoś połączona z ziemią, np. poprzez wbijane kotwy? Czy po prostu na niej stoi?

A przy okazji dopytam, czy wymieniasz ziemę w tunelu? Jak sobie radzisz z płodozmianem i tym, że nie zaleca się sadzić pomidorów po pomidorach?


Do tych belek są przykręcone i wbite głęboko w ziemię taki metalowe kątowniki. Takie zdjęcie zrobiłam na szybko.

My sadzimy pomidory zawsze w tym samym miejscu, jednak wymieniamy ziemię w miejscu sadzenia , taki dość duży dołek pod każdy krzak robimy i sądząc dajemy nową ziemię, kompost, trochę popiołu z kominka, liście pokrzywy, na to trochę ziemi i sadzimy. W tym roku pierwszy raz na całość daliśmy kompost i ziemię. A w zeszłym roku mieliśmy naokoło posadzony czosnek, ma podobno też działać odkażająco pomidory nam się udają wcześniej mieliśmy taki zwykły foliak na konstrukcji z drewna , kilka ładnych sezonów też wytrzymał.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 14:08, 08 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Basia Twój foliak wygląda elegancko. Ta konstrukcja do której jest przykręcony poliwęglan to dzieło samodzielne? Takie łuki ładne
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 14:23, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
LIDKA napisał(a)
Basia Twój foliak wygląda elegancko. Ta konstrukcja do której jest przykręcony poliwęglan to dzieło samodzielne? Takie łuki ładne


Nie, nie, to były gotowe aluminiowe elementy, do skręcania. Tylko ten poliwęglan był w takich arkuszach i trzeba było go dociąć, na drzwi i szczyty. Drzwi z okienkami są z przodu i z tyłu, tak na przestrzał do wietrzenia Tą drewnianą podstawę sami tylko robiliśmy.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 14:32, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:49, 08 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro

Pełen otuchy widok
Pięknie i urodzajnie, optymistycznie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Ewa777 14:54, 08 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Basieksp napisał(a)


Trochę dziś podziałam ogrodowo kilka kępek przebiśniegów poprzesadzałam sobie na nowe miejsca i wycinałam porzeczki, jeżyny i takie tam różne

Czy na przesadzanie przebiśniegów test teraz dobra pora? Rozrosły mi się dość duże kępki i chciałabym te rozdzielić i przesadzić w inne miejsce. Nie wiem jaka pora do tego najlepsza.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 15:15, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Ewa777 napisał(a)

Czy na przesadzanie przebiśniegów test teraz dobra pora? Rozrosły mi się dość duże kępki i chciałabym te rozdzielić i przesadzić w inne miejsce. Nie wiem jaka pora do tego najlepsza.


Ja swoje przesadzałam w zeszłym tygodniu, jak nie było mrozów, teraz mam zmarzniętą ziemię tym, które przesadziłam nie powinny mrozy zaszkodzić, a i pogoda ma być lepsza
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 15:20, 08 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro



Basia to zielone wysokie kolo szklarni to Lubczyk?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies