Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

eda 12:38, 09 mar 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro


Ale fajnie wygląda strefa warzywniakowo -namiotowo -skrzyniowa
zaraz zacznie się szał ale nie tak szybko chyba bo na razie zimowo także można planować i po mały siać siałaś już coś Basiu ? ja jeszcze ziemi nie kupiłam ale pomidory to na pewno muszę bo też do namiotu
u mnie sypie lekki śnieg ,mokro chłodno trza w domu siedzieć
buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basieksp 13:45, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
antracyt napisał(a)
Na dalię Bohemian Spartacus zerkam od zeszłego roku, ale zdecydować się nie mogę. Zobaczymy co u Ciebie pokaże.
Krokosmie bardzo mi się podobają, ale nie chcą u mnie rosnąć. W tym roku po raz 3 się skusiłam i też nabyłam. Napisz proszę jaki masz na nie patent.


Co do dali to zobaczę, bo one u mnie mają trochę mało miejsca, no ale będę musiała pokombinować a krokosmie mam w gruncie, ale tak trochę o nią nie dbałam, aż u sąsiadki zobaczyłam taką sporą kępę gdy kwitła, no super to wyglądało ona sąsiadka, też zostawia ją w gruncie i tylko delikatnie ją przykrywa na zimę, ja swoją przykryłam liśćmi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:51, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
eda napisał(a)


Ale fajnie wygląda strefa warzywniakowo -namiotowo -skrzyniowa
zaraz zacznie się szał ale nie tak szybko chyba bo na razie zimowo także można planować i po mały siać siałaś już coś Basiu ? ja jeszcze ziemi nie kupiłam ale pomidory to na pewno muszę bo też do namiotu
u mnie sypie lekki śnieg ,mokro chłodno trza w domu siedzieć
buziaki


Coś tam mam już wysiane cynie, aksamitki, malwy te słabo mi powschodziły, no i eM ma już tyci pomidorki i zaczyna kiełkować papryka w tunelu narazie nic nie robimy, bo mrozi u nas, trochę kompost przezucałam do skrzyń, jak było ciepło, wszystkiego nie zdążyłam, teraz zimno, no i tak to idzie powoli
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 13:52, 09 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11674
A przygotowywałaś dla krokosmii jakoś specjalnie ziemię przed sadzeniem?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eda 14:08, 09 mar 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)


Coś tam mam już wysiane cynie, aksamitki, malwy te słabo mi powschodziły, no i eM ma już tyci pomidorki i zaczyna kiełkować papryka w tunelu narazie nic nie robimy, bo mrozi u nas, trochę kompost przezucałam do skrzyń, jak było ciepło, wszystkiego nie zdążyłam, teraz zimno, no i tak to idzie powoli


To się dzieje jeju tak teraz na ciepło tylko czekać
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basieksp 14:23, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
antracyt napisał(a)
A przygotowywałaś dla krokosmii jakoś specjalnie ziemię przed sadzeniem?


Nie, nie dawałam, ale u nas ogólnie dobra ziemia jest, jedynie czasami trochę muszę ją rozluźnić, bo zbita sie robi jak susza, teraz może odrobinę kompostu dodam i pomieszam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 14:26, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
eda napisał(a)


To się dzieje jeju tak teraz na ciepło tylko czekać


Noo, bo w zeszłym roku dogrzewaliśmy pomidory w tunelu, w tym będziemy oszczędzać, bez dogrzewania, no może jakieś znicze będę palić jak będzie mocno zimno, no i trochę później chcemy z nimi startować do tunelu.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:51, 09 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Piękny jest ten kącik warzywny. Bardzo pomysłowo zaplanowany.
Dalie idealnie by pasowały koło tego drewnianego płotku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Tess 17:12, 09 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro


Wow, jaki wielki lubczyk! Warzywniczek zacny, dojrzewam do zrobienia u mnie.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Basieksp 19:23, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękny jest ten kącik warzywny. Bardzo pomysłowo zaplanowany.
Dalie idealnie by pasowały koło tego drewnianego płotku.


O daliach w tym miejscu nie pomyślałam, tam obok lubczyku nawet dwie śmiało by się zmieściły tylko tam szczypior rośnie, ale to nie problem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies