Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 15:20, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Judith napisał(a)

Pełen otuchy widok
Pięknie i urodzajnie, optymistycznie


Jeszcze trochę cierpliwości ale swoją drogą, fajnie się ogląda takie słoneczne widoki, zwłaszcza jak straszą cenami papryki, jest nadzieja, niedługo będą pierwsze sałaty, rzodkiewki, damy radę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 15:22, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
LIDKA napisał(a)



Badiaa to zielone wysokie kolo szklarni to Lubczyk?


No, to jest lubczyk ja go nawet lubię w tym miejscu, bo ładnie wygląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 16:10, 08 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Basiu, jaka u Ciebie już wiosenka w ogrodowych zaułkach...ciemierniki górą. Pozdrwiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 17:01, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Rumianka napisał(a)
Basiu, jaka u Ciebie już wiosenka w ogrodowych zaułkach...ciemierniki górą. Pozdrwiam.


Teraz się wszystko zatrzymało, bo przymrozki codziennie mamy, a ciemierniki, jeden jest w miarę ładnie rozwinięty, reszta czeka na cieplejsze dni, ale i on się chowa
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anuska2507 18:11, 08 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Basieksp napisał(a)


Do tych belek są przykręcone i wbite głęboko w ziemię taki metalowe kątowniki. Takie zdjęcie zrobiłam na szybko.

My sadzimy pomidory zawsze w tym samym miejscu, jednak wymieniamy ziemię w miejscu sadzenia , taki dość duży dołek pod każdy krzak robimy i sądząc dajemy nową ziemię, kompost, trochę popiołu z kominka, liście pokrzywy, na to trochę ziemi i sadzimy. W tym roku pierwszy raz na całość daliśmy kompost i ziemię. A w zeszłym roku mieliśmy naokoło posadzony czosnek, ma podobno też działać odkażająco pomidory nam się udają wcześniej mieliśmy taki zwykły foliak na konstrukcji z drewna , kilka ładnych sezonów też wytrzymał.

Dzięki
Ja już od pierwszego sezonu będę musiała podmienić ziemię, bo akurat wyszło tak, że szklarnia z pomidorami będzie w miejscu po pomidorach
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Joku 18:12, 08 mar 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Masz piękny warzywnik, taki zadbany .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
antracyt 18:26, 08 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro

Musiałam zacytować Pięknie, soczyście zielono...tego mi teraz trzeba.
Lubczyk bardzo wypasiony. Czym go dokarmiasz?
ps. Właśnie robię rozplanowanie skrzyń warzywnych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 18:44, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Joku napisał(a)
Masz piękny warzywnik, taki zadbany .


Dziękuję za warzywnik teraz trochę gorzej wygląda, pusto, trzeba trochę ziemi dosypać i nowe zrębki na ścieżki, one szybko się rozkładają
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:50, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
antracyt napisał(a)

Musiałam zacytować Pięknie, soczyście zielono...tego mi teraz trzeba.
Lubczyk bardzo wypasiony. Czym go dokarmiasz?
ps. Właśnie robię rozplanowanie skrzyń warzywnych


Lubczyk rośnie jak szalony ja go nie dokarmiam, no może czasami eM go jakąś gnojówką podleje, ale tak od niechcenia raczej co do skrzyń u mnie zmieściło się ich siedem. Jedna w rogu ma najgorzej, bo najmniej słońca tam dociera, ale tam miałam buraczki i seler i takie warunki im pasowały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:55, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
anuska2507 napisał(a)

Dzięki
Ja już od pierwszego sezonu będę musiała podmienić ziemię, bo akurat wyszło tak, że szklarnia z pomidorami będzie w miejscu po pomidorach


My musimy w tym sezonie, przed sądzeniem jeszcze umyć od środka ścianki, bo trochę brudny jest ten poliwęglan, ale tylko wodą z szarym mydłem, jakoś specjalnie odkażać nie bedziemy, mydło musi wystarczyć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies