Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

antracyt 19:03, 08 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Basieksp napisał(a)


Lubczyk rośnie jak szalony ja go nie dokarmiam, no może czasami eM go jakąś gnojówką podleje, ale tak od niechcenia raczej co do skrzyń u mnie zmieściło się ich siedem. Jedna w rogu ma najgorzej, bo najmniej słońca tam dociera, ale tam miałam buraczki i seler i takie warunki im pasowały

Moje 3 powoli robią się za małe dlatego nie łatwo coś na nich rozplanować, żeby płodozmian i odpowiednie sąsiedztwo zachować. W tym roku przenoszę nawet fasolę tyczną truskawkom do towarzystwa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:13, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
antracyt napisał(a)

Moje 3 powoli robią się za małe dlatego nie łatwo coś na nich rozplanować, żeby płodozmian i odpowiednie sąsiedztwo zachować. W tym roku przenoszę nawet fasolę tyczną truskawkom do towarzystwa.


A ja cały czas mam problem z truskawkami. Nie mam dla nich fajnego, słonecznego miejsca, może kiedyś też jakieś skrzynie dostaną. Sąsiad ma w tym roku mocno żywopłot przyciąć, wtedy tam gdzie rosną będzie więcej słońca, ale zobaczymy jak z czasem to się uda, może wspólnymi siłami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 19:19, 08 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
W takim razie warto sąsiadowi pomóc
Truskawki nie udawały mi się w skrzyniach, za sucho miały. Dostały własne poletko, ale w przyszłym roku miną im 3lata w tym miejscu i powinnam już je gdzieś przenieść...na razie nie mam pomysłu gdzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:32, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
antracyt napisał(a)
W takim razie warto sąsiadowi pomóc
Truskawki nie udawały mi się w skrzyniach, za sucho miały. Dostały własne poletko, ale w przyszłym roku miną im 3lata w tym miejscu i powinnam już je gdzieś przenieść...na razie nie mam pomysłu gdzie.


No napewno razem będziemy cieli, my po swojej stronie sąsiad po swojej, zawsze tak tniemy, tylko on musi zacząć, bo w zasadzie ten żywopłot cały jest po jego stronie, przy samym płocie, no i nie wiem na jaką wysokość sąsiad chce go przyciąć, a mówił, że prawie o połowę jestem ciekawa jak będzie to wyglądało? Chociaż sąsiad ma dobrą rękę do cięcia, ma u siebie wszystko ładnie, równiutko, na kancik przycięte
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 19:47, 08 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Basia te Zdjęcie warzywnika. Po prostu piękny jest.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 21:05, 08 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Basieksp napisał(a)
A foliak w zeszłym sezonie dostał takie towarzystwo Po zimie skrzynie mają się ok, tylko kolor trochę bardziej szary się zrobił, ale zobaczymy jak zrobi się cieplej, więcej słońca, bo narazie zimno , mokro

Super wygląda Twój warzywnik z foliakiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:26, 08 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
LIDKA napisał(a)
Basia te Zdjęcie warzywnika. Po prostu piękny jest.


Też mi się bardzo podoba ten widok. Bardzo sielsko jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 21:27, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
LIDKA napisał(a)
Basia te Zdjęcie warzywnika. Po prostu piękny jest.



I pogoda taka ładna była, aż mi się zatęskniło za ciepłą wiosną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:34, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
sylwia_slomczewska napisał(a)

Super wygląda Twój warzywnik z foliakiem


I warzywka też się udały w tych skrzyniach, pierwszy raz mieliśmy udaną marchew
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:39, 08 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
Agatorek napisał(a)


Też mi się bardzo podoba ten widok. Bardzo sielsko jest


Jest też dodatkowy plus tych skrzyń u nas, Aza chodzi ścieżkami potrafi wskoczyć, bo jak je robiliśmy to musiała sprawdzić co jest w środku i pokazała, że to dla niej żaden problem, ale teraz chodzi ścieżkami po warzywniku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies