Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 20:31, 29 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
hankaandrus_44 napisał(a)
Łubiny zatrzymują dech! Podziwiam!
Chciałabym je mieć
w ogrodzie, nawet posiałam, ale chyba złą miejscówkę im wybrałam, bo jakoś mizernie wyglądają. A może z powodu braku wody, brakuje im urody?


Po posianiu tak na drugi rok nabierają masy u mnie też nie wszystkie są ładne, niektóre są mniejsze, mam kilka, które są już kolejny rok ładne inne zamierają po kilku sezonach, ale wysiewają się nowe
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:16, 29 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Basieksp napisał(a)


A wiesz, że z tymi łubinami też tak mam łubiny, piwonie, floksy, babcine narcyze i jeszcze pamiętam takie irysy granatowe, nie za wysokie, pamiętam, że pachniały, zawsze zrywałam je do wazonu, tych jakoś nie mogę trafić. Mam fioletowe, ale jakoś zapachem nie przypominają mi tych starych.

Ja z dzieciństwa pamiętam, że moja Mama, która obchodzi imieniny 15 czerwca dostawała od sąsiadów bukiety: łubinowe, piwoniowe, irysowe i bzowe Te rośliny mi się z zapowiedzią wakacji kojarzą Floksów nie pamiętam, może u nas nikt nie miał w ogródku? Za to bodziszki pamiętam, ale chyba się na bukiety imieninowe nie nadawały
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 16:51, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9757
Basieksp napisał(a)
Powoli zaczynają łubiny
Mój ulubiony, czerwony

I różowe

Fioletowe

I najnowszy łubinowy nabytek, żółty, byłam ciekawa czy taki będzie i jest


Jak cudnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basieksp 19:59, 01 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)

Ja z dzieciństwa pamiętam, że moja Mama, która obchodzi imieniny 15 czerwca dostawała od sąsiadów bukiety: łubinowe, piwoniowe, irysowe i bzowe Te rośliny mi się z zapowiedzią wakacji kojarzą Floksów nie pamiętam, może u nas nikt nie miał w ogródku? Za to bodziszki pamiętam, ale chyba się na bukiety imieninowe nie nadawały


U nas bodziszków nie było, a floksy te wiechowate, prawie wszystkie, które mam, są z ogrodu mojej mamy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:45, 01 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
mirkaka napisał(a)


Jak cudnie


Dziękuję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:46, 01 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Basieksp napisał(a)


Rabarbar wypuścił nowe małe kłącza, za rok myślę, że będzie bardziej kępiasty Aga, cztery judaszowce, gdzie ja to posadzę, hmm za ładnych kilka lat , jak się uda ale jakby coś listki już są, tyci, jak mały paznokieć, ale są


Można je formować, przycinać . Znasz odmianę, czy to po prostu „judaszowiec”?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Basieksp 18:21, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Mimo suszy coś tam kwitnie zaczynają irysy, tych ciemnych muszę jeszcze sobie porozsadzać, bo bardzo je lubię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:26, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
I takie różne

Ciekawe jak będzie jutro? W pogodzie zapowiadają nawet możliwe przymrozki, u nas, mamy czerwiec, podobno? może coś przykryję, sama nie wiem.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:29, 02 cze 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7226
Taki ciemny bordo, to od Ciebie dostałam, właśnie kwitnie. Dziękuję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 19:51, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
hankaandrus_44 napisał(a)
Taki ciemny bordo, to od Ciebie dostałam, właśnie kwitnie. Dziękuję.


Cieszę się, że rośnie i kwitnie one w zależności od tego jak słońce świeci, kolor różnie wygląda, czasami bardzo ciemne są u mnie teraz takie pojedyńcze kwiaty mają, bo je w zeszłym roku rozsadzałm, żeby trochę je odmłodzić ale dziś sobie pomyślałam, że jeszcze ich dosadzę na tej rabacie, żeby tak prawie na całej były, tam później kwitną rudbekie, to razem się pogodzą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies