Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

galgAsia 22:07, 23 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)

Dla Ciebie pierwszy tyci pomidorek
Mniodzio
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 22:15, 23 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Agatorek napisał(a)


To fajne

Do nas chyba deszcz nie dotrze .


To jest wiązówka błotna Variegata, taka niedużą bylina, kwitnie podobnie jak tawułka a na deszcz nawet się przygotowałam i nic męczyłam eM, by mi jedną rynnę odciął i kolanko założył, do tej pory woda spływała pod polbukiem do rowu,szkoda było mi tej uciekającej wody. A teraz po polbruku na rabatę, gdzie posadziłam metasekwoję, tak sobie to wymyśliłam tylko nie mam jak sprawdzić czy to zda egzamin, bo deszczu nie ma
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:57, 24 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
daszum napisał(a)
Ta żółta azalia jest bardzo energetyczna

Ty miałaś odwiedziny miłego zajączka a ja spotkałam w ogrodzie padalca
W ubiegłym roku też były, więc się nie wystraszyłam.


Padalca, może się nie boję, ale wolę zające, może nawet jak na pachtę przychodzą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
zbigniew_gazda 14:22, 24 maj 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Złotokapa pięknego masz. Zawsze mi się podobał ale u nas zimne i mroźne wiatry nie pozwolą na kwitnienie. Hakuro odbije ale nie na długo.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basieksp 15:08, 24 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
zbigniew_gazda napisał(a)
Złotokapa pięknego masz. Zawsze mi się podobał ale u nas zimne i mroźne wiatry nie pozwolą na kwitnienie. Hakuro odbije ale nie na długo.


Tak sobie myślałam, że ta moja hakuro już staruszka. A złotokap z roku na rok coraz większy i daje radę, trochę dom go osłania
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 16:17, 24 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Basiu, Twoją hakuro ciachnęłabym jeszcze mocniej. Choć nie wiem czy teraz na to mocniejsze ciachnięcie nie jest zbyt późno...
Moja po kilku latach zrobiła się jakaś rachityczna, zatem przycięłam ją na kilka cm od miejsca szczepienia. Od tamtego czasu (a powtarzam takie mocne cięcie co roku) rośnie bardzo ładnie.
Moje doświadczenie z hakuro: jeśli w ogóle rośnie, to znaczy, że nie padnie . Ona jak pada, to pada w sposób, który ciężko źle zinterpretować .
Miałam 4, ostały mi się jeno dwie : jedna padła nie wiadomo dlaczego, druga uschła w czasie zeszłorocznej suszy .

Zazdro pomidorka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 21:25, 24 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Basieksp napisał(a)


To jest wiązówka błotna Variegata, taka niedużą bylina, kwitnie podobnie jak tawułka a na deszcz nawet się przygotowałam i nic męczyłam eM, by mi jedną rynnę odciął i kolanko założył, do tej pory woda spływała pod polbukiem do rowu,szkoda było mi tej uciekającej wody. A teraz po polbruku na rabatę, gdzie posadziłam metasekwoję, tak sobie to wymyśliłam tylko nie mam jak sprawdzić czy to zda egzamin, bo deszczu nie ma


U mnie pada dziś od godz 19. Ale super przez godzinę bardzo mocno, później średnio.

Dzięki za nazwę rośliny

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 21:32, 24 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Judith napisał(a)
Basiu, Twoją hakuro ciachnęłabym jeszcze mocniej. Choć nie wiem czy teraz na to mocniejsze ciachnięcie nie jest zbyt późno...
Moja po kilku latach zrobiła się jakaś rachityczna, zatem przycięłam ją na kilka cm od miejsca szczepienia. Od tamtego czasu (a powtarzam takie mocne cięcie co roku) rośnie bardzo ładnie.
Moje doświadczenie z hakuro: jeśli w ogóle rośnie, to znaczy, że nie padnie . Ona jak pada, to pada w sposób, który ciężko źle zinterpretować .
Miałam 4, ostały mi się jeno dwie : jedna padła nie wiadomo dlaczego, druga uschła w czasie zeszłorocznej suszy .

Zazdro pomidorka


No właśnie ona teraz tak jakoś trochę uschły w jednym miejscu, zobaczę, najwyżej będę miała miejsce na nowe drzewko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:33, 24 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Agatorek napisał(a)


U mnie pada dziś od godz 19. Ale super przez godzinę bardzo mocno, później średnio.

Dzięki za nazwę rośliny


U nas rano spadło kilka kropel, kurzawy wszędzie pełno o do tego coś na żółto pyli. Chyba deszczu u nas nie da
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:58, 24 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Ja się zdziwiłam tym deszczem (to była taka lekka burza), bo nigdzie na radarach nie było widać ani znaku deszczu.

To żółte pylące to sosny albo/i brzozy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies