Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 20:03, 02 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Alija napisał(a)
Ja też dokarmiam ptaki, uwielbiam je obserwować przy karmnikach, mam karmniki przed domem, za domem i w lasku nad stawem.
Dzwońce widziałam u nas kilka razy w życiu , nie każdej zimy się pojawiają, raniuszków nie było nigdy, najwięcej jest sikorek wszelakiej maści i mazurków, są też kosy, kowaliki (bardzo się z nich cieszę, bo nie każdej zimy są), zięby, dzikie gołębie, czasem trafi się sójka albo dzięcioł.


Ja mam dwa karmiki i jeden podstawek dodatkowo stawiam. A na jutro przygotowałam kolejny, narazie podstawek, bo w planach na jutro jest do zrobienia kolejny karmik, będzie widoczny z innej strony domu A z ptaków to raz były u mnie dwa grubodzioby, ale tylko raz I w zeszłym roku, często do ogrodu zaglądał krogulec i polował na wróble.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:49, 02 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
antracyt napisał(a)
Haniu, a nie zmniejszyły/zmieniły się wokół Ciebie otwarte tereny? U mnie dzwońce chmarami przy polach latają, do karmników zaglądają, ale zdecydowanie preferują jedzenie z terenów polnych i łąkowych. Za to zniknęły ulubione raniuszki.


A wiesz, że to może być dobry trop. Pobliskie nieużytki podzielono na działki budowlane i na połowie z nich zaczęły powstawać budynki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:53, 02 gru 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
U nas są dzwońce, jeszcze
Karmniki mamy różne, ten główny, najczęściej obserwowany jest w typie "drive fru" - podleć, złap, odlatuj Sikorki tak robią i przez to z dzwońcami się nie dogadują. Bo sikorki podlatują, łapią, wymiana kilkanaście ptaków na minutę. A taki dzwoniec jak zasiądzie to siedzi i duma

W pełni z Zuzą się zgadzam - dokarmianie i podglądanie ptaków wybitnie poprawia nastrój
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 00:26, 03 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Magara napisał(a)
U nas są dzwońce, jeszcze
Karmniki mamy różne, ten główny, najczęściej obserwowany jest w typie "drive fru" - podleć, złap, odlatuj Sikorki tak robią i przez to z dzwońcami się nie dogadują. Bo sikorki podlatują, łapią, wymiana kilkanaście ptaków na minutę. A taki dzwoniec jak zasiądzie to siedzi i duma

W pełni z Zuzą się zgadzam - dokarmianie i podglądanie ptaków wybitnie poprawia nastrój


Sikorki zawsze próbuję policzyć, no nie da się a ogólnie to latem też lubię ptaki, ale czesto mi budzą, tam gdzie bym nie chciała, albo rano gdzieś na krokwi gołąb o świcie grucha, albo gniazda w ociepleniu, wydziobują styropian, wymyślam straszaki na nie w takich miejscach, eM
się wtedy ze mnie śmieje, poczekamy do zimy ale one wiedzą, że zimą wszystko im wybaczam no dobra, w upały poidełka też zawsze mam dla nich
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
eda 18:22, 03 gru 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
U nas taka zima


Pięknie Basiu wole tak biało i mroźno niż ciapa wietrznie i mokro ...
choć wiadomo trza brać co dają z góry
Bałwanek cudny i zwierzaki ubaw miały
macham ...
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:38, 04 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Basieńko, najserdeczniejsze życzenia i uściski z okazji imienin. Buziaki!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 15:06, 04 gru 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Basiu, też spieszę z życzeniami, wszystkiego najlepszego.


____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 16:09, 04 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Życzenia dla Barbórki
tylko nie mam laurki
wszystkiego najlepszego
dobra wszelakiego


____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Muszelka 16:48, 04 gru 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basieksp 17:19, 04 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Basieńko, najserdeczniejsze życzenia i uściski z okazji imienin. Buziaki!



Dziękuję serdecznie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies