Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

daredevil 08:39, 27 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Skosiliśmy w sobotę, znaczy M kosił ja pieliłam. Od rana było słońce więc koło południa było całkiem ok do koszenia. Następna szansa w kolejny weekend, też ma być 20 stopni i słonecznie

Większość tygodnia powinna być sucha, prócz czwartku. Trzyam kciuki
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Kasya 08:45, 27 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
daredevil napisał(a)
Skosiliśmy w sobotę, znaczy M kosił ja pieliłam. Od rana było słońce więc koło południa było całkiem ok do koszenia. Następna szansa w kolejny weekend, też ma być 20 stopni i słonecznie

Większość tygodnia powinna być sucha, prócz czwartku. Trzyam kciuki

Ty masz większa patelnie… u mnie sporo miejsc w półcieniu, zanim podeschnie to juz wieczór
Nie lubie mokrego ogrodu

Mysle teraz o posadzeniu czegoś w głębokim cieniu pod iglakami
Niby dociera słońce nawet ale jednak mało
Rododendrony się nie sprawdziły…
Potrzebuje podpowiedzi takich z praktyki, co może sobie poradzic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 08:58, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Kasya napisał(a)

Ty masz większa patelnie… u mnie sporo miejsc w półcieniu, zanim podeschnie to juz wieczór
Nie lubie mokrego ogrodu

Mysle teraz o posadzeniu czegoś w głębokim cieniu pod iglakami
Niby dociera słońce nawet ale jednak mało
Rododendrony się nie sprawdziły…
Potrzebuje podpowiedzi takich z praktyki, co może sobie poradzic

Kasya, u mnie w głębokim cieniu rosną funkie, żurawki (niestety nie wiem, jak odmiana, w każdym razie kolor limonkowy), trawka Ice dance, ostrokrzew (ale bez szaleństwa rośnie), konwalie, hakone all gold. W tym roku posadziłam mahonię, ale póki co nic nie mogę powiedzieć o tym, jak rośnie (przesadzona od sąsiadki, na razie sie aklimatyzuje).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
daredevil 09:08, 27 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Mahonia powinna sobie poradzić. Wszystko inne będzie cierpieć, mniej lub bardziej, nawet hosty. One rosną ładnie jedynie jak mają dobre warunki. U mnie pod czereśnią turzyce te żółte dają radę, i runianka japońska (ale siedzą w miejscu, nie przyrastają - jak posadizłam tak są drugi sezon). A chciałabym żeby się połącyzły i zarosły, ale raczej nic z tego...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Kasya 09:21, 27 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
No tak, ale to wszystko parter… a cos wyższego ? Krzaki ? Tak chociaż do metra żeby płot przesłonić…
Orszelina pewnie sobie nie poradzi… a może derenie aurea ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
daredevil 09:23, 27 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dereń powinien przynajmniej nie uschnąć, one wytrzymałe są. Jak Ci się przypomni to podlej, zawsze roślina lepiej bedzie miała
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Judith 09:28, 27 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Kasya napisał(a)
No tak, ale to wszystko parter… a cos wyższego ? Krzaki ? Tak chociaż do metra żeby płot przesłonić…
Orszelina pewnie sobie nie poradzi… a może derenie aurea ?

Z własnego doświadczenia nie mam już żadnych przykładów. Natomiast rozważałam kiedyś laurowiśnię wschodnią.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosiek33 09:59, 27 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tawuła szara jest wyższa, ciąć można, najwyżej kwitnąć nie będzie, derenie i orszelina w cieniu wegetują. Pod iglakami nic wyższego naprawdę rosnąć nie chce i to nie z powodu cienia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 09:59, 27 wrz 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
U nas sprawdza sie Acanthus, bylina ale wyzsza, Lonicera nitida i mahonia. Tylko, ze tu duzo zalezy od gleby jednak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 10:05, 27 wrz 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
u mnie pod ogromnym świerkiem rośnie ognik, ale też wysiały się cisy i osiągnęły całkiem już spore rozmiary. To są miejsca w ogóle nie podlewane.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies