Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

nyna76 22:32, 25 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Sylwia to był żart. Chyba zrozumiałaś mnie zbyt dosłownie.

Działka to moja oaza i odskocznia, nie jestem za zmuszaniem kogokolwiek do czegokolwiek, nawet gdybym mieszkała na wsi nie goniłabym dzieci w pole.

Moje dzieci wolą rowery, śledzę je na GPS.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Johanka77 06:44, 26 kwi 2023


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
nyna76 napisał(a)
Trawnik i pierwsze próby kancikowania



Trawniczek nowy, nawieziony, soczysty.



Aniu jestem pod wrażeniem Twojego trawnika!!! Cudo!
A z tą pergolą komponuje się przednio.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 08:11, 26 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
nyna76 napisał(a)


Wiola- mogę powiedzieć, że wszystko sama tymi "rencami" też jestem dumna


Super! Jesteś Zosia samosia jak ja
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nyna76 09:54, 26 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Johanka77 napisał(a)


Aniu jestem pod wrażeniem Twojego trawnika!!! Cudo!
A z tą pergolą komponuje się przednio.


Zaraz odbieram z paczkomatu trawę na dosiewkę.
Pergolę zasłaniającą taras podpatrzyłam sobie w Zakopanem Taka pamiątka z wyjazdu
Chyba górna deska nie była zbyt sucha i muszę ją oszlifować i znowu zabezpieczyć impregnatem. Robót nie ma końca.

Miło, że wpadłaś do mnie, kuruj nóżkę i zdrówka życzę.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 09:56, 26 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Wiolka5_7 napisał(a)



Super! Jesteś Zosia samosia jak ja


Taak
Od dzisiaj urlopik, ale działam domowo- balkonowo, chociaż zimno.

Od jutra sadzę na działce róże i bylinki.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 21:48, 29 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
No i sobie posadziłam 2 dni dziubałam i jakoś wszystko upchnęłam.
4 róże, 2 budleje, szałwie, penstemony, margaretki, floksy, powojniki, ostróżki, kłosowce.
Dziękuję moim darczyńcom - Helen, Zuza i Renia - buziaki



Znalazłam jeszcze hostę Liberty, która od dawna za mną chodziła i trafiła do maminego gara

Tu ciekawostka dla mnie - powojnik Ribbon czy cuś ? Taki śmiechowy rośnie jak krzaczek strzeliście w górę.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 22:23, 29 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Ceny z kosmosu, więc molinia variegata ciachnięta na 2.


I budleja dla motyli Piękny jest ten ciemny fiolet
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 22:30, 29 kwi 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Te tulipki są obłędne. Tylko 2 paczki zmiksowane, ale dają po oczach. Ciekawe czy wyjdą w przyszłym roku.



A tu powędrowała róża Laguna, muszę jej jeszcze dorobić jakąś pergolę i muszę upolować powojnika Kermesinę. Moja mama miała ją w ogródku i kwitła obłędnie i długo.
Jest tam jeszcze ciemno różowa The Fairy- te róże u mnie rosną nienajgorzej. Mam aż 4 te blado różowe. Plus kocimiętki nie do zajechania Jeszcze jakiś wczesny powojnik się tam przyplątał.

Nie wiem tylko co zrobić z tymi kamieniami- wszystkie były zastane na działce, wcześniej nie chciało mi się ich wywozić. Teraz nie wiem czy wszędzie robić rabatki kancikowane, czy je zostawić w tym jednym miejscu.




Dzisiaj mimo deszczu ogarniałam domek, 1 maja inauguracja sezonu- grill ze znajomymi. Jest to wielkie wydarzenie gdyż wiąże się z przybyciem mojego eMa, a to rzadkość wierzcie mi
Mam nadzieję, że mnie dziad pochwali [
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Helen 08:22, 30 kwi 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Ania, pięknie Ci wychodzi, napewno będą pochwały
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasya 08:53, 30 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
nyna76 napisał(a)
Te tulipki są obłędne. Tylko 2 paczki zmiksowane, ale dają po oczach. Ciekawe czy wyjdą w przyszłym roku.



A tu powędrowała róża Laguna, muszę jej jeszcze dorobić jakąś pergolę i muszę upolować powojnika Kermesinę. Moja mama miała ją w ogródku i kwitła obłędnie i długo.
Jest tam jeszcze ciemno różowa The Fairy- te róże u mnie rosną nienajgorzej. Mam aż 4 te blado różowe. Plus kocimiętki nie do zajechania Jeszcze jakiś wczesny powojnik się tam przyplątał.

Nie wiem tylko co zrobić z tymi kamieniami- wszystkie były zastane na działce, wcześniej nie chciało mi się ich wywozić. Teraz nie wiem czy wszędzie robić rabatki kancikowane, czy je zostawić w tym jednym miejscu.




Dzisiaj mimo deszczu ogarniałam domek, 1 maja inauguracja sezonu- grill ze znajomymi. Jest to wielkie wydarzenie gdyż wiąże się z przybyciem mojego eMa, a to rzadkość wierzcie mi
Mam nadzieję, że mnie dziad pochwali [



No to pracowite przeweekendzie
Możesz juz odpoczywać ?

Tez lubie te tulipanki ale w tym roku w paczce miałam pomieszane kolory nawet z białym a w zeszłym albo 2 lata temu okazały się pojedyncze
No jak to z marketu…,
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies